reklama

Někdo věří, že vykadí rakovinu, Země není placatá. Jaké nejlepší hlášky padly v Partii?

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) jako lékař již 35 let vysvětluje svým pacientům, že je pití moči skutečně nevyléčí a rakovinu nelze vykadit. Stejně tak se chystá v příštích měsících přesvědčovat své spoluobčany, že neexistuje jiné účinné řešení proti šíření covidu než očkování. Šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala zase obvinil ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) z podpory teroristického hnutí Hamás. Podívejte se, jaké nejlepší hlášky zazněly v nedělní Partii Terezie Tománkové.

reklama

První části Partie se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a předseda SPD Tomio Okamura. Neshodli se ohledně otázky zrušení vyhlášky o povinném očkování proti covidu pro určité profesní skupiny a lidi nad 60 let, které Okamura požaduje. Podle Válka by však došlo i ke zrušení povinného očkování proti dalším nemocem.

  • Okamura k vyhlášce o povinném očkování: Já bych vás chtěl vyzvat, abyste tu vyhlášku zrušil, protože to není namístě.
  • Válek k vyhlášce: Dovolím si uvést na pravou míru, co tu zaznělo. Vyhláška se zrušit může. Zrušíme ale také povinné očkování proti záškrtu. Jsem moc rád, že ani SPD nenavrhuje zrušit tu vyhlášku. No, dvakrát jste to tu řekl. Chtěl bych, aby se policisté mohli očkovat proti tetanu.
  • Okamura k vyhlášce: Asi víme, o čem jsme hovořili. Myslel jsem pasáž, která má platit od března o tom očkování pro profesní skupiny a lidi 60+ na covid. Ne o vyhlášce jako celku. To jsme nikdy nenavrhovali. Mluvíme o covidu.
  • Válek k přesvědčování ohledně očkování: Budu podporovat vysvětlování, pochopení. To je důvod, proč jsem nařídil, aby se okamžitě vysvětlovaly kontraindikace. Ne na stránkách ministerstva, ale všude.
  • Válek k dezinformacím: 35 let přesvědčuji pacienty, aby léčbu a postupy, které jim já doporučuji s nejlepším vědomím a svědomím, akceptovali. A 35 let se smiřuji s tím, že někteří lidé věří, že pití moči je vyléčí nebo že mohou vykadit rakovinu. No a dneska někteří věří, že bez očkování to půjde. Nepůjde. Země není placatá, je kulatá. Očkování je způsob jak zabránit tomu, aby nás ta nemoc nezničila.

Válek: 35 let se smiřuji s tím, že někteří lidé věří, že pití moči je vyléčí nebo že mohou vykadit rakovinu. S covidem je to stejné.

Posted by CNN Prima NEWS on Sunday, December 19, 2021

Lipavský a Hamás

Ve druhé části spolu diskutovali poslanci Radim Fiala (SPD), Aleš Juchelka (ANO), Marek Výborný (KDU-ČSL) a europoslanec Stanislav Polčák (STAN). Tématem byl například ministr zahraničí Jan Lipavský.

  • Radim Fiala k Lipavskému: Souhlasíme se Zemanem, vadí nám jeho politické názory, upřednostňuje Hamás před Izraelem a snižuje význam V4. Pořádání Sudetoněmeckých dní na českém území je nepřijatelné, vyvolali bychom demonstraci. Pokud za to (Petr) Fiala přijal odpovědnost, budeme v těchto věcech tvrdou opozicí.
  • Juchelka ke konci nouzového stavu: Mě překvapuje nouzový stav, díky jeho zrušení se můžou otevřít restaurace. Už včera přišlo několika mým kamarádům pozvání do restaurace na silvestra. Nouzový stav je symbol a pokud se všichni nedokážeme chovat zodpovědně, tak to špatně skončí, ale žijeme ve svobodné zemi..

Tagy:
Partie Vlastimil Válek Tomio Okamura Partie Terezie Tománkové Radim Fiala Aleš Juchelka

Hlavní zprávy

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme
Finance

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) de facto odmítá výsledky studie think-tanku IDEA, která mu vymezuje jen velmi malý prostor k hledání úspor ve výdajích státu. Pokud tedy vláda nebude chtít omezit výdaje, jako jsou důchody, jiné sociální dávky nebo platy učitelů. „S růstem mandatorních výdajů v rozpočtu na rok 2022 nic nenaděláme. Důchody jsme připraveni ze zákona valorizovat mimořádně,“ uvedl Stanjura v reakci na otázky redakce CNN Prima NEWS, kde chce nalézt klíčové úspory. Rozpočet na letošní rok by mohl platit od 1. dubna, odhadl.

Sledujte ŽIVĚ: Jak požádat o podporu kvůli zdražení energií? Jurečka představí postup
Energetika

Sledujte ŽIVĚ: Jak požádat o podporu kvůli zdražení energií? Jurečka představí postup

Ministerstvo práce se chystá zveřejnit informace k vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Informovat bude o tom, jaké dávky je možné získat a jak je potřeba v případě, že je chcete, postupovat. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) uvedl, že jeho úřad v pátek spustí webovou kalkulačku, na které si budou lidé moci spočítat, zda na příspěvek od státu dosáhnou. Přímý přenos z tiskové konference, která je plánovaná na 9:30, sledujte přímo tady v článku.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Kauza odebrání synů: Šance na vítězství Michalákové je už malá, řekl po soudu Zaorálek

Rozhodnutí evropského soudu v případu odebrání dětí Evě Michalákové je zřejmě definitivní. Ačkoliv existuje možnost odvolání se k Velkému senátu, soudci ji mohou vetovat, myslí si bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho verdikt do jisté míry překvapil – v podobných kauzách totiž byla rozhodnutí evropského soudu o něco příznivější.

reklama