CNN Prima News Radim Fiala

Radim Fiala

Výpis příspěvků ke štítku „Radim Fiala“

Výpověď bez udání důvodu narazila u všech stran. Poškodí maminky a studenty, říká Schillerová

S návrhem šéfa resortu financí Zbyňka Stanjury (ODS), týkajícím se možnosti zakotvení okamžité výpovědi bez udání důvodu v zákoníku práce, nesouhlasí místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornila, že by na to doplatily akorát maminky s často nemocnými dětmi nebo studenti. Proti byl i člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (za KDU-ČSL), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kolářová (STAN) či předseda poslaneckého klubu Radim Fiala (SPD).

Fiala z SPD: Kde jsou byty, které Bartoš sliboval? Měl by být aktivnější, připustil Kohajda

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) by na svém resortu měl být aktivnější, pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Michael Kohajda za koaliční KDU-ČSL. Šéfa Pirátů zkritizoval také předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala, který připomněl jeho volební slogan, na kterém Piráti slibovali výstavbu deseti tisíc bytů. „Kde jsou?“ tázal se Fiala. Bartoše se naopak zastala první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN). Téma, zda je jeho úřad potřebný, ve veřejném prostoru zvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Kučera: TOP 09 podpoří snadnější propouštění. Firmy najmou Filipínce, varuje Fiala z SPD

Firmy by se mohly snáze zbavovat svých zaměstnanců a český trh práce by se mohl znovu rozhýbat. S návrhem ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) souhlasí člen TOP 09 Michal Kučera, který by pro tento nápad zvedl ruku. Se záměrem ale ostře nesouhlasí místopředseda SPD Radim Fiala, podle kterého by se firmy zbavily českých zaměstnanců a poohlížely by se po cizincích. Politici se o tom přeli v Partii Terezie Tománkové.

Fiala z SPD: Podpořme kvůli penzím porodnost. Pomohlo by leda víc migrantů, nadhodil Vojtko

Způsob, jak vyřešit krizi v důchodovém systému, je podle místopředsedy SPD Radima Fialy zvýšení porodnosti. Řekl to v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Žádný důchodový systém podle něj není ufinancovatelný, pokud se nebudou rodit děti. Poslanec Viktor Vojtko (STAN) uvedl, že je to řešení, které sice vypadá hezky, ale nefunguje, jelikož by každá žena musela mít tři děti, aby to bylo efektivní. Zároveň dodal, že jediný způsob, jak tento problém vyřešit porodností, je přivést více migrantů.

Okamura nadále zůstane šéfem SPD. Na sjezdu kritizoval vládu, na místo dorazil i Zeman

Hnutí SPD na svém sjezdu rozhodlo, že Tomio Okamura i nadále zůstane předsedou hnutí. Při hlasování získal 195 z 216 hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Sjezd zahájil kritikou vlády a odmítnutím války, migrace i eura. Dorazil i bývalý prezident Miloš Zeman. Kritizoval SPD za neprosazování přímé volby starostů a hejtmanů. Zopakoval, že v příští vládě by rád viděl SPD a ANO. Zdravici zaslal i exprezident Klaus. Podle něj v eurovolbách budou moci voliči SPD vyjádřit, že „oni také válku nechtějí“.

Komentátoři: TOP 09 přežije jen v koalici. Pekarová to má mnohem těžší než Okamura

TOP 09 v čele s Markétou Pekarovou Adamovou získává voliče složitěji než „komerční produkt“ šéfa SPD Tomia Okamury. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl odborník na politický marketing Petros Michopulos. Šéfredaktor měsíčníku To Marek Stoniš míní, že TOP 09 nemá sama o sobě šanci přežít a její jedinou šancí na úspěch ve volbách je členství v koalici Spolu.

Kučera: Podpora je jedinou šancí pro ukrajinský lid. Jste váleční štváči, opáčil Fiala z SPD

Česká podpora je jedinou šancí pro ukrajinský lid, řekl pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda sněmovního zemědělského výboru Michal Kučera (TOP 09). Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala jeho i vládní představitele nařkl, že jsou váleční štváči. Konflikt na Ukrajině podle něj nemá vojenské řešení a je třeba si sednout ke kulatému stolu a jednat o příměří.

Klaus: Vrací se měkký komunismus. Lidé jsou zbavováni postů a raději mluví opatrně

Stav veřejných financí podle bývalého prezidenta Václava Klause zásah potřeboval, vládní tzv. ozdravný balíček to ale nenaplnil. Označil ho za Stanjurův „balíčíček“. V podcastu Chuť moci komentátora CNN Prima NEWS Thomase Kulidakise exprezident mluví také o nutnosti opustit průběžný důchodový systém či o plíživém omezování svobody slova.