CNN Prima News Radim Fiala

Radim Fiala

Výpis příspěvků ke štítku „Radim Fiala“

Dokud budeme pomáhat Ukrajině, válka neskončí, tvrdí Fiala z SPD. Rozčílil tím Decroix

2. prosince 2022 23:22

Zástupci vládní pětikoalice se s členy hnutí SPD dlouho neshodnou v postoji k Ukrajině, která již déle než devět měsíců čelí útokům ruského agresora. Znovu se na toto téma pohádali v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslankyně Eva Decroix (ODS) a šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Členku dolní komory Parlamentu rozčílila Fialova slova o tom, že by Česká republika neměla Ukrajincům posílat zbraně a peníze.

Munzar: Podpora Ukrajinců z rozpočtu není vysoká. Normální lidi se nad ní nepozastaví

2. prosince 2022 15:25

Podpora Ukrajiny a ukrajinských uprchlíků představuje jedno procento výdajů státního rozpočtu, zhruba mezi 17 a 19 miliardami korun. „Není to tak vysoká částka, aby z ní muselo být velké haló,“ reagoval místopředseda rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) na kritický postoj opoziční SPD k finanční podpoře napadené země. Podle předsedy hnutí Tomia Okamury probíhá pomoc Ukrajině na úkor českých občanů.

Zrazujete Česko, vmetl Pospíšil SPD. Jsme trojský kůň našich občanů, oponoval Radim Fiala

23. listopadu 2022 23:58

Europoslanci ve středu schválili rezoluci, ve které Rusko kvůli záměrným útokům na civilní ukrajinské cíle označují za stát podporující terorismus. Proti přijetí usnesení však hlasoval mimo jiné i europoslanec za SPD Ivan David. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) se jedná o zrazování zájmů a ohrožování bezpečnosti České republiky. Člena své strany v pořadu 360° na CNN Prima NEWS naopak bránil Radim Fiala (SPD), který je toho názoru, že na projevení nesouhlasu není nic špatného a že je vhodnější v této situace konflikt neeskalovat.

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

13. listopadu 2022 13:03

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Kupka o kandidátech na Hrad: Mám svou osobní volbu. Nejbližší je mi Fischer

13. listopadu 2022 12:14

Měl by být prezidentem politik, nebo někdo, kdo dosud v politice nefiguroval? Podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) je důležité, aby to byl člověk, který takovou funkci zvládne. „Mám svou osobní volbu, Pavla Fischera. Doporučili jsme ho stejně jako Danuši Nerudovou nebo Petra Pavla,“ řekl Kupka v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Fiala z SPD: Rakušané a Poláci tu kupují energii a mají ji levnější. Vláda bojuje, tvrdí Kupka

13. listopadu 2022 11:23

Energetická skupina ČEZ meziročně zvýšila svůj zisk osminásobně, přesto od nového roku zdraží statisícům domácností elektřinu. „My platíme zisky spekulantů, obchodníků s energií. To si nemůžeme dovolit,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS Radim Fiala (SPD). A navrhl, aby cenotvorbu vzala do rukou vláda. Podle místopředsedy ODS Martina Kupky však nelze energetický trh opustit. „Česká vláda dala najevo, že pomůže tím, že se cena nedostane nad stanovený strop,“ řekl v diskusním pořadu.

Sledujte Partii s Pospíšilem i Konečnou. Stará se vláda dostatečně o lidi v době krize?

11. listopadu 2022 15:18

Tuzemsko čelí energetické i inflační krizi a vyhlídky nejsou zrovna optimistické. Česká ekonomika by se v příštím roce měla pohybovat na hraně recese. Bere Fialova vláda tuto prognózu Evropské komise (EK) v potaz? A pomáhá dostatečně českým občanům? Nejen to v pořadu Partie prodiskutují ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala. Nedělní debatu sledujte v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS od 11 hodin.

Nedělám tupé škrty, brání se Jurečka. Dávky chci snížit těm, kdo zneužívají systém

3. listopadu 2022 22:58

Občany, kteří pracují a potřebují chvilkovou podporu, když přecházejí na jiné pracoviště, budeme podporovat, hájil svůj návrh předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Jako ministr práce a sociálních věcí totiž plánuje snížení nebo zkrácení podpory v nezaměstnanosti. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy je to ale asociální krok, pustil se do něj v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Koalice stále neví, jak vyřeší windfall tax. Něco otřesného, ať odejdou, tepe ji opozice

25. října 2022 15:52

Chaos, katastrofa a nekompetentní politika. Jestli nejsou schopní se ve vládě dohodnout, ať to položí a odejdou, kritizují opoziční poslanci kabinet Petra Fialy (ODS). Zástupci pětikoalice totiž stále nenašli shodu na podobě návrhu daně z mimořádného zisku. Ve hře je hned několik pozměňovacích návrhů, které zákonodárci chtějí projednat na úterní schůzi dolní komory.

Házejí lidovci Hladíka jako ministra přes palubu? Jurečka zrušil jeho setkání se Zemanem

18. října 2022 14:10

Vládní lidovci nadále počítají s Petrem Hladíkem jako kandidátem na ministra životního prostředí. A to i přesto, že policie u něj v kanceláři podnikla v úterý razii. Stanovisko KDU-ČSL naopak tvrdě kritizuje opoziční SPD, podle které je současná kauza skandálem. Šéf hnutí Tomio Okamura kromě lidovců napadl i vládní ODS. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka řekl, že se s Hladíkem sejde ve čtvrtek a poté se rozhodne o jeho další budoucnosti. Zároveň požádal kancelář Hradu o zrušení Hladíkova plánovaného čtvrtečního setkání s prezidentem Zemanem. Premiér Petr Fiala uvedl, že si chce nechat několik dní, aby mohl analyzovat informace. Počká na výsledek jednání KDU-ČSL,

Fiala z SPD o kandidátovi na Hrad: Bašta bojuje za demokracii. Lidé jen neví, kdo to je

6. října 2022 05:39

Hnutí SPD zatím jako jediné z parlamentních uskupení vyslalo do prezidentské volby svého kandidáta. Poslance Jaroslava Baštu (SPD) jeho spolustraníci opakovaně označují za ideální volbu. Podle šéfa poslaneckého klubu SPD Radima Fialy má Bašta na rozdíl třeba od generála Petra Pavla výhodu v tom, že za minulého režimu nevstoupil do KSČ, naopak proti totalitě jako disident bojoval. Fiala nicméně v pořadu 360° zmínil i nevýhodu. Baštu totiž zatím veřejnost dostatečně nezná.