reklama

Nemám v plánu se hroutit, říká Plíšková. Na US Open vypadla už ve druhém kole

Turnajová jednička Karolína Plíšková vypadla na grandslamovém US Open už ve druhém kole. To se naposledy stalo před dvanácti lety Srbce Ivanovičové. Česká tenistka nestačila na Francouzku Caroline Garciaovou, s níž prohrála 1:6 a 6:7. Plíšková po brzkém vyřazení z US Open prý nepanikaří a věří, že se ve zbytku sezony dostane do turnajového rytmu.

reklama

Plíšková ve Flushing Meadows minulý týden prohrála svůj první zápas na turnaji WTA Tour, který byl náhradou za Cincinnati. Na grandslamovém US Open zvládla první kolo, ale ve druhém ji vyřadila skvěle hrající Francouzka Caroline Garciaová.

K tématu

„Každá prohra je k naštvání, ale věřím, že se do toho postupně dostanu. Neberu to nějak dramaticky. Nemám tak špatný pocit jako spousta lidí okolo,“ řekla Plíšková ve videokonferenci z New Yorku. „I když se to nepovedlo, hroutit se nemám v plánu. Určitě ne po půlroční pauze od turnajů. Sotva jsme začali,“ podotkla.

V New Yorku chybí šest hráček ze světové desítky

Během koronavirové pauzy hrála v Česku exhibiční soutěže, ale je zvyklá mít za sezonu v průměru přes 70 zápasů. Aktuálně jich má na okruhu WTA jen čtrnáct. „Potřebuji čas, abych se dostala do rytmu. Doufám, že se mi to povede na antuce,“ uvedla Plíšková, která plánuje hrát v Římě, Štrasburku a pak na Roland Garros.

„Je dobře, že jsem vůbec jela, spousta hráček účast zrušila,“ připomněla, že v New Yorku chybí kvůli obavám z šíření nemoci COVID-19 šest hráček ze světové desítky, včetně světové jedničky Ashleigh Bartyové z Austrálie. Proto byla Plíšková nejvýše nasazenou, ač je v žebříčku aktuálně až na třetím místě. „Jsem zápasový typ, takže mám radost, že jsem tady byla,“ konstatovala osmadvacetiletá hráčka.

K tématu

Každý zápas je v této situaci dobrý

V utkání s Garciaovou od začátku nestíhala agresivní hru soupeřky. „Tohle bylo jedno z nejtěžších druhých kol, co tady mohlo být. Zpočátku jí tam všechno spadlo, ale vím, že je schopná zahrát dobře, tak to prostě je,“ poukázala Plíšková na to, že Francouzka byla předloni světovou čtyřkou a vyhrávala velké turnaje. „Nedala mi moc šancí hrát svoji hru. Nemyslím si, že tohle je zápas, ze kterého bych se měla nějak hroutit,“ dodala Plíšková.

Naději vynutit si třetí set ale Plíšková měla. Za stavu 5:4 ve druhé sadě měla při podání Garciaové dva setboly. Při tom prvním se zkusila forhendem opřít do druhého servisu. „Šla jsem do úderu naplno. Foukalo, neměla jsem to tak na raketě a byl to polokiks. Byla docela dole, možná jsem ji mohla nechat hrát a nemusela to zběsile urvat. Je to jediný balónek, který bych ze zápasu změnila,“ uvedla.

Pobyt v americké turnajové bublině byl pro Plíškovou novou zkušeností. „Ačkoliv se úplně nedařilo, beru to docela pozitivně. Každý zápas v téhle situaci je dobrý. Teď je to o tom hrát turnaj za turnajem a nahrát zápasy. Těžko říct, jak dlouho mi bude trvat dostat se tam, kam bych chtěla, protože takovou pauzu jsem nikdy neměla. Chci se co nejrychleji vrátit na antuku a pokusím se uhrát nějaká kola na ní,“ zdůraznila.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama