reklama

Zákaz vleků lidem nevadí, prohánějí se na bobech. Lyžařské areály byly znovu plné

Také třetí den po zastavení provozu lyžařských vleků se Češi prohánějí po tuzemských sjezdovkách. Sněhové radovánky návštěvníkům bíle pokrytých svahů nezkazil ani nedělní přechod do 5. stupně protiepidemického stupně PES. Ten mimo jiné omezuje shlukování maximálně na dvě osoby nebo zakazuje vycházení mezi 23:00 a 5:00.

reklama

Nadšenci se na sjezdovkách často neprohánějí na lyžích, ale spíše na bobech nebo sáňkách. První den nejpřísnějších restrikcí si lidé užívali například ve skiareálu Telnice na Ústecku nebo na Lipně v jižních Čechách. Ve středu se lidé zase mačkali na svahu středočeského areálu Monínec.

„Chtělo by to, aby se už konečně vleky rozjely. Zatím ale máme možnost zkoušet něco nového,“ řekl redakci CNN Prima NEWS jeden z návštěvníků lipenského areálu, který si místo lyží oblíbil boby a sáně. Nevadí mu ani, že po adrenalinové jízdě z kopce dolů musí místo pohodlného vleku použít vlastní nohy a sjezdovku vyšlápnout.

Plno bylo také v dalším areálu nedaleko Lipna, konkrétně ve Frymburku. „Nevadí nám, že vleky nejezdí. Je krásné počasí, syn si užil bobovačku,“ popsala jedna z návštěvnic centra ve Frymburku. Dalším lidem ale zavření vleků vadí a doufají, že vláda své rozhodnutí co nejdříve změní. K tomu by mohlo dojít 10. ledna, kdy by měli čeští politici jednat o tom, zda na základě vývoje epidemie opatření neuvolní. Podmínkou je přesun do čtvrtého stupně, kterému právě od neděle rizikové skóre systému PES odpovídá.

Výdejová okénka táhnou

Hojného počtu návštěvníků na lyžařských svazích využili i majitelé kiosků. I když nemohli mít plnohodnotně otevřeno, teplé nápoje a jídlo mohli prodávat alespoň prostřednictvím výdejového okénka. Podle záběrů CNN Prima NEWS neměli o zákazníky nouzi.

Neděle se kromě zastavení provozu vleků nesla ve znamení zákazu prodeje jiných než nezbytných věcí a potravin. Češi se tak v supermarketech setkali s páskami, které ohraničovaly zakázané zboží. V Teplicích si lidé mohli koupit například aku vrtačku nebo žehlící prkno, s ponožkami nebo silonkami už to bylo horší. V Kauflandu na pražském Vypichu zase jedna ze zákaznic nepochodila s nákupem přání k narozeninám nebo spodního prádla pro dítě. Pokud by ale chtěla mop na vytírání nebo pánev, měla by úspěch.

Tagy:
lyžování Lipno koronavirus PES lyžařský vlek pátý stupeň Monínec Telnice bobování

Hlavní zprávy

Kalousek: Piráti musí do vlády. Pokud chtějí být věčně protestní stranou, jsou zbyteční

Mají jít Piráti do vlády, nebo mají zůstat společně s ANO a SPD v opozici? Otázka, která se poslední dny řeší uvnitř Pirátské strany i mezi novináři. Podle expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který strávil v politice dlouhých třicet let, by se měla partaj Ivana Bartoše zachovat státotvorně, ukázat politickou dospělost a do vlády určitě jít. Pokud zůstanou věčně protestní stranou, jsou podle něj občanům České republiky k ničemu. Kalousek to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Státy s 80procentní proočkovaností už zvládají covid v klidu. Proč to v Česku nejde?

Česká republika se potýká s enormním nárůstem nových případů nemoci COVID-19. Jako jeden nejzásadnějších důvodů se ukazuje podprůměrná proočkovanost českého obyvatelstva v rámci Evropské unie. Statistiky Worldometers totiž stále jasněji dokazují, že země, v nichž se blíží proočkovanost obyvatel k 80 %, zvládají nástup podzimní vlny bez problémů.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: STAN přes palubu Piráty nehodí. Ti loví kádry na ministry mimo zvolené poslance

Pokud se Piráti sami nerozhodnou do vlády nejít, STAN je přes palubu nehodí. A to i přes to, že se Piráti zatím podle informací CNN Prima NEWS ve vyjednávání občas chovají jako nerozhodní nováčci, kteří často mění své požadavky. Důvody jsou hned dva. Zaprvé je to společná cesta deklarovaná už v koaliční smlouvě. Zadruhé vše stojí na osobě Víta Rakušana, který si za dlouhou dobu spolupráce s Ivanem Bartošem vypěstoval silné až přátelské pouto a je připraven sliby a plány dodržet a splnit.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.

Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek, říká herečka Doležalová

Herečka Marie Doležalová se proslavila nejen v kinematografii, ale i svým blogem Kafe a cigárko, které vydala dokonce knižně. Svým fanouškům prozradila, že by se ráda pustila i do dalšího projektu. V pořadu Interview přiblížila, o co by se jednalo. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu,“ prozradila s tím, že by se ráda stala mluvčí „špatných matek“.

Předčasně narozené děti označil za nevyvinuté zrůdy. Soud teď exposlanci snížil trest

Na 10 měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených lidech či o neziskových organizacích. Na svůj veřejně přístupný profil na Facebooku Škárka tehdy kromě jiného napsal o předčasně narozených dětech s nízkou porodní hmotností, že jsou to „nevyvinuté zrůdy“.

reklama