reklama

Zákaz vleků lidem nevadí, prohánějí se na bobech. Lyžařské areály byly znovu plné

/ fotografií

Také třetí den po zastavení provozu lyžařských vleků se Češi prohánějí po tuzemských sjezdovkách. Sněhové radovánky návštěvníkům bíle pokrytých svahů nezkazil ani nedělní přechod do 5. stupně protiepidemického stupně PES. Ten mimo jiné omezuje shlukování maximálně na dvě osoby nebo zakazuje vycházení mezi 23:00 a 5:00.

reklama

Nadšenci se na sjezdovkách často neprohánějí na lyžích, ale spíše na bobech nebo sáňkách. První den nejpřísnějších restrikcí si lidé užívali například ve skiareálu Telnice na Ústecku nebo na Lipně v jižních Čechách. Ve středu se lidé zase mačkali na svahu středočeského areálu Monínec.

„Chtělo by to, aby se už konečně vleky rozjely. Zatím ale máme možnost zkoušet něco nového,“ řekl redakci CNN Prima NEWS jeden z návštěvníků lipenského areálu, který si místo lyží oblíbil boby a sáně. Nevadí mu ani, že po adrenalinové jízdě z kopce dolů musí místo pohodlného vleku použít vlastní nohy a sjezdovku vyšlápnout.

Plno bylo také v dalším areálu nedaleko Lipna, konkrétně ve Frymburku. „Nevadí nám, že vleky nejezdí. Je krásné počasí, syn si užil bobovačku,“ popsala jedna z návštěvnic centra ve Frymburku. Dalším lidem ale zavření vleků vadí a doufají, že vláda své rozhodnutí co nejdříve změní. K tomu by mohlo dojít 10. ledna, kdy by měli čeští politici jednat o tom, zda na základě vývoje epidemie opatření neuvolní. Podmínkou je přesun do čtvrtého stupně, kterému právě od neděle rizikové skóre systému PES odpovídá.

Výdejová okénka táhnou

Hojného počtu návštěvníků na lyžařských svazích využili i majitelé kiosků. I když nemohli mít plnohodnotně otevřeno, teplé nápoje a jídlo mohli prodávat alespoň prostřednictvím výdejového okénka. Podle záběrů CNN Prima NEWS neměli o zákazníky nouzi.

Lidé vyrazili na hory alespoň sáňkovat
Lidé vyrazili na hory alespoň sáňkovat
Zdroj: CNN Prima NEWS

Neděle se kromě zastavení provozu vleků nesla ve znamení zákazu prodeje jiných než nezbytných věcí a potravin. Češi se tak v supermarketech setkali s páskami, které ohraničovaly zakázané zboží. V Teplicích si lidé mohli koupit například aku vrtačku nebo žehlící prkno, s ponožkami nebo silonkami už to bylo horší. V Kauflandu na pražském Vypichu zase jedna ze zákaznic nepochodila s nákupem přání k narozeninám nebo spodního prádla pro dítě. Pokud by ale chtěla mop na vytírání nebo pánev, měla by úspěch.

K tématu

Tagy: lyžování Lipno koronavirus PES lyžařský vlek pátý stupeň Monínec Telnice bobování
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zdraví

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů
Střelba na střední škole v USA. Zemřel jeden student, policejní důstojník byl postřelen
Jediný Gagarinův úkol bylo přežít, říká o prvním muži ve vesmíru šéf kosmické agentury
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Sledujte Nový den s Romanem Prymulou: Má smysl testování žáků ve školách?
Další články
reklama
reklama