Lipno

Výpis příspěvků ke štítku „Lipno“

Plná parkoviště, neukáznění řidiči, uzavřené silnice. Běžkaři vzali hory útokem

9. ledna 2021 10:28
Aktualizováno

Policie v dopoledních hodinách uzavřela všechny příjezdové silnice do Bedřichova na Jablonecku po náporu běžkařů, kvůli jejich vozům byly komunikace nepropustné. Není to ale zdaleka jediné místo plné aut, neukázněných řidičů a nedočkavých lyžařů. Podobný stav hlásí Moravskoslezský, Karlovarský i Liberecký kraj.

Havlíček: Lidé na sjezdovkách nejsou nebezpečím, chci znovu otevřít skiareály

4. ledna 2021 20:27

Lidé, kteří se pohybují venku po lyžařských sjezdovkách, nejsou ohrožením. V Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS to prohlásil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Ten chce i nadále bojovat za znovuotevření lyžařských středisek. Provozovatel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl pak pro CNN Prima NEWS upozornil, že aktuální vládní kompenzace 400 korun za zaměstnance na den nejsou adekvátní.

Ředitel skiareálu: Totální kolaps. Přišlo více lidí, než kdyby se lyžovalo

30. prosince 2020 15:14

Zavřené sjezdovky Čechy od zimních radovánek stále neodrazují. Od neděle, kdy Česko přešlo do 5. stupně systému PES, jsou svahy plné nadšenců, kteří se neprohánějí na lyžích, ale na bobech a sáňkách. Podle majitele středočeského areálu Monínec došlo ve středu k totálnímu kolapsu. Na Šumavě se zase potýkají s karavany, které zaplňují všechna parkoviště.