reklama
CNN Prima News Plzeňsko

Plzeňsko

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeňsko“

Opuštěná chatička pro čarodějnici láká turisty do Plzeňska. Brzy ji ale čeká demolice

14. května 2021 19:01

Mezi místními se říká, že v ní žije čarodějnice. Opuštěný objekt, do kterého se nejde dostat, poutá pozornost návštěvníků z celé republiky. Řeč je o chatičce, která stojí na bývalém pilíři železničního mostu nad řekou Radbuzou na jižním Plzeňsku. Za čas ji ale k nelibosti turistů čeká demolice. V místě, kde stojí, má vzniknout nová lávka.

Hladiny řek stoupají. Na Úslavě platí třetí stupeň, hasiči zpevňovali hráz rybníka

14. května 2021 11:45

Vytrvalé deště zvedají hladiny řek v Česku. Druhého stupně od rána dosahuje Úslava u Koterova, Klabava v Nové Huti a Smutná u Ratají. Úslava u Prádla se vyšplhala na 3. stupeň. V noci na Opavsku stoupla na nejvyšší povodňový stupeň také řeka Hvozdnice. V Jakartovicích se pak vylila z koryta a velká voda udeřila i v Šilheřovicích. K ránu se ale řeka Hvozdnice vrátila do normálu.

Majiteli domu, který zastřelil zloděje, lidé poslali statisíce. Všechny peníze si nenechá

6. května 2021 17:27

Případ majitele domu, který na Plzeňsku zastřelil svou legálně drženou zbraní muže, jenž se k němu vloupal, pokračuje. Policisté dál prověřují, jestli byla jeho obrana přiměřená. Muž má ale velkou podporu veřejnosti. Na transparentní účet už mu lidé poslali stovky tisíc korun, aby mu pomohli zaplatit finanční výlohy za právníky.

reklama