reklama
CNN Prima News Plzeňsko

Plzeňsko

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeňsko“

Opuštěná chatička pro čarodějnici láká turisty do Plzeňska. Brzy ji ale čeká demolice

Mezi místními se říká, že v ní žije čarodějnice. Opuštěný objekt, do kterého se nejde dostat, poutá pozornost návštěvníků z celé republiky. Řeč je o chatičce, která stojí na bývalém pilíři železničního mostu nad řekou Radbuzou na jižním Plzeňsku. Za čas ji ale k nelibosti turistů čeká demolice. V místě, kde stojí, má vzniknout nová lávka.

Hladiny řek stoupají. Na Úslavě platí třetí stupeň, hasiči zpevňovali hráz rybníka

Vytrvalé deště zvedají hladiny řek v Česku. Druhého stupně od rána dosahuje Úslava u Koterova, Klabava v Nové Huti a Smutná u Ratají. Úslava u Prádla se vyšplhala na 3. stupeň. V noci na Opavsku stoupla na nejvyšší povodňový stupeň také řeka Hvozdnice. V Jakartovicích se pak vylila z koryta a velká voda udeřila i v Šilheřovicích. K ránu se ale řeka Hvozdnice vrátila do normálu.

Detaily střelby na Plzeňsku: Majitel domu zasáhl lupiče do hrudníku. Co ukáže balistika?

Jak přesně došlo k zastřelení zloděje majitelem domu ve Vochově na Plzeňsku? Posun ve vyšetřování lze sice očekávat až za několik týdnů, co se nyní řeší, je ale jasné. Policie si totiž v těchto případech zajišťuje balistickou expertizu. Aktuální informace však hovoří o tom, že majitel domku lupiče zasáhl přímo do hrudníku, po které muž začal silně krvácet.

Kňažko: Neváhal jsem, jestli na zloděje střílet. Domácí má právo se bránit

Když se v noci do domu vloupe někdo cizí, člověk jedná instinktivně a brání se, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS slovenský herec Milan Kňažko. Ten před čtyřmi lety lupiče ve svém obydlí střelil do nohy. „Neváhal jsem, zda použít zbraň,“ vysvětlil. Zastal se tak majitele domu z Plzeňska, který ve středečních ranních hodinách usmrtil zloděje.

reklama