Podpásovka, pane Okamuro. Příznivci kritizují SPD za odmítnutí podpořit Babiše ve volbách

Přispění k výhře Petra Pavla? SPD čelí kritice za odmítnutí podpory Andreje Babiše (ANO) v prezidentských volbách. Na facebookovém profilu Tomia Okamury si uživatelé často neberou servítky. Vzhledem k tomu, že je předseda SPD na zmíněné sociální síti proslulý banováním svých odpůrců, je přítomnost negativních komentářů pod jeho příspěvkem neobvyklým jevem. Podle Okamury kritiku ale nepíší voliči SPD, nýbrž podporovatelé hnutí ANO.

Tomio Okamura zveřejnil na svém Facebooku video, v němž podává své vysvětlení neúspěchu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v prezidentských volbách. Pod příspěvkem se objevily desítky negativních komentářů.

„Podpásovka, pane Okamuro, takže sbohem a šáteček. Ukázal jste, že vám jde jen o vlastní koryto. Máte jenom plno řečí, ale to je tak všechno. SPD blokuje koaliční potenciál v Parlamentu. SPD s nikým dohodu neudělá,“ stojí ve výčtu kritických komentářů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Řada skalních voličů SPD volila Pavla. Okamura vysvětlil, čím u nich Babiš vzbudil nevoli

Strana nicméně kritiku odmítá. Okamura tvrdí, že většina negativních komentářů nepochází od příznivců SPD, ale od podporovatelů ANO. „To přeci nejsou příznivci SPD. Když to náš sekretariát analyzoval, tak zjistil, že tam píšou právě voliči Andreje Babiše, kteří jsou zklamaní z prohry,“ uvedl.

A jak reagovalo hnutí ANO? „Myslím si, že jim to dávají najevo jejich vlastní voliči, protože nebyli schopni překročit svůj stín,“ sdělil pro CNN Prima NEWS poslanec Patrik Nacher (za ANO). Podle Okamury by měl ale Babiš hledat chyby především u sebe.

„I kdyby mu dali hlas všichni voliči SPD, tak by se prezidentem ani zdaleka nestal,“ upozornil šéf SPD. Babiš totiž obdržel o téměř milion hlasů míň než jeho soupeř Petr Pavel. Babiš podle Okamury voliče odradil i výrokem v předvolební debatě na Novinkách.cz, v níž jasně vzkázal, že „SPD nikdy nebude ve vládě“.

Politolog Jan Kubáček nicméně předpokládá, že někteří tradiční voliči SPD skutečně Okamurovi přestávají důvěřovat a dost možná přejdou k hnutí ANO. „Tomio Okamura je bude muset přivábit zpátky k sobě. Bude muset ukázat, že je důvěryhodnější reprezentant opozice a že má vypracovanější argumenty. Aktuálně se totiž domovem těchto lidí stalo hnutí ANO, potažmo Andrej Babiš,“ řekl politolog.

Tagy: