reklama

Pozor na nový trik podvodníků. Ohání se logem České pošty, pak důvěřivcům vyluxují účet

Podvodníci mají další trik, jak vyluxovat cizí účet. Tentokrát k tomu zneužívají Českou poštu. Policisté proto občany zejména v období před Vánoci vyzývají k obezřetnosti.

reklama

Muž chtěl prodat přes internet stativ, 8. 10. si dal inzerát a o dva dny později ho kontaktovala zájemkyně. „Přes WhatsApp se mi ozvala paní s tím, že je v osmém měsíci těhotenství, nemůže dorazit ke mně domů a že mi pošle kurýra od České pošty,“ vylíčil poškozený.

Poslala mu také odkaz na stránky, kde byl požadavek vyplnit úplně všechny údaje o platební kartě. Na stránkách nechybělo ani logo České pošty. „Vše bylo dobře i češtinářsky napsané. Stránka vypadala opravdu důvěryhodně. Stačilo prokliknout na další stránku, kde to po mně chtělo veškeré údaje o platební kartě včetně CVV kódu,“ popsal poškozený. Poté pochopil, že se jedná o podvod a podal trestní oznámení.

Nejde přitom o ojedinělý případ, strážci zákona evidují i další podobné incidenty. „S takovýmito případy se v poslední době setkáváme a dá se očekávat, že i do budoucna, zejména v období blížících se Vánoc, jich bude nadále přibývat,“ upozornil mluvčí Policejního prezidia ČR Ondřej Moravčík.

Pošta se ohrazuje

Strážci zákona doporučují pozorně si číst adresu webových stránek, kam chcete vložit své platební údaje. Pokud byste měli pocit, že se vás někdo pokouší podvést, oznamte to policii. „Předtím, než budu někam vkládat údaje o své platební kartě, tak je potřeba si nejprve ověřit samotnou webovou stránku. Případně si udělat rešerši, zdali se tyto stránky nevyskytují někde v souvislosti s podvodnými praktikami jejich provozovatelů,“ doplnil mluvčí.

Proti incidentu se ohradila také Česká pošta. „Nemáme s tím nic společného. Ti podvodníci využívají naše logo a naše firemní barvy. Chtěl bych proto varovat všechny před náznaky toho, že by měli něco platit, ať rozhodně na nic neklikají a nikam nic neposílají, protože se opravdu jedná o podvod,“ informoval mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama