reklama

Tvářil se jako kamarád a z nevidomého zpěváka vylákal 1,5 milionu. Teď půjde za mříže

Trest za oloupení nevidomého padl ve čtvrtek u obvodního soudu Prahy 4. František M., který podle obžaloby okradl nevidomého zpěváka Radka Žaluda, má jít do vězení na dva roky. V minulém roce měl z muzikanta, který ho považoval za svého přítele, údajně vylákat přes 1,5 milionu korun.

reklama

Nepravomocně odsouzený František M. u soudu jen klopil hlavu. Slova obžaloby se mu nelíbila. Podle ní měl totiž zneužít peníze na nákup aut a elektroniky, včetně mobilních telefonů, které měly posloužit dalším nevidomým. Odsouzený si ale za tyto peníze podle rozsudku pořídil drahou elektroniku za statisíce korun pro svojí potřebu a mimo jiné si z nich zaplatil i dovolenou. Celkem dostal 1,578 milionu korun. „Nebudu se vyjadřovat,“ řekl František M.

„Soud plně vyhověl podané obžalobě. Uznal obžalovaného vinným žalovaným skutkem beze změny, stejně tak vyhověl navrhovanému trestu,“ sdělila státní zástupkyně Lucie Jindrová.

Zneužití důvěry

„Samozřejmě jsem rád, že Franta byl odsouzen. Jenom za milion a půl být odsouzený na dva roky mi přijde směšné. Ale to je otázka,“ má jasno poškozený zpěvák Radek Žalud, kterého fanoušci obdivují zejména pro jeho výjimečný hlas.

Soudkyně kritizovala, že František M. se choval jako velký kamarád a zneužil zpěvákovy důvěry. „Byly to veškeré peníze, které jsem měl. Byly to rodinné peníze – setry, táty a mámy. Opravdu to bude mít a už má, troufám si tvrdit, existenční následky,“ dodal Žalud.

Nutno dodat, že rozsudek ještě není pravomocný. Obhájce obžalovaného si zatím ponechal lhůtu na rozmyšlenou, jestli se odvolá.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb
Politika

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

Posouváme se do plánované ekonomiky, řekl komentátor o Green Dealu a citoval Lenina

Boj s klimatickou změnou se dotýká i byznysu a firem, které začaly tuto otázku dokonce prosazovat. Zástupce šéfredaktora týdeníku HROT a komentátor Pavel Páral v tom však vidí kalkul. Firmy podle něj hledají příležitost, jak snížit rizika svých byznysů. „Posouváme se z tržní ekonomiky do plánované, ve které má rozhodující roli stát,“ zdůraznil jistoty v podobě jednotlivých vlád v pořadu 360°. V této souvislosti připomněl i známý citát Lenina.

Někteří senioři nemohli k urnám. Babiš vysvětluje neúspěch ve volbách i kauzou offshorů

Neúspěch hnutí ANO si jeho lídr Andrej Babiš vysvětluje tím, že mnozí jeho voliči nemohli jít k volbám, například senioři. V rozhovoru pro Radio Zet dále zmínil, že opozičním stranám nahrála kauza Pandora Papers nebo Černošice. Tamní městský úřad totiž Babiše pokutoval za přetrvávající střet zájmů. Dvě koalice vyhrály díky programu Antibabiš, dodal.

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

reklama

Domácí zpravodajství

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

reklama