reklama

Ženy poslaly falešným vojákům přes milion korun. Jedna si kvůli tomu vzala úvěr

Policisté varují osamělé ženy před internetovými podvodníky, kteří pod záminkou seznámení a partnerského vztahu lákají ze svých obětí statisícové částky. Šejdíři se často vydávají například za americké vojáky na zahraničních misích.

reklama

Dva případy s celkovou škodou přes jeden a půl milionu korun zaznamenali za poslední týden policisté na Olomoucku. „Muž, který kontaktoval 40letou ženu, žádal krátce po seznámení peníze na notebook pro syna a na nejrůznější poplatky na cestu do Čech s tím, že na vojenské základně nemůže disponovat vlastním kontem,“ nastínil průběh trestného činu reportér CNN Prima NEWS Tomáš Petržela. Pachatel nakonec získal více než 400 tisíc korun.

Žena utratila všechny úspory

Daleko hůře dopadla 47letá žena, kterou podvodník přesvědčil, aby mu pomohla zaplatit clo za balíček se zlatem v hodnotě 24 milionů korun s tím, že zásilku zadrželi celníci. „Žena nejen že utratila všechny své úspory, ale dokonce si vzala vysoký úvěr, aby zaplatila požadovaných 1,2 milionu korun. Dodnes nemá nového partnera ani zlato,“ dodal Petržela.

Pachatelům zmíněných případů hrozí pět, respektive osm let vězení. Policisté v této souvislosti varují ženy, aby v žádném případě neposílaly peníze lidem, které znají pouze z internetu a nikdy je neviděly. Statisíce žádají v drtivé většině případů pouze zkušení podvodníci.

K tématu

Tagy: Tomáš Petržela policie internet podvod krimi zprávy vězení

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Další články
reklama
reklama