reklama

Ženy poslaly falešným vojákům přes milion korun. Jedna si kvůli tomu vzala úvěr

Policisté varují osamělé ženy před internetovými podvodníky, kteří pod záminkou seznámení a partnerského vztahu lákají ze svých obětí statisícové částky. Šejdíři se často vydávají například za americké vojáky na zahraničních misích.

reklama

Dva případy s celkovou škodou přes jeden a půl milionu korun zaznamenali za poslední týden policisté na Olomoucku. „Muž, který kontaktoval 40letou ženu, žádal krátce po seznámení peníze na notebook pro syna a na nejrůznější poplatky na cestu do Čech s tím, že na vojenské základně nemůže disponovat vlastním kontem,“ nastínil průběh trestného činu reportér CNN Prima NEWS Tomáš Petržela. Pachatel nakonec získal více než 400 tisíc korun.

Žena utratila všechny úspory

Daleko hůře dopadla 47letá žena, kterou podvodník přesvědčil, aby mu pomohla zaplatit clo za balíček se zlatem v hodnotě 24 milionů korun s tím, že zásilku zadrželi celníci. „Žena nejen že utratila všechny své úspory, ale dokonce si vzala vysoký úvěr, aby zaplatila požadovaných 1,2 milionu korun. Dodnes nemá nového partnera ani zlato,“ dodal Petržela.

Pachatelům zmíněných případů hrozí pět, respektive osm let vězení. Policisté v této souvislosti varují ženy, aby v žádném případě neposílaly peníze lidem, které znají pouze z internetu a nikdy je neviděly. Statisíce žádají v drtivé většině případů pouze zkušení podvodníci.

K tématu

Tagy: Tomáš Petržela policie internet podvod krimi zprávy vězení

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

  • Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) měl být vyhozen už v zimě, reagoval na pondělní rezignaci ministra Prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ztratil podle něj důvěru odborné veřejnosti. S tím ale zcela nesouhlasí další odborníci. Například podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera udělal hodně pro pacienty, ale měl pekelné PR. Vojtěcha chválí také epidemiolog Rastislav Maďar.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama