reklama

Podzimní počasí o víkendu nezmizí. Mírné oteplení přinese až nástup dětí do škol

Studená fronta nad Českem převládá a oteplení přijde jen mírné, navíc až v polovině příštího týdne. Teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 15 až 19 °C. Český hydrometeorologický ústav také předpovídá vydatný déšť, ojediněle se objeví i bouřky.

reklama

„V pátek bude oblačno až zataženo, během dne proměnlivá, převážně velká oblačnost a občas déšť nebo přeháňky,“ předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Odpoledne se ojediněle mohou objevit i bouřky. Nejnižší noční teploty dosáhnou 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C.

Sobota bude zatažená, místy se na většině území vyskytne občasný déšť nebo přeháňky. „Ojediněle se objeví i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 °C, nejvyšší denní teploty pak kolem 15 až 19 °C,“ uvádí ČHMÚ.

neděli bude počasí nadále podobné. Bude oblačno až zataženo, opět se podle meteorologů může objevit déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty dosáhnou 11 až 7 °C, nejvyšší denní pak mezi 14 až 18 °C.

Pondělí bude oblačné až zatažené, na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky. „Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty pak 15 až 19 °C,“ předpovídá ČHMÚ.

I v úterý bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Nejnižší noční teploty dosáhnou 13 až 9 °C, denní teploty pak 14 až 18 °C.

V následujících dnech by se konečně mohla rtuť teploměrů vyšplhat nad 20 °C. Nadále bude ale oblačno až zataženo a dál musíme počítat s deštěm.

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama