reklama

Podzimní počasí o víkendu nezmizí. Mírné oteplení přinese až nástup dětí do škol

Studená fronta nad Českem převládá a oteplení přijde jen mírné, navíc až v polovině příštího týdne. Teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 15 až 19 °C. Český hydrometeorologický ústav také předpovídá vydatný déšť, ojediněle se objeví i bouřky.

reklama

„V pátek bude oblačno až zataženo, během dne proměnlivá, převážně velká oblačnost a občas déšť nebo přeháňky,“ předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Odpoledne se ojediněle mohou objevit i bouřky. Nejnižší noční teploty dosáhnou 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C.

Sobota bude zatažená, místy se na většině území vyskytne občasný déšť nebo přeháňky. „Ojediněle se objeví i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 °C, nejvyšší denní teploty pak kolem 15 až 19 °C,“ uvádí ČHMÚ.

neděli bude počasí nadále podobné. Bude oblačno až zataženo, opět se podle meteorologů může objevit déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty dosáhnou 11 až 7 °C, nejvyšší denní pak mezi 14 až 18 °C.

Pondělí bude oblačné až zatažené, na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky. „Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty pak 15 až 19 °C,“ předpovídá ČHMÚ.

I v úterý bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Nejnižší noční teploty dosáhnou 13 až 9 °C, denní teploty pak 14 až 18 °C.

V následujících dnech by se konečně mohla rtuť teploměrů vyšplhat nad 20 °C. Nadále bude ale oblačno až zataženo a dál musíme počítat s deštěm.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama