CNN Prima News pohádky

pohádky

Výpis příspěvků ke štítku „pohádky“

Popelka, tři obří ořechy a polonahý princ. Poznáte české vánoční pohádky od umělé inteligence?

Současné generátory obrázků poháněné umělou inteligencí umí velké divy. Stačí jim zadat své přání a do několika vteřin vytvoří snímek na míru. Jak si ale AI poradí s českými pohádkami jen na základě strohého popisu? Popelce přihrála umělá inteligence více než tři obří oříšky i s polonahým princem. Čerti, s nimiž nejsou žádné žerty, dostali do rukou palcáty a kladiva. Podívejte se na další výtvory, které si redakce CNN Prima NEWS nechala vygenerovat od AI.

Vánoce na Primě: Nestárnoucí klasiky i speciální program. Kevin samozřejmě nebude chybět

Téma: Komerční sdělení

Diváci Primy se mohou o svátcích těšit na program plný tradičních filmů a pohádek, ale i zvláštních dílů oblíbených pořadů. Konec prosince Čechům zpestří několik vánočních i silvestrovských speciálů. Chybět samozřejmě nebude ani neodmyslitelná klasika Sám doma. Na třetí adventní neděli se publiku představí finálový galavečer unikátní Miss Essens.

Trpaslíci ze Sněhurky, Aladin i Dumbo. Které další postavičky Disney čelí kritice?

Nově připravovaný remake Sněhurky od společnosti Disney přilákal velkou pozornost. Poté, co se do společnosti opřel americký herec Peter Dinklage s tím, že role trpaslíků považuje za urážlivé, zábavný gigant oznámil, že bude o sedmi trpaslících mluvit jen jako o „sedmi postavách“. Není to přitom poprvé, co se Disney potýká s kritikou. I další Disneyho postavičky byly v minulosti označeny za problematické nebo urážlivé.

Skrytá tajemství pohádek: Zeman je prezidentem i kvůli Trautenberkovi. Co dalšího ovlivnily?

Nikdy nejsme pohádkami obklopeni tak jako koncem roku. Mnohé z nich přitom nesou překvapivé podprahové významy, které nám na první pohled nedocházejí. Odborníci vysvětlují, že příběhy o Popelce, Karkulce, Krakonošovi a dalších vymyšlených postavách ukládají dětem do hlav mnohem víc než jen rozpoznávání dobra a zla. Třeba i to, koho jednou v dospělosti budou volit.

Vánoce na Primě: Pohádka s Gottem, televizní premiéry i filmové evergreeny

Kdo si umí představit vánoční svátky bez pohádek a filmových hitů? Televize Prima proto přichází i letos s bohatou nadílkou, ve které si jistě vybere každý člen rodiny. Chybět samozřejmě nebudou oblíbené české pohádky, klasické vánoční tituly, ale ani řada filmů, které na obrazovkách ještě neběžely. Na Vánoce si speciální program připravil nejen hlavní kanál Primy, ale i další stanice jako Prima MAX nebo CNN Prima NEWS. Nabídka bude opravdu pestrá.