reklama

Pohyb jen po obci, kde bydlíte. Hamáček navrhuje ještě přísnější opatření

Lidé by se mohli ve volném čase mimo místo svého bydliště, například při cestě do přírody, pohybovat jen na území katastru dané obce, ve které bydlí. Jejich pohyb by nebyl omezen vzdáleností jednoho kilometru od bydliště, jak původně zamýšlelo ministerstvo vnitra. V pátek to před poslanci ve Sněmovně řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Praha by podle něj mohla být brána jako jedna obec.

reklama

Omezení pohybu na jeden kilometr bylo podle Hamáčka velmi razantní a tvrdé. Finálním návrhem by měl být právě návrh na omezení na katastr obce.

K tématu

Hamáček uvedl, že vláda chce omezit pohyby mimo okresy. Označil to za razantní a extrémní opatření, ale současně časově omezené. Je ale přesvědčen o tom, že slibovaný efekt přinese. Cesty do zaměstnání omezeny nebudou. Předpokládá, že zaměstnanec na cestě do práce bude schopen cíl cesty doložit třeba pracovní smlouvou.

U ostatních cest, jako jsou třeba návštěvy lékaře, péče o osobu blízkou nebo cesta na nákup nebo na úřad, přišlo vnitro podle Hamáčka s řešením z Francie. Než občan opustí svoje bydliště tak na kus papíru napíše zjednodušenou formu čestného prohlášení, kde stanoví, kdy opouští svůj byt a kam jede a při kontrole to předloží policii. Hamáček to označil za řešení, které méně vstupuje občanům do soukromí.

Čižinský je proti

Poslanec Jan Čižinský však nevnímá reálně Hamáčkův návrh, který chce omezit pohyb lidí v rámci katastru. „Tady se šermuje katastrem, ale to by byla katastrofa, to by někteří lidé nemohli ani vyjít z domu do přírody. Musíme to stanovit například na pět, deset kilometrů,“ oponoval.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sprostá vynášení utajovaných informací, kritizoval Ondráček schůzi bezpečnostního výboru
Luzar: BIS o ruských agentech věděla, přesto tři roky neinformovala vládu
reklama
reklama
Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček
Exploze neměla nastat v Česku. Zeman prozradil detaily o útoku ve Vrběticích
Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl
V pátek se otevře registrace k očkování pro lidi starší 60 let, uvedl Babiš
Další články
reklama
reklama