CNN Prima News omezení pohybu

omezení pohybu

Výpis příspěvků ke štítku „omezení pohybu“

Omezení pohybu nelze vyloučit. Musíme ale počkat, jak se situace vyvine, říká Hajdúch

28. prosince 2021 21:30

Nelze zcela vyloučit omezení mobility na konci ledna či začátku února. Jde ale o spekulativní a nepříliš pravděpodobnou záležitost, musí se počkat, jak se situace vyvine, řekl molekulární biolog Marián Hajdúch. Diskutované povinné testování ve firmách vítá především v souvislosti s tím, že se spousta lidí bude vracet po svátcích a prázdninách zpět do práce, uvedl štábu CNN Prima NEWS.

Kuba začal ve čtyřech letech padat. Ochabuje mu svalstvo a podpůrná léčba je nákladná

7. června 2021 09:12

Jakub Gregor (11 let) se až do čtyř let vyvíjel jako ostatní děti v jeho věku. Rád běhal, plaval, lezl kde se dalo. Ve čtyřech letech se vše změnilo. Zničehonic začal často padat a po nějaké době byl více na zemi než na nohou. Následovalo kolečko lékařských vyšetření, které nakonec odhalilo krutou diagnózu. Kuba trpí genetickým onemocněním, při kterém postupně ochabují svaly. Jedná se o takzvaný Leigh syndrom. Tato nemoc se zatím nedá léčit, jen zpomalit.

Uzavření okresů funguje, hlavně o víkendu, libuje si zdravotnictví a má jasná data

30. března 2021 08:56

Uzavření okresů pomohlo zastavit šíření koronaviru, tvrdí data mobilních operátorů a Google Mobility Report a informuje o tom resort zdravotnictví. Podle výsledků šetření, které probíhalo v únoru a březnu, se pohyb osob snížil především o víkendu. Dokládají to hlavně data z Prahy, odkud lidé vyjížděli ven až o 70 procent méně.

Hranice pro rozvolnění může padnout koncem dubna, vypočítává Blatný

22. března 2021 16:53

Česko by se mohlo dostat ke konci dubna na tři tisíce hospitalizovaných, což je hranice potřebná pro rozvolnění. V pondělí to na tiskové konferenci prohlásil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jde podle něj především o to, že v takové chvíli se může začít obnovovat standardní péče v nemocnicích. Jako první se pak dostanou na řadu školy a až poté obchody či restaurace.

Sledujte ŽIVĚ výsledek jednání vlády. Povolí lidem výlety do přírody a pobyt na vlastních chalupách?

18. března 2021 19:19

Jaké zákazy nás čekají v příštích týdnech? Ve čtvrtek večer by mělo být jasno. Odpoledne mimořádně zasedne vláda a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představí, jaká budou další opatření proti šíření covidu. Podle informací CNN Prima NEWS je ve hře, že by se povolily výlety do přírody v rámci okresu nebo že by lidé mohli jet na své chalupy i mimo okres. Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Policisté první den nepustili do okresů 1527 automobilů, zkontrolovali jich 53 tisíc

2. března 2021 11:35

Policisté během prvního dne platnosti omezení volného pohybu lidí mezi okresy zkontrolovali přes 53 tisíc vozidel. Z toho v 1 527 případech lidem nebyl v pondělí umožněn vstup do okresu, informovala Policie ČR na Twitteru. Zpřísněná vládní opatření o omezení pohybu, zakrývání úst a nosu, uzavření škol a školek a uzavření dalších obchodů a služeb mají od 1. března platit tři týdny.

Na severní frontě klid, místy až moc velký. Křižovali jsme autem hranice okresů

2. března 2021 05:43

Neodkladná rodinná událost poslala redaktora Michala Borského v první den platnosti výrazných omezení volného pohybu osob z Prahy na sever Čech. Cestu na pohřeb a zpět nakonec absolvoval bez větších zdržení a mohl ji srovnat s předešlým výjezdem do zakázané zóny trutnovského okresu. Jaký byl jeho pohled zpoza volantu na stav kontrol v zemi sevřené koronavirem?