CNN Prima News omezení pohybu

omezení pohybu

Výpis příspěvků ke štítku „omezení pohybu“

Omezení pohybu nelze vyloučit. Musíme ale počkat, jak se situace vyvine, říká Hajdúch

Nelze zcela vyloučit omezení mobility na konci ledna či začátku února. Jde ale o spekulativní a nepříliš pravděpodobnou záležitost, musí se počkat, jak se situace vyvine, řekl molekulární biolog Marián Hajdúch. Diskutované povinné testování ve firmách vítá především v souvislosti s tím, že se spousta lidí bude vracet po svátcích a prázdninách zpět do práce, uvedl štábu CNN Prima NEWS.

Kuba začal ve čtyřech letech padat. Ochabuje mu svalstvo a podpůrná léčba je nákladná

Jakub Gregor (11 let) se až do čtyř let vyvíjel jako ostatní děti v jeho věku. Rád běhal, plaval, lezl kde se dalo. Ve čtyřech letech se vše změnilo. Zničehonic začal často padat a po nějaké době byl více na zemi než na nohou. Následovalo kolečko lékařských vyšetření, které nakonec odhalilo krutou diagnózu. Kuba trpí genetickým onemocněním, při kterém postupně ochabují svaly. Jedná se o takzvaný Leigh syndrom. Tato nemoc se zatím nedá léčit, jen zpomalit.

Hranice pro rozvolnění může padnout koncem dubna, vypočítává Blatný

Česko by se mohlo dostat ke konci dubna na tři tisíce hospitalizovaných, což je hranice potřebná pro rozvolnění. V pondělí to na tiskové konferenci prohlásil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jde podle něj především o to, že v takové chvíli se může začít obnovovat standardní péče v nemocnicích. Jako první se pak dostanou na řadu školy a až poté obchody či restaurace.

Sledujte ŽIVĚ výsledek jednání vlády. Povolí lidem výlety do přírody a pobyt na vlastních chalupách?

Jaké zákazy nás čekají v příštích týdnech? Ve čtvrtek večer by mělo být jasno. Odpoledne mimořádně zasedne vláda a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představí, jaká budou další opatření proti šíření covidu. Podle informací CNN Prima NEWS je ve hře, že by se povolily výlety do přírody v rámci okresu nebo že by lidé mohli jet na své chalupy i mimo okres. Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Policisté první den nepustili do okresů 1527 automobilů, zkontrolovali jich 53 tisíc

Policisté během prvního dne platnosti omezení volného pohybu lidí mezi okresy zkontrolovali přes 53 tisíc vozidel. Z toho v 1 527 případech lidem nebyl v pondělí umožněn vstup do okresu, informovala Policie ČR na Twitteru. Zpřísněná vládní opatření o omezení pohybu, zakrývání úst a nosu, uzavření škol a školek a uzavření dalších obchodů a služeb mají od 1. března platit tři týdny.