CNN Prima News polibek

polibek

Výpis příspěvků ke štítku „polibek“

Zesnula žena ze světoznámého snímku Polibek před radnicí. Ukazoval lásku a vášeň v Paříži

Ve věku 93 let zemřela Françoise Bornetová, která v mládí pózovala na snímku francouzského fotografa Roberta Doisneaua Polibek před radnicí. I když její jméno bylo prakticky neznámé, objetí Bornetové s jejím tehdejším přítelem v centru Paříže na jaře roku 1950 se stalo jednou z nejslavnějších fotografií francouzské metropole, napsal list The Guardian.

Lidé se líbají mnohem déle, než se myslelo. Výzkum odhalil nejstarší polibek

Je líbání kulturní záležitostí, anebo ho máme v genech? Složitá otázka, na kterou věda nemá jasnou odpověď. Nově ale získala důkazy, že se lidé líbali už v dávných dobách. Analýza nálezů z oblasti dnešního Blízkého východu totiž prokázal, že první zobrazení polibku pochází z dob před 45 00 lety. Je to nejméně o tisíc let dříve, než naznačovaly dosavadní důkazy.

Bizarní vynález pro vztahy na dálku: Líbejte se přes robota, intimita zaručena, láká výrobce

Čínská univerzita si nechala patentovat zařízení, které odloučeným párům umožňuje vyměňovat si polibky na dálku. Technologie má podobu umělých pohyblivých rtů, jež si oba partneři zapojí do telefonu. Ty si pak pomocí zvláštní aplikace a senzorů vyměňují signály a podle výrobce umožňují sdílet „skutečnou“ intimitu.

Desetinásobná olympijská medailistka políbila manžela. Popřela tím prý svou zemi

Vypadalo to úplně nevinně. Desetinásobná olympijská medailistka, již nyní legenda a ikona short tracku Italka Arianna Fontanaová, hned po svém triumfu na trati 500 metrů na letošních zimních hrách dobruslila ke svému manželovi a zároveň trenérovi a políbila ho. Podle světových médií tím ale potvrdila svůj narušený vztah s olympijskou federací vlastní země.

Nýmandka bez úrovně, okomentovala ostře Dáda kroky Gelemové. Proč se podle ní malířka mstí?

Veškerá pouta mezi hudebníkem Felixem Slováčkem a jeho bývalou milenkou Lucií Gelemovou jsou zpřetrhána. Nyní malířka oznámila, že si najala právníka, neboť má ze Slováčka strach. Jeho manželka, zpěvačka Dagmar Patrasová, jí však takový krok nedarovala. „Je to nýmandka, nemá úroveň,“ rozčílila se. Proč se podle ní 38letá žena chce mstít? Kvůli dědicovi.

Medailová love story: Nejdřív slavil on, za sedm minut ona. Fantazie, zářil pár štěstím

Mít společné názory, zájmy či silné vzpomínky je vždy solidním základem pro fungování partnerského vztahu. Plavcům Pernille Blumeové z Dánska a Francouzi Florentu Manadouovi zůstane v paměti nedělní olympijský podvečer. Během několika minut získal pár hvězdných sportovců bronzovou, respektive stříbrnou medaili. Úspěch oslavili společným polibkem a dlouhým objetím na břehu tokijského bazénu.