Čínská univerzita si nechala patentovat zařízení, které odloučeným párům umožňuje vyměňovat si polibky na dálku. Technologie má podobu umělých pohyblivých rtů, jež si oba partneři zapojí do telefonu. Ty si pak pomocí zvláštní aplikace a senzorů vyměňují signály a podle výrobce umožňují sdílet „skutečnou“ intimitu.
Robotická ústa mají vytvářet dojem realistického polibku napodobováním tlaku, pohybu i teploty rtů uživatelů, uvádí CNN. K umocnění pocitu vzájemné blízkosti se mají partneři navíc „líbat“ se zapnutou kamerou na telefonu.
K TÉMATU: Smrtící virus a jaderné kódy. Umělá inteligence Sydney se prořekla, střídala hrůzu s láskou
Marketing zvláštního aparátu se zaměřuje zejména na odloučené páry, přidružená aplikace však svým způsobem funguje i jako seznamka. Uživatelé se totiž mohou na takzvaném „líbacím náměstí“ po udělení souhlasu anonymně spojit s cizími lidmi. Kromě toho mohou do databáze nahrát vlastní polibek, který si ostatní mohou stáhnout.
„Na univerzitě jsem měl vztah na dálku, jediný kontakt s přítelkyní jsem měl přes telefon. Z toho vzešla inspirace pro toto zařízení,“ uvedl hlavní vývojář Jiang Zhongli pro čínský deník Global Times. O patent prý žádal již v roce 2019, právní lhůta pak vypršela na začátku letošního roku. Technologii si nyní na úřadech připsal Changzhou Institute of Mechatronic Technology.
Remote kissing device for long-distance lovers, invented and patented by Chinese university student in Changzhou City.
— China in Pictures (@tongbingxue) February 22, 2023
The mouth-shaped module, served as an inducing area for lovers to make the kiss and then it can transfer kiss gesture to the "mouth" on the other side. pic.twitter.com/5i2ogMiUXe
Jedna umělá ústa stojí okolo 260 jüanů (zhruba 840 korun), uvádí deník South China Morning Post. Čínská prodejní platforma Taobao podle deníku eviduje přes sto nákupů měsíčně. Podobný vynález s názvem Kissinger se objevil již v roce 2016 v Malajsii.