reklama

Policejní honička s varovnými výstřely. Řidiči hrozí až dva roky za mřížemi

Osmadvacetiletý řidič překročil rychlost v obci na Trutnovsku a upozornil na sebe hlídku dálniční policie. Místo toho aby zastavil, rozhodl se ujíždět. Dokonce musely zaznít i varovné výstřely. Šoférovi nyní hrozí dva roky za mřížemi.

reklama

Řidič černé Škodovky na sebe upozornil dálniční policisty z Jaroměře, když je v obci Klášterská Lhota rychle předjel. Naměřili mu 78 kilometrů za hodinu. Muž následně nereagoval na výzvy k zastavení a naopak zrychlil.

K tématu

„Asi po 400 metrech znenadání zastavil na kraji komunikace a z vozu vystoupil spolujezdec. Policisté tedy opustili vůz a chtěli řidiče zkontrolovat. On před nimi začal opět ujíždět k obci Hostinné. „Svou rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a když vjel na polní cestu a i nadále nereagoval výzev k zastavení, policisté opakovaně použili donucovací prostředek – varovný výstřel,“ sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Až dva roky za mřížemi

Ani výstřely řidiče nezastavily, nakonec nezvládl řízení a vyjel mimo komunikaci do sněhu, kde uvázl. Šofér se však odmítal vzdát a dal se na útěk. Po chvíli ho policisté dopadli, pod hrozbou namířenou zbraní spoutali a zadrželi.

„Následně provedenou lustrací policisté zjistili, že osmadvacetiletému muži byl ve třech případech vysloven zákaz řízení motorových vozidel s výkonem až do října roku 2022, což však zjevně bral na lehkou váhu,“ uvedla Pižlová s tím, že řidič sice nebyl pod vlivem alkoholu, nicméně test na psychotropní látky měl pozitivní.

V případě prokázání viny šoférovi hrozí až dva roky ve vězení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama