reklama

Policejní honička skončila bouračkou, řidič z auta vyskočil a policistům uplaval

Středočeští policisté pátrají po muži, který ujel obecním policistům z Vestce. Řidiče nezastavila ani nehoda, při které naboural. Následně totiž ze svého luxusního auta vyběhl a skočil do ledové Vltavy, kterou přeplaval. Strážníci už jen přihlíželi, jak na druhé straně řeky vylezl a kamsi zmizel.

reklama

Co řidiče k tak podivnému chování vedlo, je zatím záhadou. Prohřešek, kterého se dopustil, nebyl totiž až tak závažný. Ve Vraném nad Vltavou mu strážníci obecní police na čtyřicítce naměřili šedesátikilometrovou rychlost, a proto ho chtěli zastavit.

„V pátek před 17. hodinou jsme obdrželi od strážníků z obecní policie z Vestce oznámení o tom, že změřili rychlost vozidlu, jehož řidič nerespektoval výzvy k zastavení a začal jim ujíždět,“ vypráví mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Podle informací CNN Prima NEWS měl řidič auta ujíždět až dvousetkilometrovou rychlostí a snažil se strážníky za každou cenu setřást. Zběsilá honička skončila po několika kilometrech ve středočeských Měchenicích, kde naboural do mobilního značení. Jeho touha uprchnout strážníkům ale byla nezlomná.

Z místa nehody utekl

Z místa nehody utekl, přeskočil svodidla, skočil do Vltavy a přeplaval na druhý břeh. Než se mu to podařilo, byl v ledové vodě zhruba dvacet minut. Strážníci, kteří si na místo ihned přivolali posily, ho ještě zahlédli, jak leze z vody ven. Nepomohlo jim ani to, že si půjčili loďku. Muž jim zmizel.

„Naše hlídky společně se strážníky po muži pátrali a stále pátrají, ale doposud se ho nepodařilo najít,“ doplňuje Richterová. Co muže vedlo k takovému zběsilému úprku, není jasné. Za překročení rychlosti mu mohla hrozit pokuta.

Důvodů ovšem může být hned několik. Třeba byl opilý, řídil pod vlivem drog nebo nemá řidičský průkaz. Může jít ale také o člověka, po kterém policisté pátrají kvůli nějakému trestnému činu. Podle našich informací auto nebylo kradené. Má být firemní a policisté zjišťují, kdo ho řídil.

Není to přitom poprvé, co se řidiči snažili před policisty uplavat. Letos v dubnu projelo auto stanem plným samoobslužných automatů, které zdemolovalo. Řidič pak utíkal k nedaleké řece Ohři, kterou přeplaval. Poté ale nepochopitelně skočil do řeky zpět, znovu ji přeplaval a utíkal se schovat mezi přilehlé panelové domy, kde ho policisté zadrželi.

I v Praze tahali policisté řidiče z Vltavy, ten ale nejprve se svou motorkou vyprovokoval dvě honičky. Když byl dostižen poprvé, policisté mu sebrali řidičský průkaz, jenže znovu sedl na motorku a chtěl odjet. Druhá honička skončila u Národního divadla, kde policisté před motorkářem zabrzdili. Jeho reakci ovšem nejspíše zpomalil alkohol, řidič naboural do auta policistů a skončil na jeho střeše.

Poté se mladík zvedl a přeskočil zábradlí u Vltavy. Snažil se před policisty uplavat, v ledové vodě se ale začal topit a byl rád, když ho policisté vylovili poté, co se z posledních sil držel bójky.

Tagy:

Biden otočil: Chce povinné očkování pro státní zaměstnance, vakcinovaní mají nosit roušky

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) aktualizovalo svá doporučení pro boj proti covidu. Mimo jiné navrhuje návrat k rouškám některým plně naočkovaným lidem. Ti by si podle agentury měli obličej zakrývat ve vnitřních prostorách v oblastech s vysokým výskytem koronavirových infekcí. Americký prezident Joe Biden naznačil, že jeho administrativa zvažuje zavedení vakcinačního požadavku pro federální zaměstnance.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Úspěchy českých olympioniků? Brečím ještě víc než po vlastních závodech, říká Emmons

V pátém dni olympijských her platí, že česká výprava má dvě medaile. Lesklý kov a zápis do historie zařídili shodně v pondělí vodní slalomář Lukáš Rohan a šermíř Alexander Choupenitch. První dny olympiády zhodnotili v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS trojnásobná olympijská medailistka ve střelbě Kateřina Emmons, šermíř Jiří Beran a sprinterka Nikola Bendová.

Živě
ON-LINE: Perušič opustil karanténu a chystá se na zápas. Prskavec i Fišerová postupují

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec.

Covidová krize v Austrálii: Tvrdá opatření pokračují, úřady prodloužily uzávěru Sydney

Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru největšího města Sydney, kterému se navzdory několik týdnů trvajícímu lockdownu nedaří snížit denní přírůstky nákaz koronavirem. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, zaznamenal 177 nových případů infekce, o den dříve to bylo 172 případů, informovala agentura Reuters.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

reklama