reklama

Policejní pes vyčmuchal řidiče, který utekl od dopravní nehody. Měl důvod se schovávat

Tři policejní psi mají za sebou úspěšné zásahy. Oddaně slouží už řadu let. Šestiletý Hakim nedávno dopadl pachatele loupeže a jeho starší kolega Jalar vyčmuchal řidiče, který utekl od nehody. Podle svých psovodů by zaměstnání za žádnou cenu neměnili. Opilého muže za volantem vypátral také Ústecký služební pes Chari.

reklama

Hakim je šestiletý německý ovčák a už od štěněte slouží u policie. Specializuje se na vyhledávání stop. Navíc hledá i předměty z trestné činnosti. „Je to individuální stejně jako u lidí, každý pes má jiné vlohy a předpoklady,“ popsala Hana Jelínková, která pracuje jako policejní psovod, a dodala, že samozřejmě záleží i na šikovnosti a zkušenostech konkrétního psovoda.

„Přišlo oznámení, že se tři pachatelé měli vloupat do objektu, něco ukrást a odjet autem. Doslechli jsme se, že měl třetí pachatel přelézt do nějakého statku přes zeď. Na místo jsme se teda vydali s Hakimem, který tam označil boudu, kde byl pachatel ukrytý,“ popsala Jelínková.

A stejně úspěšný je i Hakimův kolega, sedmiletý Jalar. Přestože mu do policejního důchodu zbývá zhruba rok, není to na jeho práci vůbec znát. „Poslední úspěch, na který si vzpomenu, byl druhého prosince, kde služební pes Jalar vypátral řidiče, který utekl od dopravní nehody,“ uvedl psovod Radovan Mach.

Za každý výjezd dostává zaslouženou odměnu, piškoty, maso nebo šunku. Ale samozřejmě tou největší odměnou je čas strávený s psovodem. „Myslím si, že ho to baví, miluje práci, ježdění v autě a akci,“ řekl Mach.

Úspěšné dopadení opilého řidiče, který narazil do sloupu veřejného osvětlení, má za sebou i služební pes Chari z Ústí nad Labem. Podle policie existovala domněnka, že řidič může být zraněn a z místa nehody utekl v šoku. Chari následně muže vypátral na nedaleké benzinové stanici. Ten ale tvrdil, že byl jen spolujezdcem. Dechová zkouška u něj prokázala 2,22 promile alkoholu. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 1 roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama