CNN Prima News policejní zákroky

policejní zákroky

Výpis příspěvků ke štítku „policejní zákroky“

Další pochybný zákrok: Zakleknutý běloch se pět minut dusil, soudí ho za napadení policistů

14. srpna 2021 15:41

Nathan Lasuik z kanadské provincie Alberta je souzen za napadení muže a dvou kanadských policistů na letišti ve Winnipegu. Čtyřiačtyřicetiletý běloch naopak policisty obviňuje z použití nadměrné síly při jeho zatýkání. Při zákroku prý několikrát opakoval, že nemůže dýchat. Případ, který se stal před dvěma lety, připomíná kauzu Afroameričana George Floyda, který po podobném zákroku policie v americkém Minneapolis zemřel.

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

24. června 2021 22:44

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Zbytečně zemřel člověk. Šest minut někomu klečet na krku není normální, říká aktivista

22. června 2021 22:37

V sobotu v Teplicích zemřel po policejním zákroku šestatřicetiletý Stanislav Tomáš. Police tvrdí, že se tak stalo kvůli drogám, svědci ovšem takovou verzi odmítají. „Zemřel člověk a je jedno, jakou barvu pleti měl. Šest minut klečet někomu na krku, to není adekvátní zásah,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS romský aktivista Jozef Miker.

Společná závislost na drogách i první pusa. Floydova přítelkyně vypovídala u soudu

1. dubna 2021 23:21

Svědectvím přítelkyně zemřelého ve čtvrtek pokračoval proces s bývalým policistou Derekem Chauvinem, který je obviněn z vraždy černocha George Floyda. Pětačtyřicetiletá Courteney Rossová porotě popsala jejich společný boj se závislostí na drogách a vzpomněla i na seznámení a první polibek. O nejdůležitějších bodech čtvrtého dne ostře sledovaného procesu informovaly agentury AP a Reuters.

Demonstranti v Minsku požadují přepočítání hlasů. Lukašenko situaci zlehčuje

14. srpna 2020 20:42

Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v centru Minsku domáhaly odstoupení prezidenta Alexandra Lukašenka a šéfky ústřední volební komise, která vyhlásila Lukašenka vítězem nedělních voleb s více než 80 procenty hlasů. Demonstranti podle agentury TASS požadovali přepočítání hlasů. Prezident tak uspořádal schůzi s Radou bezpečnosti kvůli protestům, kde celou situaci zlehčil.