reklama
CNN Prima News policejní zákroky

policejní zákroky

Výpis příspěvků ke štítku „policejní zákroky“

Další pochybný zákrok: Zakleknutý běloch se pět minut dusil, soudí ho za napadení policistů

Nathan Lasuik z kanadské provincie Alberta je souzen za napadení muže a dvou kanadských policistů na letišti ve Winnipegu. Čtyřiačtyřicetiletý běloch naopak policisty obviňuje z použití nadměrné síly při jeho zatýkání. Při zákroku prý několikrát opakoval, že nemůže dýchat. Případ, který se stal před dvěma lety, připomíná kauzu Afroameričana George Floyda, který po podobném zákroku policie v americkém Minneapolis zemřel.

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Společná závislost na drogách i první pusa. Floydova přítelkyně vypovídala u soudu

Svědectvím přítelkyně zemřelého ve čtvrtek pokračoval proces s bývalým policistou Derekem Chauvinem, který je obviněn z vraždy černocha George Floyda. Pětačtyřicetiletá Courteney Rossová porotě popsala jejich společný boj se závislostí na drogách a vzpomněla i na seznámení a první polibek. O nejdůležitějších bodech čtvrtého dne ostře sledovaného procesu informovaly agentury AP a Reuters.

Demonstranti v Minsku požadují přepočítání hlasů. Lukašenko situaci zlehčuje

Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v centru Minsku domáhaly odstoupení prezidenta Alexandra Lukašenka a šéfky ústřední volební komise, která vyhlásila Lukašenka vítězem nedělních voleb s více než 80 procenty hlasů. Demonstranti podle agentury TASS požadovali přepočítání hlasů. Prezident tak uspořádal schůzi s Radou bezpečnosti kvůli protestům, kde celou situaci zlehčil.

reklama