![](https://cdn.administrace.tv/2025/02/07/medium_169/fe0984ef2e7439e39ce89f6d7c92eeb0.jpg)
Útoky gangů v Drážďanech
V německých Drážďanech řádí nebezpečné gangy. Naposledy tři maskovaní útočníci okradli a surově zmlátili studenta gymnázia. Policie po pachatelích pátrá, škola zároveň vydala varování, aby se žáci v jejím okolí pohybovali minimálně ve dvojicích.
Na drážďanské gymnázium chodí talentovaní sportovci z celého Saska. V poslední době však mají strach z násilnických gangů. Na konci ledna tam během dopoledne tři maskovaní mladíci přepadli sedmnáctiletého studenta, který šel do školy. Okradli ho a zmlátili. „Dosud se nám bohužel pachatele nepodařilo zadržet. Samozřejmě se nyní zaměřujeme na vyšetřování této loupeže,“ řekl policejní mluvčí Marko Laske.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Mladého Čecha v Berlíně pobodali, když se na nádraží pokoušel urovnat cizí spor
Gymnázium stojí v odlehlé čtvrti v blízkosti velkých sportovních areálů. V místě proto policie posílila hlídky, škola mezitím už před gangy varovala rodiče i studenty. „Napsala velký dopis všem rodičům, že si mají dávat pozor,“ řekla svědkyně.
Už více než dva roky funguje v Drážďanech zvláštní policejní tým, který se specializuje na kriminalitu mladistvých gangů. „Jedná se o mladistvé, tedy od 12 do 18 let. Co se týče národností, bývá to pestré. Jsou tam jak němečtí podezřelí, tak přistěhovalci,“ sdělil Laske. „Lidé cítí, že by se mělo více investovat do bezpečnosti,“ uvedl německý novinář Steffen Neumann.
V létě 2015 koupilo Sasko v německém Heidenau bývalé železářství a přeměnilo ho v přijímací středisko pro uprchlíky. Jeho otevření provázely masivní nepokoje. Po roce tak Sasko středisko zrušilo a budovu prodalo nábytkářské firmě. V Heidenau ani v jiných saských městech v blízkosti Česka útoky gangů policie neeviduje.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Hodonínská škola po kauze šikany čelí nenávistným útokům na sítích. Ředitel promluvil