reklama

Policie obklíčila osadu na Slovensku. Nakažení covidem se snaží dostat z karantény

Slovenští policisté museli obklíčit obec Ratanovce u Piešťan. Třicet procent obyvatel tam je pozitivních na koronavirus. Jenže nakažení odmítají sedět doma a pokoušejí se z vesničky dostat pryč. Policistům museli na pomoc přijet i vojáci.

reklama

Osada Ratanovce. Z asi 200 obyvatel tam má koronavirus už 28 lidí. Desítky policistů jsou v pohotovosti, silnice k obci jsou neprodyšně uzavřené. Někteří obyvatelé, kteří mají být v karanténě, se ale chtěli dostat z obce pryč. „Policisté jsou od pátku v pohotovosti a fyzicky vykonávají dohled nad všemi osobami, které žijí v romské osadě v obci Ratnovce,“ popsala situaci policejní mluvčí Mária Linkešová.

K tématu

Antigenní testování na karonovaris v obci ukázalo, že každý třetí obyvatel osady je pozitivní. Úřady musely, podle policistů, zasáhnout. „Otestovali jsme 88 osob, z toho 28 mělo pozitivní výsledek,“ uvedla starostka obce Daniela Sigetová.

V obci pak zasedl krizový štáb. Regionální hygienik rozhodl, že do karantény musí všichni obyvatelé. Karanténa potrvá minimálně 14 dní. To některé obyvatele osady rozčílilo. „Tak já jsem negativní a mam být s pozitivními? Jak je to možné? Proč nedali do izolace ty pozitivní? Já jsem čistý,“ zlobil se jeden z místních.

Situace v obci je stále napjatá. Policie proto požádala o pomoc armádu. Podle starostky Sigetové někteří obyvatelé obce karanténu nedodržovali, tudíž se bude nemoc šířit dále. Navíc ochota ji dodržovat klesá s tím, jak se blíží vánoční svátky.

K tématu

Tagy: policie Slovensko vojáci karanténa osada koronavirus COVID-19 Ratanovce

Další hlavní zprávy

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama