reklama

Policie obklíčila osadu na Slovensku. Nakažení covidem se snaží dostat z karantény

Slovenští policisté museli obklíčit obec Ratanovce u Piešťan. Třicet procent obyvatel tam je pozitivních na koronavirus. Jenže nakažení odmítají sedět doma a pokoušejí se z vesničky dostat pryč. Policistům museli na pomoc přijet i vojáci.

reklama

Osada Ratanovce. Z asi 200 obyvatel tam má koronavirus už 28 lidí. Desítky policistů jsou v pohotovosti, silnice k obci jsou neprodyšně uzavřené. Někteří obyvatelé, kteří mají být v karanténě, se ale chtěli dostat z obce pryč. „Policisté jsou od pátku v pohotovosti a fyzicky vykonávají dohled nad všemi osobami, které žijí v romské osadě v obci Ratnovce,“ popsala situaci policejní mluvčí Mária Linkešová.

Antigenní testování na karonovaris v obci ukázalo, že každý třetí obyvatel osady je pozitivní. Úřady musely, podle policistů, zasáhnout. „Otestovali jsme 88 osob, z toho 28 mělo pozitivní výsledek,“ uvedla starostka obce Daniela Sigetová.

V obci pak zasedl krizový štáb. Regionální hygienik rozhodl, že do karantény musí všichni obyvatelé. Karanténa potrvá minimálně 14 dní. To některé obyvatele osady rozčílilo. „Tak já jsem negativní a mam být s pozitivními? Jak je to možné? Proč nedali do izolace ty pozitivní? Já jsem čistý,“ zlobil se jeden z místních.

Situace v obci je stále napjatá. Policie proto požádala o pomoc armádu. Podle starostky Sigetové někteří obyvatelé obce karanténu nedodržovali, tudíž se bude nemoc šířit dále. Navíc ochota ji dodržovat klesá s tím, jak se blíží vánoční svátky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky
Středočeský kraj

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama