reklama

Policie obklíčila osadu na Slovensku. Nakažení covidem se snaží dostat z karantény

Slovenští policisté museli obklíčit obec Ratanovce u Piešťan. Třicet procent obyvatel tam je pozitivních na koronavirus. Jenže nakažení odmítají sedět doma a pokoušejí se z vesničky dostat pryč. Policistům museli na pomoc přijet i vojáci.

reklama

Osada Ratanovce. Z asi 200 obyvatel tam má koronavirus už 28 lidí. Desítky policistů jsou v pohotovosti, silnice k obci jsou neprodyšně uzavřené. Někteří obyvatelé, kteří mají být v karanténě, se ale chtěli dostat z obce pryč. „Policisté jsou od pátku v pohotovosti a fyzicky vykonávají dohled nad všemi osobami, které žijí v romské osadě v obci Ratnovce,“ popsala situaci policejní mluvčí Mária Linkešová.

K tématu

Antigenní testování na karonovaris v obci ukázalo, že každý třetí obyvatel osady je pozitivní. Úřady musely, podle policistů, zasáhnout. „Otestovali jsme 88 osob, z toho 28 mělo pozitivní výsledek,“ uvedla starostka obce Daniela Sigetová.

V obci pak zasedl krizový štáb. Regionální hygienik rozhodl, že do karantény musí všichni obyvatelé. Karanténa potrvá minimálně 14 dní. To některé obyvatele osady rozčílilo. „Tak já jsem negativní a mam být s pozitivními? Jak je to možné? Proč nedali do izolace ty pozitivní? Já jsem čistý,“ zlobil se jeden z místních.

Situace v obci je stále napjatá. Policie proto požádala o pomoc armádu. Podle starostky Sigetové někteří obyvatelé obce karanténu nedodržovali, tudíž se bude nemoc šířit dále. Navíc ochota ji dodržovat klesá s tím, jak se blíží vánoční svátky.

K tématu

Tagy: policie Slovensko vojáci karanténa osada koronavirus COVID-19 Ratanovce

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama