reklama

Policie obvinila muže z vraždy manželky v Radotíně. Vzápětí ho musela propustit

Muže obviněného z vraždy museli policisté kvůli chybě úřednice propustit na svobodu. 65letého seniora z pražského Radotína stíhají kvůli útoku na manželku. Po vzájemné rozepři ji měl pobodat nožem, zraněním na místě podlehla.

reklama

Kriminalisté seniora obvinili z vraždy a usilovali o to, aby obviněný vzhledem k závažnosti případu zůstal ve vazbě. O ní musí nejdříve rozhodnout státní zastupitelství, které pak návrh posílá soudu, který má konečné slovo.

Rozhodnutí ale musí státní zastupitelství vyhodnotit do 48 hodin od obdržení. To se ale nestalo, a tak museli policisté muže propustit na svobodu. Zaměstnankyně Městského státního zastupitelství v Praze totiž návrh špatně doručila, a tak uplynula doba, po kterou mohl být muž zadržován.

„Pochybením pracovnice kanceláře při doručení návrhu místně a věčně příslušnému soudu došlo k uplynutí zákonem předpokládané lhůty pro zadržení obviněného. (…) Pochybení, které se ve věci vyskytlo, je řešeno a bude disciplinárně potrestáno,“ uvedl pro portál Novinky.cz mluvčí pražského zastupitelství Aleš Cimbala.

65letý muž měl po roztržce manželku pobodat nožem. Zakrvácená žena vyběhla z domu na ulici, kde se jí ještě snažili pomoct sousedé. Ani přivolaní zdravotníci už ji ale nedokázali zachránit a žena na místě zemřela.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama