reklama

Policie zadržela na Vysočině další tři migranty. Ukrývali se v podvozku kamionu

Policie migranty zřejmě z Maroka zadržela v pondělí v podvečer. Neměli u sebe žádné doklady. Ukrývali se v podvozku bulharského kamionu. Na odpočívadle na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu kamion opustili a utíkali do blízkého lesa. Policii informoval člověk, který si jich všiml, popsala mluvčí policie Dana Čírtková.

reklama

„Hned při první komunikaci policistů s muži bylo zřejmé, že se jedná o cizince. Muži u sebe neměli žádné cestovní doklady, které by je opravňovaly k pobytu na území České republiky, a nebyli tak schopni věrohodně prokázat svoji totožnost. Hlídce muži pouze uvedli, že jsou státními příslušníky Maroka a že jsou uprchlíci,“ uvedla Čírtková.

Muži navíc porušili opatření ministerstva zdravotnictví proti zavlečení koronaviru. „U všech cizinců jsme provedli nezbytné identifikační úkony a zajistili provedení testů na COVID-19. U všech cizinců byly výsledky testu negativní,“ sdělila Čírtková.

Migranti prý mířili do Španělska a Itálie, budou vráceni na Slovensko

„Všechny muže jsme zajistili a eskortovali na odbor cizinecké policie, kde jsme s nimi provedli prvotní úkony v rámci správního řízení, neboť vzniklo podezření, že cizinci vstoupili na území České republiky bez cestovního dokladu a pobývali na našem území bez platného oprávnění k pobytu, ač k tomu nejsou oprávněni,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina plk. Mgr. Oldřich Chaloupka.

Z výslechu cizinců vyplynulo, že cílovými destinacemi mužů měly být státy západní Evropy. Dva migranti uvedli území Španělska a Itálie, třetí místo nespecifikoval. V podvozkové části kamionu cestovali v úkrytu až z území Rumunska.

Po provedených nezbytných úkonech byli všichni tři cizinci v úterý 24. listopadu umístěni do Záchytného zařízení pro zajištěné cizince do Bálkové za účelem předání zpět na území Slovenské republiky. Bulharský řidič kamionu podle policie o cizincích, které vezl, nevěděl. „Proto nebyl žádný zákonný důvod řidiče zadržovat,“ dodala Čírtková.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama