CNN Prima News dálnice D1

dálnice D1

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice D1“

Dálniční síť bude hotová v roce 2030, věří Mátl z ŘSD. Náklady by mohla pokrýt EU

31. ledna 2022 00:12

Čeští řidiči by se během příští dekády mohli dočkat dostavby základní dálniční sítě, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by na to mělo mít prostředky především z Evropské unie. V rozhovoru pro Český rozhlas to řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Problémem však podle něj může být výstavba silnic prvních tříd a obchvatů, které budou více závislé na českém státním rozpočtu. Řadu staveb také nadále doprovází například spory s ekology, které mohou jejich přípravu zpomalit.

Dálniční boom v roce 2022 nenastane. Otevře se pouze 25,5 kilometru nových dálnic

2. ledna 2022 16:13

Zatímco rok 2021 přispěl výrazným dílem k rozšíření dálniční sítě v Česku, nadcházející rok 2022 bude patřit spíše k těm slabším. Oproti letošku se v příštím roce otevře přibližně pouze polovina kilometrů nových dálnic. Nejvíce se uleví především obyvatelům Frýdku-Místku, kteří se konečně dočkají vytouženého obchvatu města. Další významnou stavbou bude prodloužení dálnice D35, která povede již takřka k Vysokému Mýtu, což bude znamenat zásadní pokrok ve snaze vytvořit druhou dálnici na Moravu jako alternativu k přetížené D1.

Vlakem z Prahy do Brna? Připravte se na dopravní peklo kvůli výlukám na železnici

30. prosince 2021 08:34

Cestování mezi Prahou a Brnem je dlouhodobě komplikované a nezlepší se to ani v nadcházejícím roce. Zatímco se během roku 2021 situace díky rekonstrukci dálnice D1 částečně zlepšila alespoň pro řidiče, v roce 2022 si musí obalit nervy spíše lidé, kteří pro cestu zvolí vlakovou dopravu. Kvůli výlukám se cesta mezi dvěma největšími městy České republiky značně protáhne.

Havárie tří nákladních a jednoho osobního auta. Dálnice na Brno byla pět hodin uzavřená

22. listopadu 2021 13:01
Aktualizováno

Provoz dálnice D1 na Vysočině byl v pondělí ve směru na Brno přes pět hodin zastavený kvůli hromadné nehodě na 124. kilometru. Podle mluvčí police Dany Čírtkové havarovala tři nákladní auta a osobní auto. Nikdo se nezranil, potvrdil mluvčí záchranářů Petr Janáček. Provoz jedním pruhem byl obnovený po 17. hodině.