CNN Prima News dálnice D1

dálnice D1

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice D1“

MAPA: Podívejte se, kde jsou největší kalamity na silnicích. Přívaly sněhu ochromily republiku

Aktualizováno

Na dálnici D5 u Mýta na Rokycansku havaroval v podvečer kamion. Dálnice je kvůli nehodě dočasně ve směru na Prahu uzavřená. Přes den několikrát stála i dálnice D1. Stále se na ní tvoří fronty, například v úseku mezi Kojetínem a Mořicemi v Olomouckém kraji nebo mezi 41. až 78. kilometrem směrem na Brno. Problémy spojené s intenzivním sněžením ochromily dopravu po celé zemi.

Dálniční síť bude hotová v roce 2030, věří Mátl z ŘSD. Náklady by mohla pokrýt EU

Čeští řidiči by se během příští dekády mohli dočkat dostavby základní dálniční sítě, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by na to mělo mít prostředky především z Evropské unie. V rozhovoru pro Český rozhlas to řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Problémem však podle něj může být výstavba silnic prvních tříd a obchvatů, které budou více závislé na českém státním rozpočtu. Řadu staveb také nadále doprovází například spory s ekology, které mohou jejich přípravu zpomalit.

Dálniční boom v roce 2022 nenastane. Otevře se pouze 25,5 kilometru nových dálnic

Zatímco rok 2021 přispěl výrazným dílem k rozšíření dálniční sítě v Česku, nadcházející rok 2022 bude patřit spíše k těm slabším. Oproti letošku se v příštím roce otevře přibližně pouze polovina kilometrů nových dálnic. Nejvíce se uleví především obyvatelům Frýdku-Místku, kteří se konečně dočkají vytouženého obchvatu města. Další významnou stavbou bude prodloužení dálnice D35, která povede již takřka k Vysokému Mýtu, což bude znamenat zásadní pokrok ve snaze vytvořit druhou dálnici na Moravu jako alternativu k přetížené D1.

Vlakem z Prahy do Brna? Připravte se na dopravní peklo kvůli výlukám na železnici

Cestování mezi Prahou a Brnem je dlouhodobě komplikované a nezlepší se to ani v nadcházejícím roce. Zatímco se během roku 2021 situace díky rekonstrukci dálnice D1 částečně zlepšila alespoň pro řidiče, v roce 2022 si musí obalit nervy spíše lidé, kteří pro cestu zvolí vlakovou dopravu. Kvůli výlukám se cesta mezi dvěma největšími městy České republiky značně protáhne.