reklama
CNN Prima News dálnice D1

dálnice D1

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice D1“

Nehoda zastavila dálnici D1 ve směru od Vyškova na Brno. Doprava kolabovala

12. října 2021 11:02
Aktualizováno

Dálnici D1 na 208. kilometru ve směru od Vyškova na Brno v úterý ráno asi na 5,5 hodiny uzavřela nehoda dodávky, kamionu a cisterny, doprava kolabovala. Jeden z řidičů byl těžce zraněný, v místě zasahoval vrtulník. Jen na D1 se vytvořila více než desetikilometrová kolona, ty se tvořily i na objízdných trasách. Před 15:00 byl na D1 otevřen levý jízdní pruh, plně byla dálnice průjezdná kolem 17:00.

Dvojí komplikace na D1. Po hromadné nehodě u Mirošovic kamion prorazil betonová svodidla

6. října 2021 13:46

Provoz na dálnici D1 na 18. kilometru u Mirošovic směrem na Prahu před polednem zkomplikovala řetězová nehoda šesti aut. Potíže jsou hlášeny i na 21. kilometru, kde narazil kamion do betonových svodidel. Provoz na obou místech dálnice je takřka zastavený, řidiči mohou projíždět jediným jízdním pruhem. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl řidiče vyzývá, aby se tomuto úseku vyhnuli.

Babiš opěvuje „novou“ D1, opozice zatím cituje Cimrmana a premiéra má za Potěmkina

2. října 2021 17:32

Premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Karel Havlíček (oba ANO) v sobotu slavnostně otevřeli zrekonstruovanou dálnici D1, s tříletým zpožděním. Do voleb zbývá necelý týden. Přestože ale oba mluví o „úplně nové“ dálnici, omezení a opravy budou po volbách pokračovat. I proto opozice vládní hnutí kritizuje a Babiše přirovnává k Potěmkinovi.

Babiš k opravené D1: Její životnost je 30 let, v minulosti měla špatnou image

2. října 2021 10:29

Opravená dálnice D1 má životnost 30 let, záruku desetiletou, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Šéf Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl na sobotním oficiálním otevření posledního zrekonstruovaného úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem uvedl, že všechny opravné úseky by měly být zkolaudovány v příštím roce. Podle Babiše se D1 stala symbolem nehod i výluk a měla špatnou „image“.

Dálnice D1 je tak kvalitní, že už tam probíhají opravy oprav, opřel se Pirát do Havlíčka

29. září 2021 09:17

Dálnice D1 je hotová a ke slavnostnímu otevření dojde dříve, než se plánovalo, pochlubil se ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Volby do Poslanecké sněmovny nevnímá jako důvod, proč by se mělo otevření dálnice odkládat, dodal. Podle pirátského poslance Ondřeje Polanského ale dálnice není zcela kompletní – co se nestihlo opravit, to vláda jednoduše „odstřihla“, oponoval Havlíčkovi.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Karlem Havlíčkem: Čekají dálnici D1 za rok další komplikace?

29. září 2021 06:45

Postávání v dlouhých kolonách na dálnici D1, které trápí řidiče už osm let, má brzy skončit. Modernizace nejvytíženější české dálnice míří do finále. Hladce průjezdná bude podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nejpozději 15. října. Práce na dálnici však definitivně nekončí, příští rok začne oprava mostu Šmejkalka. Čekají dálnici další dopravní komplikace? Sledujte pořad Nový den s Karlem Havlíčkem na CNN Prima NEWS ve středu 29. září v 7:15 ráno.

reklama