reklama
CNN Prima News dálnice D1

dálnice D1

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice D1“

Dálnice z Prahy měla vést až do Moskvy, před 50 lety byl otevřen první úsek D1

Před půlstoletím 12. července 1971 byla otevřena první česká dálnice, dvacetikilometrový úsek z Prahy do Mirošovic. „Jsme na začátku výstavy naší dálniční sítě,“ uvítalo přestřihnutí pásky Rudé právo. Soudruzi předpokládali, že do roku 2000 se dálnice dostaví až na hranice se Sovětským svazem. A Rusové následně celé dílo protáhnou až do Moskvy.

Tragická nehoda na D1. Havarovaly kamiony i autobus, zemřel nejméně jeden člověk

Aktualizováno

Na dálnici D1 ve směru na Prahu havarovaly dva kamiony a osobní automobil, srazily se s autobusem. Podle prvotních informací, které potvrdil CNN Prima NEWS mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl, nejméně jeden člověk zemřel. Silnice je uzavřená, jde o místo těsně před uzavírkou, která trvá dva dny kvůli demolici mostu. Na místě jsou zranění, zasahují všechny složky integrovaného systému. Záchranáři odvezli do nemocnic ke kontrole bez vážnějších zranění dvě děti a dva dospělé, potvrdily policejní mluvčí Lucie Nováková, mluvčí hasičů Vladimíra Kereková a mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Na D1 u Brna havaroval motorkář. Směr na Prahu byl uzavřen

Aktualizováno

Provoz na dálnici D1 u Brna v pondělí ráno komplikovala nehoda osobního auta a motocyklu na 207. kilometru u Šlapanic na Brněnsku. Směr na Prahu policie uzavřela kvůli přistání záchranářského vrtulníku, po půl deváté už ale bylo místo havárie průjezdné. Tvořily se kolony, a to i na objízdné trase po staré silnici.

Těhotná žena zůstala zaklíněná v autě. Hromadná nehoda na D1 si vyžádala i další raněné

Aktualizováno

Na dálnici D1 u Modletic nedaleko Prahy dnes dopoledne havarovalo osm až deset aut. Kolem deseti lidí utrpělo lehká zranění, mezi nimi i těhotná žena, vyplynulo z informací policie a záchranné služby. Podle Národního dopravního informačního centra byl směr na Brno kvůli přistávání vrtulníku dočasně neprůjezdný, poté se podařilo obnovit provoz připojovacím a pravým jízdním pruhem.

Dálnice D2 u Břeclavi je opět průjezdná. Otevřená je už i D1 u Vyškova

Aktualizováno

Provoz na dálnici D2 byl obnoven. „Dálnice je opět průjezdná v obou směrech! Ve směru na Brno jsou již v provozu oba jízdní pruhy. V 50. kilometru ve směru na Břeclav projedete jedním jízdním pruhem,“ sdělilo před 14. hodinou na Twitteru Ředitelství silnic a dálnic. Po 16:00 byl obnoven i provoz na na dálničním křížení D1 a D46 u Vyškova, kde hrozilo, že spadne poškozené vedení.

reklama