reklama
CNN Prima News dálnice D1

dálnice D1

Výpis příspěvků ke štítku „dálnice D1“

Dálniční boom v roce 2022 nenastane. Otevře se pouze 25,5 kilometru nových dálnic

2. ledna 2022 16:13

Zatímco rok 2021 přispěl výrazným dílem k rozšíření dálniční sítě v Česku, nadcházející rok 2022 bude patřit spíše k těm slabším. Oproti letošku se v příštím roce otevře přibližně pouze polovina kilometrů nových dálnic. Nejvíce se uleví především obyvatelům Frýdku-Místku, kteří se konečně dočkají vytouženého obchvatu města. Další významnou stavbou bude prodloužení dálnice D35, která povede již takřka k Vysokému Mýtu, což bude znamenat zásadní pokrok ve snaze vytvořit druhou dálnici na Moravu jako alternativu k přetížené D1.

Vlakem z Prahy do Brna? Připravte se na dopravní peklo kvůli výlukám na železnici

30. prosince 2021 08:34

Cestování mezi Prahou a Brnem je dlouhodobě komplikované a nezlepší se to ani v nadcházejícím roce. Zatímco se během roku 2021 situace díky rekonstrukci dálnice D1 částečně zlepšila alespoň pro řidiče, v roce 2022 si musí obalit nervy spíše lidé, kteří pro cestu zvolí vlakovou dopravu. Kvůli výlukám se cesta mezi dvěma největšími městy České republiky značně protáhne.

Havárie tří nákladních a jednoho osobního auta. Dálnice na Brno byla pět hodin uzavřená

22. listopadu 2021 13:01
Aktualizováno

Provoz dálnice D1 na Vysočině byl v pondělí ve směru na Brno přes pět hodin zastavený kvůli hromadné nehodě na 124. kilometru. Podle mluvčí police Dany Čírtkové havarovala tři nákladní auta a osobní auto. Nikdo se nezranil, potvrdil mluvčí záchranářů Petr Janáček. Provoz jedním pruhem byl obnovený po 17. hodině.

Slyším v návěsu hlasy, volal řidič policistům. Ti našli v autě 15 migrantů

12. listopadu 2021 19:33

Policisté našli v návěsu kamionu na D1 v Ostrovačicích na Brněnsku 15 migrantů, pravděpodobně z Afghánistánu. Přivolal je řidič rumunského kamionu, který z návěsu slyšel hlasy. Policie to v pátek uvedla na svém Twitteru. Cestování v návěsech kamionů je jedna z cest, jak se migranti z východu dostávají do západních zemí. Jen loni policisté na jihu Moravy našli přes 150 lidí, kteří takto nelegálně překračovali hranice.

Babiš musí policii vysvětlit svoji jízdu po D1. Zase mě někdo udal, stěžuje si premiér

7. listopadu 2021 22:54

Policie vyzvala dosluhujícího premiéra Andreje Babiše (ANO) k podání vysvětlení v souvislosti s videem, na němž řídil vozidlo po nově rekonstruované dálnici D1 a její celkovou opravu popisoval. Videozáznam pak nechal umístit na sociální sítě. Babiš dnes večer ve svém internetovém pořadu Čau lidi uvedl, že se podle policie nevěnoval plně řízení.

Vznikne další dálnice na Moravu? Podívejte se na dopravní priority nové vlády

6. listopadu 2021 05:11

Připravovaný kabinet Petra Fialy nešetří v oblasti rozvoje dopravní infrastruktury svými sliby. Koaliční program, který předchází programovému prohlášení vlády, naznačuje, jakým směrem se budou kroky vlády v oblasti dopravy ubírat. Koalice však zatím nepřichází s žádnými projekty, na kterých by už nepracovaly vlády minulé. Podle předběžných spekulací by se měl novým ministrem dopravy stát Martin Kupka (ODS).

Hromadná nehoda na D1. Dálnice byla dvě hodiny neprůjezdná, zasahovali záchranáři

17. října 2021 10:25

K nehodě došlo na 144. kilometru ve směru na Prahu u Velkého Meziříčí na Žďársku. Podle informací CNN Prima NEWS na mostě byla ledovka, následně došlo k hromadné nehodě devíti vozidel. Zraněno by mělo být pět osob, na místě zasahovali záchranáři i vrtulník. Dálnice byla zcela uzavřena přibližně dvě hodiny, nyní je plně průjezdná.

reklama