reklama

Policista hrozil na dálnici řidiči samopalem. Vadilo mu, že ho chtěl předjet

Na sociálních sítích koluje video, na němž je vidět policista, který hrozí řidiči na dálnici samopalem. Policejní vůz pomalou jízdou blokoval na dálnici levý pruh. Když se ho řidič pokusil podjet, policista sedící na místě spolujezdce, otevřel okénko a na řidiče vytáhl zbraň. Pražská policie se případem z vlastní iniciativy zabývá.

reklama

Video, které zveřejnil instagramový profil Idioti za volantem, z palubní kamery zachycuje, jak řidič sportovního auta dojíždí policejní dodávku na dálnici. Zdá se, že se ji chystá podjet v pravém pruhu. Na to policista reagoval tím, že stáhl okénko a namířil na něj samopal.

Kde a kdy se incident odehrál, však není jasné. Před policejní dodávkou údajně měla jet další tři policejní auta, která doprovázela kamiony převážející cenný náklad.

Jízda vozidel s právem přednosti

Případem se z vlastní iniciativy zabývá pražská policie. „V současné době již víme, že se v tomto případě jednalo o takzvanou jízdu vozidel s právem přednosti jízdy zajišťující speciální doprovod několika vozidel. Z taktických a bezpečnostních důvodů však nikdy nezveřejňujeme, o jaký doprovod se jedná,“ uvedla CNN Prima NEWS mluvčí policie Eva Kropáčová.

Podle informací Novinek zřejmě kolona doprovázela ceniny a peníze z České národní banky. Policisté, kteří takový náklad doprovází, běžně bývají vybaveni samopaly.

„Veškeré okolnosti v současné chvíli prověřuje Odbor vnitřní kontroly KŘP hl. m. Prahy. V případě zjištění porušení platných právních norem bude věc s policisty řešena v kázeňském řízení,“ dodala Kropáčová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama