reklama

Policista při zásahu na jihu Čech zastřelil muže. Švejdar se podřízeného zastal

Policista ve středu večer zastřelil při zásahu v chatové oblasti na Jindřichohradecku muže, který byl podle kriminalistů agresivní. Šéf policie Jan Švejdar se svého podřízeného zastal.

reklama

O zásahu v chatové oblasti nedaleko obce Smržov na Jindřichohradecku informovali policisté ve čtvrtek dopoledne. „Zasahující policista z obvodního oddělení Třeboň použil služební zbraň proti agresivnímu pachateli,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Stalo se tak ve středu okolo osmé hodiny večer. Muž utrpěl vážné zranění, kterému na místě podlehl. Další informace policie odmítla sdělit s ohledem na probíhající vyšetřování.

„Na případu intenzivně pracují kriminalisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ doplnila Schwarzová.

Šéf policie Jan Švejdar se pak na Twitteru svého podřízeného zastal. „Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je rozhodnutí vystřelit na člověka, který ohrožuje na životě někoho jiného. Není to samo sebou a ne každý to dokáže. O to víc si vážím každého policisty, který musel toto rozhodnutí ve vteřině a tváří v tvář vlastní smrti učinit. Stojím za vámi!“ napsal.

K tématu

Tagy: střelba policista Jihočeský kraj smrt Jindřichohradecko chatová oblast

Další hlavní zprávy

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví
reklama
reklama
Konečně spravedlnost, slaví Američané verdikt poroty v případu Floyda. Vyrazili do ulic

USA

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Hlavně nezmínit Klause. Petr Fiala nadělil ODS ke 30. výročí cancel culture
Spor o testování v semilské škole pokračuje. Po odvolání ředitele se zástupkyně neshodnou
Další články
reklama
reklama