reklama

Muž v Praze nakládal do kufru auta živé labutě. Zdůvodnil to originálním způsobem

Zajímavý pohled se naskytl městským strážníkům v Praze 5. U vltavského břehu poblíž Strakonické ulice tam neznámý muž odchytával a do kufru auta nakládal živé labutě. Pro svoji aktivitu však nalezl sofistikované veterinární vysvětlení. Někdo se je prý snažil chytat stejným způsobem jako ryby.

reklama

Hlídka městské policie byla přivolána na odlehlé místo poblíž Vltavy na jihu Prahy, kde měl podle oznámení neznámý muž chytat labutě a nakládat je do auta. Po příjezdu na místo strážníci skutečně narazili na postaršího občana, který už měl ve svém autě odchycené čtyři labutě a tvrdil, že má veterinární vzdělání.

Podle svých zkušeností proto prý ihned rozpoznal, že labutě mají v krku zasekané rybářské háčky, kvůli kterým se jim špatně polyká a potřebují neodkladnou pomoc. Dobrodinec se proto rozhodl, že je odveze na odborné ošetření neznámo kam. Jiný háček byl v tom, že šedesátník nebyl schopen ani jedno ze svých tvrzení věrohodně doložit.

Bylo to trochu jinak

Podle náhodné svědkyně muž vždy odchytával tu labuť, která mu byla zrovna nejblíž a odborným vyšetřením krku se přitom nezabýval.

Během šetření na místě činu údajný ochránce zvířat vypustil dvě zvířata na svobodu, zbylé dvě labutě si odvezla Záchranná stanice pro volně žijící zvířata, která zajistila rentgenové vyšetření zvířat. Podle jeho výsledků neměla ani jedna z labutí v krku háček. Na místo přivolaná státní policie si případ převzala k dořešení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama