reklama

knihy

Výpis příspěvků ke štítku „knihy“

Politická kampaň zblízka: Knihy Babiš rozdává s úsměvem, nepříjemné otázky odmítá

29. září 2021 08:52

Premiér Andrej Babiš (ANO) ukazuje, že jeho kampaň nikdy nekončí. Desítky svých knih rozdal i na vládním výjezdu. Za den navštívil několik firem a také nádraží, které se má rekonstruovat. Štáby CNN Prima NEWS sledují, jak vypadá kampaň všech stran a hnutí, které by se podle průzkumů měly dostat do Sněmovny. Uvidíte je v abecedním pořadí.

Školy v Kanadě pálily nevhodné knihy. Asterix a Tintin škodí domorodcům, tvrdí aktivisté

9. září 2021 15:46

Pálení „nevhodných“ knih není zdaleka minulostí. Dokazují to snahy několika kanadských škol, které se tímto způsobem rozhodly zničit publikace údajně stereotypně vykreslující původní obyvatelstvo. Na hranici skončily například populární komiksy o Asterixovi a Obelixovi nebo Tintinova dobrodružství. Navíc vyšlo najevo, že iniciátorka celého projektu nemá navzdory svým tvrzením žádné domorodé předky. Autory literárních děl ničení publikací zaskočilo.

Naděje na návrat Harryho a Meghan utnuli služební. Věci ze sídla vystěhovali do skladu

30. července 2021 07:46

Princ Harry udělal definitivní tečku za svým životem ve Velké Británii, když se rozhodl požádat služebné o vyklizení svého domova ve Frogmore Cottage. Při příští návštěvě královského sídla si tak bude muset se svou ženou Meghan zarezervovat ubytování v některém z londýnských hotelů. Informovala o tom britská média.

Češi nechtějí číst slovensky a Slováci česky, festival MAČ to zkouší změnit

30. července 2021 07:08

Z nosa mi kvapká hrdzavá krv. Ako ma šéf karhal. Ligotal sa čistotou. Rozumí Češi těmto větám z nejnovějšího románu slovenského spisovatele Laca Keraty? Starší generace snad ano, mladší spíš ne. „Češi dnes tvrdí, že neumí číst slovensky. Bohužel, ani mladší Slováci už nečtou česky,“ říká Petr Minařík, ředitel česko-slovenského Měsíce autorského čtení, který o víkendu vyvrcholí v Bratislavě, Brně a Ostravě.

Spisovatelem navzdory. Autor Rozmarného léta Vančura se narodil před 130 lety

23. června 2021 07:31

Rozmarné léto, Markéta Lazarová nebo Kubula a Kuba Kubikula patří dnes ke klasickým dílům české literatury. Jejich autor Vladislav Vančura se narodil přesně před 130 lety, třeba knize Rozmarné léto je tak už téměř sto let. Za druhé světové války se Vančura zapojil do odboje, což ho stálo život. Popraven byl v roce 1942 na Kobyliské střelnici. Jeho smrt měla Čechy zastrašit po atentátu na Heydricha, přestože s ním neměl nic společného.

Závislost na technologiích je jako ta na cukru, během covidu je největší hrozbou

26. ledna 2021 11:28

V současné době distanční výuky tráví děti a dospívající většinu času doma a nemalou část dne zírají do obrazovek počítačů, tabletů nebo mobilů. Podle studie americké organizace Parents Together narostlo užívání technologií u dětí během pandemie o 500 procent. S tím roste i riziko závislosti na moderních přístrojích, stejně tak i kyberhrozeb, kterým děti čelí. Tématu se dlouhodobě věnuje Lidija Zavoralová. Ta je autorkou série edukativních komiksových knih pro nejmenší Swich z říše za monitorem.

reklama