CNN Prima News elektrokolo

elektrokolo

Výpis příspěvků ke štítku „elektrokolo“

Soutěžte se Showtimem o vstupenky na e-Salon do PVA v pražských Letňanech

8. listopadu 2021 19:54

Třetí ročník veletrhu čisté mobility –⁠ e-Salonu –⁠se bude konat již v polovině listopadu v pražských Letňanech. K vidění budou elektromobily, elektro koloběžky a další novinky ze světa elektromobility. Těšit se ale můžete i na Prima doprovodný program pro celou rodinu a tváře naší televize. Těšíme se na vás! A už dnes můžete soutěžit o vstupenky. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Soutěžte se Showtimem o vstupenky na e-Salon do pražských Letňan

14. října 2021 19:55

3. ročník e-Salonu se blíží! Hlavním tahákem budou už tradičně elektromobily, hybridní a další ekologická vozidla včetně nejnovějších vychytávek. A k vidění budou nejen auta, ale i koloběžky nebo elektrokola! Elektromobilita je jednou z priorit pro Skupinu ČEZ a ta se proto elektromobilitě systematicky věnuje více než 10 let a je hrdým partnerem e-Salonu. E-Salon se bude konat ve dnech 11. až 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA v pražských Letňanech a chybět nebude ani bohatý doprovodný program, takže nikdo nepřijde zkrátka. A vy se můžete zapojit do soutěže o vstupenky. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

Poslední metry domů na kole zdarma. Praha spouští projekt pro držitele Lítaček

11. října 2021 23:16

Držitelé časových kuponů na pražskou MHD si mohou od pondělí 11. října na 15 minut zdarma vypůjčit sdílená kola společností Rekola a Nextbike. Informovali o tom zástupci magistrátu, poskytovatelů a organizace Ropid, která se stará o pražskou veřejnou dopravu. Zkušební provoz potrvá do začátku příštího roku, poté ho město vyhodnotí a případně vypíše tendr na trvalého provozovatele.

Politická kampaň zblízka: Knihy Babiš rozdává s úsměvem, nepříjemné otázky odmítá

29. září 2021 08:52

Premiér Andrej Babiš (ANO) ukazuje, že jeho kampaň nikdy nekončí. Desítky svých knih rozdal i na vládním výjezdu. Za den navštívil několik firem a také nádraží, které se má rekonstruovat. Štáby CNN Prima NEWS sledují, jak vypadá kampaň všech stran a hnutí, které by se podle průzkumů měly dostat do Sněmovny. Uvidíte je v abecedním pořadí.

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

23. července 2021 12:28

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

Elektrokola bodují: Přibývá ale úrazů, cyklisté volají záchranáře i kvůli baterkám

10. července 2021 13:50

Z elektrokol se stala nová móda. Mezi tuzemskými sportovními nadšenci jsou čím dál tím oblíbenější. To potvrzují prodejci i půjčovny. Ostatně všimnout si toho lze jak na silnicích, tak na cyklostezkách. Přestože ale mají elektrického pomocníka, přeceňují někteří cyklisté své síly. Množí se tak i úrazy. Někdy ale volají o pomoc i kvůli vybité baterce.

Popularita cyklistiky roste, jezdí více než každý třetí Čech

29. května 2020 10:38

Češi stále využívají jízdní kola převážně k rekreačním účelům, v okolních zemích se stala i oblíbeným způsobem dopravy do práce. Na silnicích tak v cizině často ráno i večer potkáte zhruba stejné množství cyklistů jako automobilů. Trend se začíná postupně rozšiřovat i u nás a popularita cyklodopravy roste. Podíváme se na čísla.