CNN Prima News elektrokolo

elektrokolo

Výpis příspěvků ke štítku „elektrokolo“

Cyklisté by měli být na silnici čitelnější, zdůrazňuje expert. Popsal rizika elektrokol

Počet nehod s účastí cyklistů se za poslední tři roky vyšplhal nad 56 tisíc. Podle koordinátora BESIPu pro Jihomoravský kraj Pavla Čížka se na silnice kvůli rozvoji elektrokol vydává čím dál více lidí, kteří by se k tomu dříve neodhodlali. Expert na cyklistiku ve vysílání CNN Prima NEWS proto apeloval, aby každé své rozhodnutí během jízdy včas a zřetelně signalizovali.

Další trable kolem „předražených“ kol pošty. Rozpadají se a málo uvezou, tvrdí Hlídač státu

U elektrokol České pošty, které nakoupila za osm milionů korun bez DPH, se podle serveru Hlídač státu vyskytl další problém: nejsou schopna unést to, co by měla. To znamená šedesátikilový náklad zásilek a samotného doručovatele. Na sociální síti kolují záběry, v jak špatném stavu jeden ze strojů je. Pošta se hájí tím, že se prezentovaná závada vyskytla zatím jen u deseti kol ze sta a že odpovídá běžnému opotřebení.

Utekl hrobníkovi z lopaty. Muž přežil vzplanutí elektrokoloběžky, ohnivé peklo natočila kamera

K náhlému vzplanutí elektrokoloběžky uvnitř domu došlo v Brentu na severozápadě Londýna. Muž nechal o víkendu své vozítko nabíjet v kuchyni. Baterie však začala hořet a oheň se rozšířil po celé místnosti. Záběry zveřejnili místní hasiči se záměrem upozornit na možné nebezpečí, které nabíjení uvnitř místností přináší. V tomto roce evidují desítky podobných případů. O požáru píše web Sky News.

Povinné ručení mají začít platit i zahradní traktůrky nebo koloběžky. Ne ale vždy a všude

Povinné ručení pro zahradní techniku nebo elektrická vozítka se může stát skutečností. Vládní návrh novely zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla počítá se zavedením nových kategorií. Po vzoru Evropské unie má řešit škody způsobené na veřejných komunikacích dosud nepojišťovanými dopravními prostředky. Pakliže návrh projde, může povinnost začít platit už od začátku příštího roku.