reklama

Babiš se vysmívá Sněmovně. Jeho chování se jeví absurdně, říká politický marketér

Nejen, že premiér Andrej Babiš nerespektuje Senát, ale nyní po volbách se vysmívá i Poslanecké sněmovně. Poukázal na to politický marketér Jan Zápotocký v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Dodal, že v situaci, kdy Babiš do Sněmovny kandidoval, se jeho chování jeví jako absurdní. Zápotocký mimo jiné dodal, že letošní předvolební kampaň byla plná bizarních situací. Zmínil například videa Husté dvojky či generátory volebních hesel.

reklama

Zápotocký ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že první část povolební tiskové konference premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO vypadala spíše jako „otevíračka nové dálnice“. Plně se podle něj šéf hnutí projevil až v okamžiku, kdy začal odpovídat na otázky novinářů.

Během dotazů se podle Zápotockého ukázalo, že Babiš nemá respekt k Poslanecké sněmovně, tedy instituci, kam kandidoval. „Byl tam zajímavý moment, kdy se ho jedna novinářka zeptala, že se spekuluje o tom, že by měl být šéf Poslanecké sněmovny, a on se tam v podstatě Sněmovně vysmíval,“ řekl politický marketér s tím, že Babiš o dolní komoře Parlamentu často například říká, že je to „žvanírna“.

V okamžiku, kdy ale do Sněmovny kandiduje, považuje chování Babiše za kuriózní. „Ve chvíli, kdy to jsou volby do Poslanecké sněmovny a vláda se odpovídá Sněmovně, tak je až absurdní, že nerespektuje ústavní instituce. On Senát nerespektoval nikdy, ale že nerespektuje už ani Poslaneckou sněmovnu, je zvláštní,“ pokračuje Zápotocký.

Hamáčkovi se tah s Luxem vrátil jako bumerang

Politický marketér v pořadu Nový den dále zhodnotil kampaň ČSSD, která se do Poslanecké sněmovny nedostala. „Rozhodně jim nepomohla. Sociální demokracie sama prožívá obrovskou krizi strany. Jan Hamáček se hledá v tom, jestli je lídr,“ zmínil Zápotocký.

Kampaň podle něj nebyla pro voliče ČSSD uchopitelná a vůbec jí nepomohlo například prohlášení Hamáčka, že by zesnulý předseda KDU-ČSL Josef Lux určitě volil sociální demokracii. Tento tah, kterým chtěl získat voliče lidovců, a za který schytal tvrdou kritiku, se Hamáčkovi podle politického marketéra „vrátil jako bumerang“.

Za hlavní důvod neúspěchu ČSSD ovšem Zápotocký nepovažuje špatně vedenou předvolební kampaň. „Kampaň není důvodem, proč sociální demokracie nebyla zvolena, ale spíše to bylo vládnutí s hnutím ANO. To je v očích voličů poškodilo víc,“ uvedl odborník na politický marketing.

Kampaň plná bizárů

Zápotocký naopak vyzdvihl výkon koalice Spolu, kam spadá ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Především pak lídra uskupení Petra Fialy (ODS). „Fialovi se asi povedlo stát se lídrem. Často se mu vyčítalo, že je takový nevýrazný předseda. Andrej Babiš se mu neustále posmívá, že je hodný člověk, což působí spíše zle, než že by ho chválil,“ zmínil odborník s tím, že během posledních šesti měsíců na sobě Fiala značně zapracoval. „Během půl roku se u něj projevila velká změna a myslím, že to koalici Spolu opravdu pomohlo,“ dodal Zápotocký.

Letošní předvolební kampaň byla podle něj především plná bizarních situací. Zmínil například videoklip s Hamáčkem, kterak se v „baloňáku“ prochází Prahou a vypadá u toho podle Zápotockého jako „komisař Cattani“. Úspěch ČSSD nezajistily ani videa tzv. Husté dvojky, tedy dvojice Matěj Stropnický - Jana Maláčová.

Za bizarní považuje také generátory hesel. „Byl to třeba generátor výroků a hesel u Pirátů, které vytvářely různé koláže a potom to lidé parodovali. Podobný generátor vytvořila koalice Spolu, která parodovala vizuály Andreje Babiše,“ dodal Zápotocký a dále zmínil i zvláštní rozcvičku nezařazeného a kontroverzního poslance Lubomíra Volného.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč matky páchají sebevraždu i s dítětem? Může za to těžká deprese, vysvětluje psychiatr

Případ matky, kterou policisté vytáhli s malým chlapcem ve středu večer z řeky Blanice u jihočeských Vodňan, otřásl celým Českem. Žena chtěla zřejmě spáchat sebevraždu. Bohužel se nejedná o výjimku. Případů, kdy se rodič rozhodne své problémy řešit sebevraždou a chce přitom zabít i své dítě, je více. Často se jedná o ženy v tíživé situaci, které se cítí být bezmocné.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Počet nově nakažených rapidně klesl. Za čtvrtek jich přibylo o 9300 méně než minulý týden

Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o 9 300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním COVID-19 bylo ve čtvrtek 6 683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

reklama