CNN Prima News politik

politik

Výpis příspěvků ke štítku „politik“

Kauza Fialovy kampeličky: Na záložnu měli být napojeni agenti i podezřelý dárce

Na Petra Fialu (ODS) se snesla kritika kvůli jeho podílnictví v Podnikatelské družstevní záložně, na jejímž chodu se podíleli i bývalí členové ODS. Ve společnosti se údajně angažovali také lidé namočení do skandálů kolem Úřadu pro zahraniční styky a informace, při nichž zmizelo několik stovek milionů korun. Fiala se nařčením brání, svým vkladem do družstva prý chtěl pouze diverzifikovat své prostředky. Se zjištěním přišel web iDnes.cz.

Fialův průšvih s penězi: Kolegové se premiéra zastávají, podle opozice ho ovlivňují lobbisté

Premiér Petr Fiala (ODS) má problém s majetkovým přiznáním. Neuvedl v něm svůj podíl v Podnikatelské družstevní záložně, kde měl uložený téměř jeden milion korun. Fiala se brání, že podíl bral jako běžný bankovní účet a neuvědomil si, že ho má uvést v majetkovém přiznání. Podle koaličních partnerů se premiér pouze spletl. Z opozice zazněl hlas o ekonomickém popletovi.

Děsivý útok na lídra jihokorejské opozice. Při návštěvě Pusanu ho útočník bodl do krku

Aktualizováno

Lídra jihokorejské opozice I Če-mjonga v úterý bodl útočník do krku, když byl na návštěvě ve městě Pusan na jihovýchodě země. Politik byl s krvácivým zraněním letecky přepraven do nemocnice v Soulu, kde podstoupil operaci. V současné době je při vědomí na jednotce intenzivní péče, informoval podle agentury Reuters mluvčí I Če-mjongovy demokratické strany. Útočníka na místě zadržela policie.

Zemřel „věčný poslanec“ Schäuble. Zasadil se o sjednocení Německa, po atentátu ochrnul

Zemřel bývalý předseda Spolkového sněmu, dlouholetý ministr vnitra a financí v několika německých vládách a výrazný politik Křesťanskodemokratické unie (CDU) Wolfgang Schäuble. Bylo mu 81 let. S odkazem na jeho rodinu o tom ve středu informovala agentura DPA. Schäuble byl znám jako houževnatý a chladnokrevný politik železné vůle a jako ministr financí zastánce úsporné politiky.

Kocábova vtipná historka se Schwarzenbergem: Lego za tisíce? Trochu jsem žárlil, přiznal

Za svou pomoc nečekal vděk, pomáhal skutečně ze srdce. Tak na Karla Schwarzenberga vzpomínal hudebník a bývalý ministr Michael Kocáb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zdůraznil, jak krásný vztah měl kníže s dětmi včetně jeho syna Davida. „Nikdy jsem nepřišel na to, jak ví, kdy má narozeniny. Ale vždy mu volal. Dokonce mu přinesl obrovské lego za tisíce. Někdy jsem trošku žárlil,“ smál se Kocáb.

Měl být prezidentem, dělal lidi lepšími. Jak celebrity vzpomínají na Schwarzenberga?

Na Karlovi bylo krásné, že dělal lidi lepšími. Je škoda, že se nestal prezidentem. Tak o zesnulém ministru zahraničí a spoluzakladateli TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi, který zemřel 12. listopadu, mluví herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová a herec Ivan Trojan. Svou vzpomínku na významného politika a knížete připojil i zpěvák Dan Bárta, který ho podporoval v prezidentské kampani.

Limuzína se Schwarzenbergem dorazila na Orlík. V Lucerně se uskutečnila akce Karel žije dál

Pohřební vůz přivezl rakev s ostatky Karla Schwarzenberga do orlického zámeckého parku, kde by měly být uloženy do rodinné hrobky. V prostorách pražské Lucerny začala před čtvrtou hodinou odpolední akce Karel žije dál, jež má být oslavou života význačného diplomata. Poslední rozloučení s příslušníkem jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů v katedrále svatého Víta začalo v poledne a skončilo krátce po druhé odpoledne za doprovodu koledy Narodil se Kristus Pán. Odchází velká osobnost moderních dějin a mně blízký člověk, uvedl na závěr své řeči prezident Petr Pavel. V lavicích chrámu zasedli čelní představitelé zahraniční i české politiky.

V Praze se lidé loučí se Schwarzenbergem, do kostela na Malé Straně jich chodí stovky

Za první hodinu přišlo uctít památku zesnulého Karla Schwarzenberga do kostela Panny Marie pod řetězem na pražské Malé Straně 320 lidí. Hlavní nápor se očekává v odpoledních hodinách. Od 12:00 je rakev veřejně vystavena v kostele náležejícím řádu Maltézských rytířů. Příchozí lidé dostávají vzpomínkové kartičky s modlitbami, Schwarzenbergovou fotografií a daty narození a úmrtí a s vyobrazením Pražského Jezulátka.