reklama
CNN Prima News politik

politik

Výpis příspěvků ke štítku „politik“

Sledujte ŽIVĚ 360° s Kalouskem a Jiráskem: Hrozí Česku kvůli pandemii hospodářská krize?

Růst cen, snižování výroby, pokles životní úrovně, nezaměstnanost či sociální konflikty. Přesně to je charakteristika hospodářské krize. Čeká i Českou republiku. Nebo už je tady? A jak jí čelit? V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na toto téma budou diskutovat bývalý ministr financí Miroslav Kalousek s historikem Zdeňkem Jiráskem. Debatu sledujte na CNN Prima NEWS či v tomto článku.

Můj sen je být prezidentem, říká Škromach. Kandidaturou chce pomoct skomírající ČSSD

Do sněmovních voleb se za ČSSD chystají staronové tváře. Jde například o Vladimíra Špidlu, Jiřího Dienstbiera a probíhají také námluvy s Martinem Stropnickým. Svou kandidaturu potvrdil také bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach. Podle něj se sociální demokraté vracejí ke své tradici oslovit voliče v širokém politickém spektru. Pomoci uspět ve volbách by mohla nová svatá trojice, uvedl Škromach v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Politik o smrti liberecké cukrářky: Poctivá žena, která se stala obětí problémů druhých

„Nebyla jen poctivou cukrářkou, ale i člověkem, který dělá svět lepším místem,“ vzpomínal na libereckou cukrářku Janu Novotovou Jahodovou místní politik Jan Korytář. Žena zemřela v neděli odpoledne, podle svědků ji zastřelil její manžel. Následně měl zbraň obrátit proti sobě. Korytář ve svém komentáři zdůraznil nutnost lepší péče a podpory pro lidi s psychickými problémy.

Zaorálek je teatrální typ. Nechce být jen papouškem událostí v Bruselu, myslí si Zimola

Tomáš Petříček se nikdy ministrem stát neměl, neuspěl v žádných volbách a byl jen kompromisní variantou, uvedl na CNN Prima NEWS v pořadu K věci starosta Nové Bystřice a bývalý člen ČSSD Jiří Zimola. Komentoval také výrok ministra kultury Lubomíra Zaorálka, že post ministra kultury předá jen odpovídající náhradě. „On je velmi teatrální typ. Luboš by si měl sáhnout do svého svědomí. Očekával bych od něj víc vstřícnosti k jeho nástupci,“ podotkl Zimola.

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie

Se smrtí nejbohatšího Čecha a investora Petra Kellnera se na internetu začala šířit řada konspiračních teorií. Někteří tvrdí, že Kellner svou smrt nafingoval, aby se mohl stáhnout do ústraní. Příznivci konspiračních teorií QAnon však přišli i s bizarnějším tvrzením. Podle nich nebyla smrt investora náhodná, navíc měl patřit do sekty uctívačů satana. Důkazy ale konspirátoři nemají žádné. S informací přišel web populárního časopisu Newsweek.

Šándor: Babišova žena se bála, přitom o hrozbě nevěděla? Premiér se vyjádřil zvláštně

Muž, který měl vyhrožovat premiérovi Andreji Babišovi (ANO), že ho i s rodinou zastřelí, je ve vazbě. Informaci, kterou Babiš uvedl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS, policisté potvrdili. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora umí ministerstvo vnitra ve spolupráci s policií zařídit cokoliv, tedy i uklidit ohrožené osoby na bezpečné místo.

reklama