CNN Prima News politik

politik

Výpis příspěvků ke štítku „politik“

Exministr Vondruška rozdával vouchery CzechTourismu kamarádům. Dostal podmínku

17. října 2022 09:02

Bývalý ministr pro místní rozvoj z let 2009 až 2010 Rostislav Vondruška byl pravomocně odsouzen za to, že jako generální ředitel agentury CzechTourism rozdával dárkové poukázky v hodnotě několika set tisíc korun k podpoře cestovního ruchu a zneužil je k osobnímu prospěchu. Soud mu minulý týden uložil roční podmíněný trest, uvedly v pondělí Hospodářské noviny (HN). Exministr zváží, zda podá dovolání.

Dugin není Putinův mozek, ani se nepotkali. Expertka rozporuje vliv šedé eminence Kremlu

24. srpna 2022 18:18

Po sobotním útoku v Moskvě, při kterém zemřela propagandistka Darja Duginová, dcera nacionalistického ruského politika Alexandra Dugina, začala média okamžitě spekulovat o tom, že právě otec oběti měl být skutečným cílem útoku. Mnozí experti vykreslují Dugina jako člověka, který tahá za nitky v Kremlu. Jenže je to skutečně pravda?

Jurečka: Až to v politice zabalím, vrátím se na farmu. Děti se doma řídí podle rozpisu

19. července 2022 21:41

Marian Jurečka působí jako ministr práce a sociálních věcí, zároveň vede KDU-ČSL jako předseda. I přesto je duší stále zemědělec. V letním speciálu pořadu 360° se na CNN Prima NEWS rozpovídal o tom, co by chtěl dělat, až s politikou skončí. A prozradil i to, jak manželka a pět synů snáší, že se s ním vidí vesměs pouze o víkendech.

To nejhorší, co jsem slyšel, zlobí se Zelenskyj. Který evropský politik ho rozčílil?

9. dubna 2022 19:19

Přední politik Evropské unie chtěl důkaz, že masakr ve městě Buča nebyl zinscenovaný. To byla pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podle jeho slov nejhorší věc, kterou v posledních dnech slyšel. O koho se jednalo, ukrajinská hlava státu neprozradila. Podle médií by mohlo jít o maďarského premiéra Viktora Orbána.

Na pohřeb s jaderným kufříkem? Putin se obával atentátu a nechal vyklidit katedrálu

8. dubna 2022 20:41

V pátek 8. dubna se ruský prezident Vladimir Putin rozhodl vzdát hold zesnulému ruskému politikovi Vladimiru Žirinovskému, který podlehl dlouhodobé nemoci. Jeden z důstojníků doprovázející ruskou hlavu státu nesl zavazadlo – zahraniční média spekulovala, že mohlo jít o jaderný kufřík. Putin se podle nich obával atentátu, což měl dokazovat i příkaz, aby všichni smuteční hosté po jeho příchodu opustili katedrálu.

Zemřel ruský radikál Žirinovskij, potvrdila Duma. Předchozí zprávy o jeho smrti popřela

6. dubna 2022 12:12

Zemřel známý politik a poslanec Vladimir Žirinovskij. Jeho smrt podle ruskojazyčné agentury BBC oznámil šéf dolní komory parlamentu Vjačeslav Volodin. Vůdce ruských nacionalistů byl od začátku února na moskevské Centrální klinice kvůli koronavirové nákaze. Informace o úmrtí 75letého kontroverzního politika se objevily už koncem března, tehdy je však ruské ministerstvo zdravotnictví popřelo.

Aby Putin jednal o příměří, potřebujeme silnou osobnost. Může to být Macron, říká expert

22. března 2022 07:26

Rusové nevěří institucím, ale osobnostem. Pokud by protiruské sankce fungovaly, prezident Vladimir Putin by k vyjednávacímu stolu zasedl už dávno. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl profesionální vyjednávač Radim Pařík. Ten si také myslí, že Putin by byl ochotný například jednat se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem.

Stropnický si rozchod představoval jinak. Žilkové poradil, ať vydá tiskovou zprávu

15. března 2022 21:40

Veronika Žilková teď zažívá jedny z nejtěžších chvil v životě. Začátkem tohoto týdne totiž oznámila, že se s ní po 18 letech rozešel Martin Stropnický. Nečekanou zprávu jí měl manžel a velvyslanec České republiky v Izraeli oznámit e-mailem. Nyní se česká herečka svěřila, jak jí Stropnický poradil konec manželství oznámit veřejnosti.