reklama

Politiky musíme buzerovat a kopat, prohlásil Hnízdil. Od voleb nic dobrého nečeká

Lékař Jan Hnízdil nečeká od politiků nic dobrého a stále neví, komu dá v nadcházejících sněmovních volbách svůj hlas. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS podotkl, že všechny politiky je potřeba neustále kontrolovat a buzerovat. Zpěvák Tomáš Klus a prezident České lékařské komory Milan Kubek se shodli, že nová kauza kolem premiéra Andreje Babiše jeho hnutí ANO hlasy nesebere.

reklama

„Od voleb a politiků nic dobrého nečekám a myslím, že nebudu zklamán. Nevím, komu to hodím, žádná z vládních ani opozičních stran se nezastala občanů proti opatřením. Udělali to Okamura nebo Volný, ale ti pro mě nejsou volitelní. Jsem v rozpacích,“ prohlásil Hnízdil jen pár desítek hodin před pátečním otevřením volebních místností.

Hnízdil zdůraznil, že současná společnost potřebuje změnu a je potřeba občanská angažovanost. „Nestačí hodit hlas a koukat, co politici dělají. Voliči je musí den co den buzerovat, kontrolovat a kopat. Nesmím vybrat jen někoho, kdo mi naslibuje peníze. Je to ale běh na dlouhou trať,“ konstatoval.

Klus: Nesmíme vnímat politiku jako špínu

Zpěvák Tomáš Klus se v debatě na CNN Prima NEWS opřel do premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda vlády je výraznou postavou aféry Pandora Papers, na jejímž rozkrývání se podílely stovky novinářů z celého světa. Výsledkem je seznam podezřelých akvizic mnoha světových politiků a osobností. Babiš si měl například koupit zámek ve Francii, přičemž měl využít offshorovou společnost, tedy firmu sídlící běžně v daňovém ráji. A to není standardní postup.

„Bohužel to Babišovi neuškodí. Je chyba, že vnímáme politiku jako špínu. Nesmíme ji vnímat jako bahno, protože to přitahuje lidi, kteří se nebojí ušpinit. Takový je i pan Babiš, který je chaot a zmátl společnost tak, že i kdyby se lidé zaměřili na to, co říká, nezorientují se,“ zhodnotil Klus aktuální českou politickou scénu.

Hnízdil: Babiš je psychicky labilní a nevzdělaná osoba

Také podle Milana Kubka nesehraje kauza v nadcházejících volbách velkou roli. „Babiš není volen pro svou etičnost a jako morální ikona, jakou byl Václav Havel,“ zdůraznil. Zároveň přiznal, že ještě neměl čas pořádně zjistit, co jsou offshorové firmy. „Víme, že pan Babiš je oligarcha a víme, že bohatí si kupují nemovitosti,“ naznačil, že z tohoto pohledu nevidí na kauze nic převratného.

Český předseda vlády tvrdí, že se žádné podezřelé akvizice nedopustil. „Každá banka má povinnost hlásit podezřelé transakce. Vždyť by to řešili, je nepřijatelné mě takhle obviňovat,“ vysvětloval na svou obranu na tiskové konferenci šéf hnutí ANO.

Nesympatie vůči premiérovi vyjádřil i lékař Hnízdil. „Babišovi nevěřím ani dobrý den. Naší zemi vede trestně stíhaná, psychicky labilní a nepříliš vzdělaná osoba. To je obraz naší společnosti,“ řekl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Baldwin cvičil tasení zbraně v kostele, pak zazněla rána. Asistent měl problém už dříve
Zahraničí

Baldwin cvičil tasení zbraně v kostele, pak zazněla rána. Asistent měl problém už dříve

Asistent režie Dave Halls, který minulý týden podal herci Alecu Baldwinovi nabitou zbraň, byl již dříve propuštěn z jiné produkční společnosti kvůli podobnému incidentu. V roce 2019 měl zranit „nečekaným výstřelem“ člena zvukařského štábu, uvedla americká stanice CNN s odkazem na prohlášení firmy Rocket Soul Studios. Baldwin omylem zastřelil kameramanku, když trénoval tasení zbraně v kostele.

Vondra: Snížení DPH na energie je zářez do rozpočtu. Babiš chystá past pro další vládu
360°

Vondra: Snížení DPH na energie je zářez do rozpočtu. Babiš chystá past pro další vládu

Kvůli zdražujícím energiím a krachu společnosti Bohemia Energy čeká několik stovek tisíc Čechů krušné období. Ceny plynu a elektřiny rostou i trojnásobně. Vláda navrhla odpustit v tomto sektoru na celý příští rok DPH. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) v pořadu 360° kabinet Andreje Babiše za tento krok ostře zkritizoval a varoval před dalším „zářezem“ do rozpočtu.

USA se otevřou cestovatelům z Evropy. I očkovaní ale budou muset mít test
Cestování

USA se otevřou cestovatelům z Evropy. I očkovaní ale budou muset mít test

Americký prezident Joe Biden podepsal v pondělí příkaz, kterým od 8. listopadu zrušil omezení cest do USA z většiny evropských zemí včetně České republiky. Zároveň však stanovil nutnost prokázat před odletem naočkování proti covidu pro téměř všechny zahraniční cestující, kteří do země směřují. Tento požadavek se nicméně nebude týkat osob mladších 18 let.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Herci nechápou Baldwinovu tragédii. Ten se mezitím setkal s rodinou kameramanky

Zákaz pravých zbraní při filmovém natáčení. Takové hlasy se ozývají po tragické smrti hollywoodské kameramanky Halyny Hutchinsové. Herec a producent Alec Baldwin trénoval právě tasení zbraně směrem ke kameře, když vyšel výstřel. Režisér snímku, který byl také zraněn, vypověděl, že před zkouškou byli všichni ujištěni, že zbraň není nabitá. Kamera v okamžiku výstřelu nenatáčela.

Univerzita nemůže být apolitická, ale neměla by být jednostranná, říká nová rektorka UK

Karlovu Univerzitu poprvé v historii povede žena. Milena Králíčková se od příštího roku stane rektorkou a hodlá nejstarší českou vysokou školu modernizovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS přiznala, že univerzita nemůže být apolitická. Podle ní ale nesmí být jen na jedné straně. „Ze své podstaty je univerzita nositelka hodnot a musí promlouvat do veřejného prostoru,“ zmínila.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

reklama