CNN Prima News polojasno

polojasno

Výpis příspěvků ke štítku „polojasno“

RADAR: U Prahy platí povodňová bdělost, čekají se deště. Podívejte se, jak bude o víkendu

Ve čtvrtek teploměry v Česku naměří až 17 °C, během dne se však očekává místy déšť, v polohách nad 500 metrů dokonce i déšť se sněhem. Nadále platí povodňová bdělost, a to v Praze na Vodním díle Vrané. S blížícím se víkendem se bude oteplovat, očekává se i jasná obloha. Už v neděli se však čekají opět přeháňky a ojedinělé bouřky.

Sledujte RADAR: Česko čekají extrémně chladné noci. Podívejte se, kde má mrznout nejvíc

Nejnižší noční teploty v první polovině týdne se mohou opět propadnout až k −10 °C, oteplení přijde až s pátkem. Do konce týdne vydrží i jasná obloha přes den i v noci, mohou se ale objevit mrznoucí mlhy. Denní maxima porostou až do čtvrtka, kdy dosáhnou 9 °C, koncem týdne pak opět přijde mírné ochlazení. Situaci ve svém okolí můžete sledovat na meteoradaru.

Sledujte RADAR: Sněhové přeháňky, chladné noci i lavinové nebezpečí. Jak bude u vás?

Vstup do nového týdne budou provázet na horách místy sněhové přeháňky, v nižších polohách ojediněle. Horští záchranáři již o víkendu varovali před hrozbou lavin a turisty i lyžaře vyzvali k opatrnosti. Rozjasněnou oblohu v dalších dnech budou provázet nízké noční teploty, při zvláštních podmínkách klesnou až k −9 °C. Sněhové i smíšené srážky se na většinu území vrátí s koncem týdne. Situaci ve svém okolí můžete sledovat na meteoradaru.