Teploty se přes den vrátí k příjemným 10 °C, noci zůstanou mrazivé. Vrátí se i sníh

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno se mohou ojediněle vyskytnout mrznoucí mlhy. Během dne teploměry naměří mezi 6 až 10 °C, v noci se však rapidně ochladí. Teploty klesnou až k −7 °C. O víkendu se do Česka vrátí sníh, vystřídá dešťové přeháňky.

Ranní ojedinělé mrznoucí mlhy ve čtvrtek vystřídá jasná až polojasná obloha. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 6 až 10 °C, na severu a severovýchodě se budou pohybovat kolem 5 °C. Vát bude mírný severovýchodní až východní vítr o síle 2 až 6 m/s.

V noci na pátek bude opět jasno až polojasno. Postupně se však místy zejména na severu objeví nízká oblačnost, ojediněle i mrznoucí mlhy. Teploměry naměří hodnoty pod bodem mrazu, a to mezi −1 až −5 °C, v údolích místy kolem −7 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Antarktidě se odlomil ledovec velikosti Londýna. Vědci popsali důvod, oteplování to není

Pátek bude opět jasný až polojasný. Zpočátku se zejména na severu a severovýchodě očekává nízká oblačnost a ojediněle i mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C, na jihu Moravy vystoupají až k 10 °C.

A co přinese víkend? V sobotu bude zpočátku jasno až polojasno, postupně však zataženo až oblačno. Odpoledne a večer se místy očekávají přeháňky a déšť, později se srážky změní na sněhové. V noci teploty klesnou až k −6 °C, během dne teploměry naměří 2 až 6 °C, ojediněle až 8 °C.

Obdobná situace se očekává v neděli. Během dne se na většině území čekají sněhové přeháňky, večer by mělo srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C.

Tagy: