reklama

Polský kamioňák ujel po dálnici D5 v protisměru šest kilometrů. Odmítl dechovou zkoušku

V sobotu ve večerních hodinách najel polský řidič kamionu s německým návěsem na dálnici D5 na Berounsku do protisměru. V něm se držel šest kilometrů. Když ho zastavili policisté, odmítl se podrobit dechové zkoušce na alkohol i testům na drogy.

reklama

Podle informací Týdeníku policie najel Polák s kamionem do protisměru na dálnici D5 u čerpací stanice v Berouně. Nejprve zřejmě projel protisměrem uličku u benzinové pumpy a následně zamířil k dálničnímu sjezdu, na kterém na chvíli zastavil. Poté pokračoval v jízdním pásu vedoucím na Prahu, jenže opačným směrem – na Plzeň.

Jak informuje web, obsluha čerpací stanice i několik dalších řidičů se okamžitě obrátili na policii, kterou na polského řidiče jedoucího v protisměru upozornili.

Odmítl dechovou zkoušku i testy na drogy

Policistům se následně podařilo řidiče zastavit na 24,5. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu. Polák se ale odmítl podrobit zkoušce na alkohol i orientačním testům na drogy. Podle portálu Novinky.cz se měl řidič dokonce před policisty pozvracet.

Kriminalisté cizince na místě zadrželi. Případem se nyní zabývají pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. „O označení odstaveného kamionu se postarali silničáři z ŘSD z Rudné se světelnou šipkou,“ dodal Týdeník policie.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama