CNN Prima News portrét

portrét

Výpis příspěvků ke štítku „portrét“

Fialovy portréty v ulicích jako symbol úcty k Česku. Premiér popsal přivítání v Africe

Premiéra Petra Fialu (ODS) na jeho návštěvě Afriky přivítaly i vlastní podobizny vyvěšené v ulicích, vylíčil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Netradiční venkovní výzdoba podle něj měla vyjádřit úctu České republice. Předseda vlády byl na oficiální cestě po afrických státech od 3. do 11. listopadu. Navštívil za tu dobu Etiopii, Keňu, Ghanu a Pobřeží slonoviny. Podle Úřadu vlády se jednalo o dosud nejdelší pracovní cestu vrcholného představitele České republiky v regionu.

Úprk za odpočinkem. Před cestou na venkov Karel III. zveřejnil portrét, překvapil i v soutěži

Tři dny trvaly oslavy královské korunovace, v úterý už se Britové vrátili ke svým každodenním povinnostem a královský pár si po maratonu různých ceremonií odjel odpočinout na své venkovské sídlo v Sandringhamu ve východní Anglii. Buckinghamský palác také představil oficiální portrét Karla III., jeho manželky i celé královské rodiny.

Oficiální portréty z korunovace: Odborník prozradil Karlovo tajné poselství princezně Anně

Král Karel III. se obklopil lidmi, na které se může spolehnout. Není náhoda, že na oficiálním portrétu stojí po jeho boku nejen jeho choť Camilla, ale také jeho sestra, princezna Anna. Podle experta na královskou rodinu Richarda Fitzwilliamse si britský panovník cení jejích „zkušeností a tvrdého přístupu k práci“. Řekl to v rozhovoru pro deník Daily Mail.

GLOSA: Jak babičkově motorkový Petr Pavel pověsil sám sebe na zeď

Petr Pavel je především marketingovým prezidentem. A protože národ (a filatelista Ivan Bartoš v SMS) chtěl, aby byl Pavel na známce, je Pavel na známce. I když sám Pavel fakt nechtěl! V „českomotorkové“, „babičkově malinovkové“, „hřibově pravé“ a všech dalších zajímavých kreativních vlasteneckých slovnohříčkových barvách, které vás napadnou, když to přeženete s microdosingem LSD, který je u mladých markeťáků dost populární.

Pavel nafotil oficiální portrét. Ten Zemanův se hodil leda na noční stolek manželky, hodnotil Špaček

Prezident Petr Pavel v pátek nafotil sérii fotografií, ze kterých bude vybrán oficiální portrét a předloha poštovních známek. Na focení ho doprovodila i manželka Eva. Experti očekávají, že snímky budou důstojné a hezké. Popularizátor etikety Ladislav Špaček si následně rýpl do portrétu bývalého prezidenta Miloše Zemana. Podle něj se hodil na noční stolek manželky.