CNN Prima News portrét

portrét

Výpis příspěvků ke štítku „portrét“

Zamračený Harry a ředitelka Meghan. Odborníci rozebrali novou fotku vévodů ze Sussexu

8. října 2022 07:56

O víkendu zveřejnila britská královská rodina svůj nový oficiální portrét. Pózují na něm Karel III. s manželkou Camillou a princ William s Cathrine. Harrymu a Meghan tím podle britských médií poslali jasný vzkaz, že se s nimi už u dvora nepočítá. Reakce vévodů ze Sussexu na sebe nenechala dlouho čekat. V úterý zveřejnili vlastní snímky.

Brity čeká pod Karlem III. řada změn: Jiná hymna, nové bankovky či změna v pasech

9. září 2022 12:21

Spojené království čeká s nástupem nového krále Karla III. řada výrazných změn. Britové si musí po 70 letech zvykat například na jinou verzi hymny, dočkají se nové podoby peněz, změní se názvy některých profesí a tak dále. Některé změny se uskuteční ihned, jiné potrvají roky. Smrt panovnice tak představuje pro Brity tíživý, ale i převratný moment.

Chtěl na Putina přivolat smrt, ale poničil posvátný strom. Japonec skončil v rukou policie

16. června 2022 00:02

Japonská policie zatkla 72letého muže, který se pokoušel přivolat smrt na ruského prezidenta Vladimira Putina tím, že na posvátný strom v šintoistické svatyni přibil slaměnou panenku – japonskou obdobu voodoo – s Putinovým obličejem. Figurka měla na prsou nápis přející ruskému vůdci smrt, napsala agentura Kjódó s odvoláním na policii.

Do oběhu míří nová stokoruna. Bankovku zdobí portrét prvorepublikového ministra financí

30. března 2022 16:13

Česká národní banka představila ve středu novou pamětní bankovku. Platidlo o nominální hodnotě sto korun připomíná budování československé měny a nese portrét jedné z nejvýraznějších osobností první republiky, Karla Engliše. Jde teprve o druhou pamětní bankovku, kterou tuzemská centrální banka vydala. Sběratelé se k ní mohou dostat pouze prostřednictvím vybraných smluvních partnerů.

Silný předkus a světle modré oči. Odborníci vytvořili portrét svaté Ludmily

16. září 2021 23:02

V Praze byla představena domnělá podobizna svaté Ludmily. Člen týmu, který ji vytvořil, Jiří Šindelář řekl, že nejvýraznějším prvkem její tváře byl předkus horní čelisti. K tomuto zjištění podle něj přispěl výzkum jejích zubů, které se zachovaly. Barvu očí spíše odhadli, barvu vlasů neprezentovali, neboť Ludmila jako vdaná žena v 10. století nechodila prostovlasá.

Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici

30. července 2021 17:22

V současnosti jsou Jezdovice asi nejšťastnější obcí v Česku. Ve vesničce na Jihlavsku s necelými 250 obyvateli totiž vyrůstal čerstvě dvojnásobný olympijský šampion judista Lukáš Krpálek. Triumf v Tokiu prožívali jeho příbuzní a kamarádi různě. Někteří rozhodující duely netrpělivě sledovali, jiní se na zápolení o medaile nemohli koukat, tak dělali kliky. Jedno je ale jasné. Druhé zlato 31letého sympaťáka se bude zapíjet hned několikrát.

Královnu na zdi nechceme. Studenti Oxfordu odstranili Alžbětin portrét, čelí kritice

9. června 2021 19:26

Studenti jedné z fakult Oxfordské univerzity odhlasovali odstranění portrétu královny Alžběty II. ze společenské místnosti. Podle nich totiž „reprezentuje nedávnou koloniální historii“, informoval deník Daily Mail. Královnu má nahradit jiný obraz nebo portrét vlivného a inspirativního člověka. Krok odsoudil britský ministr školství i bývalý lídr Konzervativní strany.