reklama
CNN Prima News portrét

portrét

Výpis příspěvků ke štítku „portrét“

Silný předkus a světle modré oči. Odborníci vytvořili portrét svaté Ludmily

16. září 2021 23:02

V Praze byla představena domnělá podobizna svaté Ludmily. Člen týmu, který ji vytvořil, Jiří Šindelář řekl, že nejvýraznějším prvkem její tváře byl předkus horní čelisti. K tomuto zjištění podle něj přispěl výzkum jejích zubů, které se zachovaly. Barvu očí spíše odhadli, barvu vlasů neprezentovali, neboť Ludmila jako vdaná žena v 10. století nechodila prostovlasá.

Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici

30. července 2021 17:22

V současnosti jsou Jezdovice asi nejšťastnější obcí v Česku. Ve vesničce na Jihlavsku s necelými 250 obyvateli totiž vyrůstal čerstvě dvojnásobný olympijský šampion judista Lukáš Krpálek. Triumf v Tokiu prožívali jeho příbuzní a kamarádi různě. Někteří rozhodující duely netrpělivě sledovali, jiní se na zápolení o medaile nemohli koukat, tak dělali kliky. Jedno je ale jasné. Druhé zlato 31letého sympaťáka se bude zapíjet hned několikrát.

Zemřel Michel Piccoli: „Skandální“ herec a legenda francouzské kinematografie

18. května 2020 17:18

Francouzský herec Michel Piccoli zemřel 12. května ve věku 94 let. Jeho rodina oznámila jeho úmrtí až o šest dní později v komuniké pro agenturu AFP. Časopis Le Point uvedl, že odešel „poslední velikán francouzské kinematografie“. Proslavil se satirickými a skandálními rolemi, dobrodružným životem i tajemným vystupováním. Piccoli byl politicky angažovaným umělcem, vyhraňoval se zejména proti pravicovému extremismu.

reklama