CNN Prima News porucha

porucha

Výpis příspěvků ke štítku „porucha“

Ministr Lipavský uvázl kvůli poruše letadla v Indii. Navštíví proto v Bombaji soutěž krásy

Delegace ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) uvázla na zpáteční cestě z Japonska v indické Bombaji, důvodem je technická porucha letadla. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Lipavský se vrací z téměř dvoutýdenní návštěvy Indie, Austrálie a Japonska, na cestě ho doprovází delegace přibližně deseti firem a institucí.

Pražské letiště muselo kvůli husté mlze omezit provoz. Spoje mají zpoždění

Aktualizováno

Na pražském letišti Václava Havla je situace stabilizovaná, počasí aktuálně umožňuje letadlům přistávat. Některé spoje mají zpoždění, řekla v 16:30 mluvčí letiště Klára Divíšková. Kvůli husté mlze a poruše na meteorologické stanici muselo od nočních hodin letět 21 strojů odklonem, devět linek dopravci zrušili. Za celý den by za běžných okolností na ruzyňském letišti přistálo 163 letů.

Krok od jaderné pohromy: Raketová ponorka se 140 lidmi selhala, nekontrolovaně mířila ke dnu

Ke zkáze značných rozměrů mohla vést porucha systémů v ponorce britského námořnictva, jež je vybavena jadernými zbraněmi. Posádka hlubinného plavidla typu Vangard však na poslední chvíli zaznamenala, že něco není v pořádku, a pohotově zareagovala. Incident je již věcí šetření. Armádní jaderný program nebyl údajně nijak ovlivněn. O incidentu píše web Daily Mail.

Autistů v Česku dramaticky přibývá. Chybějí lékaři i odborná centra, zoufají si rodiče

Autistů v Česku přibývá. Podle nejnovějších dat ministerstva zdravotnictví každé 36. narozené dítě trpí nějakou formou této poruchy. Odborníci varují, že český zdravotnický systém není na opravdu účinnou pomoc pro lidi s autismem vůbec připravený. Kromě toho se rodiče zlobí, že v době, kdy je potřeba s dítětem začít pracovat, někteří marně obíhají specialisty a čekají na termín vyšetření, uvedla ve svém vysílání televize CNN Prima NEWS.

Záblesk na křídle a proud černého kouře. Nouzové přistání letadla v Praze zachytila kamera

Na křídle Boeingu 767, který v pátek odpoledne vyrážel z Prahy do New Yorku, se jen krátce po vzletu objevil záblesk. Z jednoho z motorů stroje se hned nato kvůli technické závadě začal valit proud černého kouře. Dramatické chvíle během vzletu i následného nouzového přistání zachytily kamery na Letišti Václava Havla. Provoz v areálu byl kvůli incidentu na zhruba 30 minut přerušen. „Cestující bezpečně opustili letadlo, jednalo se o 209 lidí,“ řekl redakci CNN Prima NEWS mluvčí letiště Michal Procházka.

Hororová jízda: Lidé na atrakci viseli hlavou dolů tři hodiny, holčičku označují za hrdinku

Dlouhé tři hodiny strávilo osm lidí, z toho sedm dětí, uvíznutých hlavou dolů na horské dráze Fire Ball v americkém Wisconsinu. Co za poruchou pouťové atrakce stojí, není zatím jasné. Za hrdinku lidé označují malou holčičku, která, ač byla sama uvízlá, záchranářům vzkázala, aby nejdříve vyprostili postaršího muže. Ačkoliv se nikomu nic nestalo, mělo být všech osm účastníků převezeno do nemocnice. Informují o tom zahraniční média.

Čtyřletý Marek jako jediný v Česku trpí vzácnou poruchou. Zažívá hrůzy, popsala matka

Malému Markovi jsou teprve čtyři roky, z nich však 400 dní strávil v nemocnici. Jako jediný v Česku trpí nevyléčitelnou a vzácnou metabolickou poruchou. „Mára je malý fenomén,“ podotkla matka Eliška. Z usměvavého chlapce se vmžiku stává dítě, které se kvůli svalovým atakám kroutí v bolestech. Matka, která jej vychovává sama, nad ním mnohdy stojí a pláče. Přesto chce, aby měl její syn to nejlepší, a proto prosí o pomoc.

Děsivý zážitek na horské dráze. Ke konci jízdy došlo k poruše, pět lidí odvezli do nemocnice

Pět lidí skončilo ve čtvrtek v nemocnici poté, co se porouchala jedna z nejrychlejších a nejvyšších dřevěných horských drah na světě v zábavním parku Six Flags v New Jersey. Nikdo naštěstí neutrpěl vážná zranění, tamním záchranářům si stěžovali hlavně na bolesti zad. Příčina nehody je zatím neznámá. Dráha je nyní uzavřena. O incidentu informoval zábavní park.