CNN Prima News porucha

porucha

Výpis příspěvků ke štítku „porucha“

Čtyřletý Marek jako jediný v Česku trpí vzácnou poruchou. Zažívá hrůzy, popsala matka

6. září 2022 06:07

Malému Markovi jsou teprve čtyři roky, z nich však 400 dní strávil v nemocnici. Jako jediný v Česku trpí nevyléčitelnou a vzácnou metabolickou poruchou. „Mára je malý fenomén,“ podotkla matka Eliška. Z usměvavého chlapce se vmžiku stává dítě, které se kvůli svalovým atakám kroutí v bolestech. Matka, která jej vychovává sama, nad ním mnohdy stojí a pláče. Přesto chce, aby měl její syn to nejlepší, a proto prosí o pomoc.

Děsivý zážitek na horské dráze. Ke konci jízdy došlo k poruše, pět lidí odvezli do nemocnice

26. srpna 2022 20:53

Pět lidí skončilo ve čtvrtek v nemocnici poté, co se porouchala jedna z nejrychlejších a nejvyšších dřevěných horských drah na světě v zábavním parku Six Flags v New Jersey. Nikdo naštěstí neutrpěl vážná zranění, tamním záchranářům si stěžovali hlavně na bolesti zad. Příčina nehody je zatím neznámá. Dráha je nyní uzavřena. O incidentu informoval zábavní park.

Rozbíjení oken a házení vody. Porouchaný vlak se změnil ve žhavé peklo, uvěznil stovky lidí

21. července 2022 22:18

Technická porucha na několik hodin uvěznila cestující ve vlaku těsně před pařížským nádražím Saint-Denis. Přes 600 lidí se v teplotách přesahujících 40 stupňů nemohlo dostat z rozpálené soupravy bez funkční klimatizace. Podle mluvčího dopravce byla příčinou problémů právě tropická horka. Evakuace začala až po třech hodinách. Výheň uvnitř vlaku se mezitím stále stupňovala, informuje NL Times.

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Přes osm tisíc SUV Kia Sportage zamíří v Česku do servisů. Hrozí u nich požár

3. června 2021 14:40

Oblíbené kompaktní SUV Kia Sportage hlásí problémy se systémem ABS (Anti-lock Brake System). V některých případech hrozí riziko požáru v motorovém prostoru. Do servisů tak bude v Česku svoláno přes osm tisíc vozů. V celosvětovém měřítku se pak komplikace s možnou závadou dotknou více než 1,7 milionu automobilů. Jedná se o stejnou závadu, kvůli které v březnu svolával Hyundai na českém trhu 13 tisíc SUV Hyundai Tucson.

Žena šla na potrat, přesto se jí narodilo živé dítě. Bylo to mučení, popisuje

12. května 2021 11:29

Britka Loran Denisonová se podělila se svým neuvěřitelným příběhem. Jejímu nenarozenému dítěti lékaři diagnostikovali Edwardsův syndrom, proto se rozhodla jít na potrat. Při něm se ale 27leté ženě narodil živý chlapeček, který se vyvíjel pouhých 18 týdnů. Dalších deset hodin pak matka sledovala, jak se mu zpomaluje srdeční tep, informuje web Daily Mail.