reklama

Poslední loučení s Ondřejem Buchtelou: Na obřad dorazily desítky lidí

Poslední loučení s hokejistou Ondřejem Buchtelou
Foto: CNN Prima NEWS

Hokejista Ondřej Buchtela prohrál boj s rakovinou srdce, která mu byla diagnostikována v květnu, a v pátek 24. července zemřel. Na poslední loučení, které proběhlo ve čtvrtek v bystřanské obřadní síni na Teplicku, dorazily desítky lidí.

reklama

Mnozí z přítomných se do obřadní síně nevešli, někteří tak stáli ve dveřích, jiní v předsálí. Pod rakví byla vystavena Buchtelova reprezentační koláž, záplava květin, věnců i hokejové dresy. V úvodu zazněly hymny ústeckého Slovanu, Bílých Tygrů i litoměřického Stadionu.

Extraligoví Bílí Tygři Liberec a prvoligové Benátky vypravili k poslednímu loučení klubové autobusy, okázalý věnec přinesli zástupci klubu Piráti Chomutov. Poslední sbohem přišli Buchtelovi dát mimo jiné i hokejisté Ladislav Šmíd a Petr Jelínek.

/ fotografií

Podlehl rakovině srdce

Lékaři Ondřejovi Buchtelovi v květnu diagnostikovali sarkom na srdečním svalu, který zasáhl i obě plíce. Dvacetiletý hokejista vzácné formě rakoviny srdce podlehl v pátek 24. července.

V boji s nemocí mu pomáhali jeho přátelé a kolegové. Sportovní legendy jako Petr Čech, Dominik Hašek nebo Jakub Voráček se skládaly na transparentní účet s názvem Pomoc pro Ondru. Peníze posílali i další dobrovolníci. Dohromady se vybralo téměř 3,5 milionu korun.

Pomoct kamarádovi se snažili i hokejisté ze zámořské NHL. Například David Kaše, který hraje za Philadelphii Flyers, vydražil hokejku za 50 tisíc korun. Další dražby uspořádali i jeho kolegové z NHL Martin Kaut či Martin Nečas, který hrál s Buchtelou již v mládežnických reprezentacích.

Ondřej Buchtela, rodák z Ústí nad Labem, působil od sezony 2013/14 v Chomutově. V dresu Pirátů vstoupil do nejvyšší české soutěže, v extralize odehrál 27 utkání a připsal si gól a nahrávku. Loni se přesunul do Liberce, místo dresu Bílých Tygrů ale hájil barvy jejich farmářského týmu. Za prvoligové Benátky nad Jizerou odehrál v poslední sezoně 57 utkání a nasbíral 25 bodů za devět gólů a 16 nahrávek.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama