Poslední loučení s Ondřejem Buchtelou: Na obřad dorazily desítky lidí

Hokejista Ondřej Buchtela prohrál boj s rakovinou srdce, která mu byla diagnostikována v květnu, a v pátek 24. července zemřel. Na poslední loučení, které proběhlo ve čtvrtek v bystřanské obřadní síni na Teplicku, dorazily desítky lidí.

Mnozí z přítomných se do obřadní síně nevešli, někteří tak stáli ve dveřích, jiní v předsálí. Pod rakví byla vystavena Buchtelova reprezentační koláž, záplava květin, věnců i hokejové dresy. V úvodu zazněly hymny ústeckého Slovanu, Bílých Tygrů i litoměřického Stadionu.

Extraligoví Bílí Tygři Liberec a prvoligové Benátky vypravili k poslednímu loučení klubové autobusy, okázalý věnec přinesli zástupci klubu Piráti Chomutov. Poslední sbohem přišli Buchtelovi dát mimo jiné i hokejisté Ladislav Šmíd a Petr Jelínek.

Podlehl rakovině srdce

Lékaři Ondřejovi Buchtelovi v květnu diagnostikovali sarkom na srdečním svalu, který zasáhl i obě plíce. Dvacetiletý hokejista vzácné formě rakoviny srdce podlehl v pátek 24. července.

V boji s nemocí mu pomáhali jeho přátelé a kolegové. Sportovní legendy jako Petr Čech, Dominik Hašek nebo Jakub Voráček se skládaly na transparentní účet s názvem Pomoc pro Ondru. Peníze posílali i další dobrovolníci. Dohromady se vybralo téměř 3,5 milionu korun.

Pomoct kamarádovi se snažili i hokejisté ze zámořské NHL. Například David Kaše, který hraje za Philadelphii Flyers, vydražil hokejku za 50 tisíc korun. Další dražby uspořádali i jeho kolegové z NHL Martin Kaut či Martin Nečas, který hrál s Buchtelou již v mládežnických reprezentacích.

Ondřej Buchtela, rodák z Ústí nad Labem, působil od sezony 2013/14 v Chomutově. V dresu Pirátů vstoupil do nejvyšší české soutěže, v extralize odehrál 27 utkání a připsal si gól a nahrávku. Loni se přesunul do Liberce, místo dresu Bílých Tygrů ale hájil barvy jejich farmářského týmu. Za prvoligové Benátky nad Jizerou odehrál v poslední sezoně 57 utkání a nasbíral 25 bodů za devět gólů a 16 nahrávek.

Tagy: