Kde proběhne poslední rozloučení s Abrhámem? Místo je úzce spjato se Šafránkovou

Josef Abrhám zemřel ve věku 82 let.

Kde by mohlo proběhnout poslední loučení s Josefem Abrhámem?

Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem se uskuteční v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Tedy na stejném místě, kde se rodina a nejbližší přátelé téměř před rokem loučili se zesnulou herečkou a Abrhámovou chotí Libuší Šafránkovou. Informaci redakci CNN Prima NEWS potvrdila hercova rodina.

Abrhám zemřel v pondělí ve věku 82 let. Odešel necelý rok po smrti své manželky. Herečka Libuše Šafránková zemřela 9. června 2021. Nerozlučná dvojice byla oddána v roce 1976 a prožila spolu dlouhých 45 let. „Hovořil jsem se synem Josefa Abrháma a sdělil mi, že se pohřeb jeho otce uskuteční v kostele svaté Anežky České na pražském Spořilově. Tedy tam, kde probíhalo rozloučení s hercovou ženou,“ řekl reportér CNN Prima NEWS Václav Procházka s tím, že přesné datum a čas zatím neupřesnil.

Abrhám se do paměti diváků zapsal jako talentovaný herec. Proslavily ho role fešáků, svůdníků, lékařů nebo falešného vrchního, role humorné i vážné. Vděčné úlohy hrál v komediích Kulový blesk či Vrchní, prchni!, v rozverné Menzelově adaptaci románu Vladislava Vančury Konec starých časů či v Žebrácké opeře. Abrhámovou nejvýraznější rolí z poslední doby byl padlý kancléř ve filmovém debutu Václava Havla Odcházení z roku 2011.

Přátelé se o něj báli

Když mu loni zemřela manželka, Abrhámovi se zhroutil svět. Po jejím odchodu na tom nebyl psychicky ani fyzicky dobře, odešel do ústraní a přestěhoval se ke svému synovi Josefovi. „S Pepíkem jsem nemluvil strašně dlouho, ale co jsem slyšel, tak na tom není vůbec dobře. Je mi ho strašně líto. Vždycky to byl bezvadný kluk, charakter. Úžasný herec. S Libuškou na sebe byli strašně fixovaní, milovali se. Mám o něj strach, bojím se o něho,“ řekl před několika týdny CNN Prima NEWS Abrhámův kolega a kamarád Jiří Krampol.

Jak se ukázalo, realita byla daleko smutnější. Přestože na Libuščin pohřeb nechala rodina Josefa Abrháma ostříhat a oblékla ho do slušivého obleku, bylo znát, že na tom není vůbec dobře. Na smuteční mši byl dovezen na invalidním vozíku, duchem se zdál být nepřítomný, v očích měl smutný, utrápený až odevzdaný výraz. Nešlo si nevšimnout také výrazného úbytku na váze a propadlých tváří. Smuteční věnec s nápisem „Moc mi chybíš“, který stál na čestném místě přímo před rakví, působil velmi výstižně.

Tagy: