reklama
CNN Prima News potrat

potrat

Výpis příspěvků ke štítku „potrat“

Klečela a zvracela. Svědci popsali, co předcházelo smrti Polky, která nemohla na potrat

6. listopadu 2021 23:26

Říkala, že se pořád cítí špatně. Doktor ale opakoval, že nevidí nic znepokojivého. Tak popisují svědci smrt 30leté polské kadeřnice Izabely. Podle právní zástupkyně její rodiny zdravotníci čekali na to, až odumře poškozený plod, žena nakonec zemřela v důsledku septického šoku. Polský ministr zdravotnictví už nařídil situaci v okresní nemocnici ve městě Pszczyna prověřit.

O „běžkyni v balerínkách“ se už zajímají i politici. Jde o marketing, či upřímnou starost?

10. října 2021 09:22

Příběh 16leté Annymárie Horváthové sledovalo celé Slovensko. Jako dvanáctiletá pobláznila zemi tím, že vyhrála běžecký závod pouze v balerínách. Od té doby se jí přezdívá „běžkyně v balerínkách“. Mnohé pak šokovala informace, že je dívka těhotná. Po těžkém rozhodování si Annamária zvolila si dítě ponechat, nakonec však potratila. O situaci nadějné sportovní hvězdy se zajímal i poslanec Tomáš Taraba.

Zákaz potratů je protiústavní, rozhodl soud a nařídil Texasu kontroverzní zákon pozastavit

7. října 2021 05:23

Federální soudce Robert Pitman ve středu nařídil americkému státu Texas pozastavit platnost přísného zákona zakazujícího většinu potratů, který vešel v platnost v září. Ve 113 stran dlouhém odůvodnění verdiktu soudce uvedl, že republikánští zákonodárci v Texasu sestrojili bezprecedentní schéma, které pacientům upírá jejich ústavní právo na potrat. O rozhodnutí soudu informovala agentura AP. Stát Texas se proti verdiktu může odvolat.

Smutný zvrat v životě „běžkyně v balerínách“: Skončila v nemocnici a přišla o dítě

24. září 2021 20:21

Nadanou sportovkyni z romské osady v Moldavě nad Bodvou potkalo velké neštěstí. Kariéru děvčátka, které v roce 2018 vyhrálo běžecký závod obuté v balerínách, zkomplikovala láska, jež nezůstala bez následků. Annamária Horváthová otěhotněla a i přes nátlak rodičů se rozhodla stát matkou. Nyní se však ukázalo, že dívka potratila.

Zvrat u těhotné „běžkyně v balerínách“: Dítě si nakonec ponechá, trenér ji už neřeší

3. září 2021 14:41

Osud teprve 16leté atletky Annamárie Horváthové udělal další kotrmelec. Před několika lety mladá romská Slovenka pobláznila národ sportovním výkonem v balerínách, nedávno šokovala informací, že je těhotná. Potrat, o kterém spekulovalo Annamáriino okolí a poté i média, se nakonat konat nebude. Dívka si chce dítě ponechat, na mateřskou však nepůjde.

Těhotná „běžkyně v balerínách“ udělala zásadní rozhodnutí. Souhlasí s ním i expřítel

20. srpna 2021 14:42

Život 16leté Annamárie Horváthové z moldavské osady řeší celé Slovensko. Do povědomí veřejnosti se mladá atletka dostala ve 13 letech, kdy vyhrála místní závod jen v balerínách. Od té doby se díky tvrdému tréninku stala dorosteneckou mistryní Slovenska v běhu na 1 500 metrů. Nyní je však těhotná a řeší otázku, zda jít na potrat, nebo si dítě nechat. Jak se rozhodla?

reklama