reklama
CNN Prima News potrat

potrat

Výpis příspěvků ke štítku „potrat“

Žena šla na potrat, přesto se jí narodilo živé dítě. Bylo to mučení, popisuje

Britka Loran Denisonová se podělila se svým neuvěřitelným příběhem. Jejímu nenarozenému dítěti lékaři diagnostikovali Edwardsův syndrom, proto se rozhodla jít na potrat. Při něm se ale 27leté ženě narodil živý chlapeček, který se vyvíjel pouhých 18 týdnů. Dalších deset hodin pak matka sledovala, jak se mu zpomaluje srdeční tep, informuje web Daily Mail.

Gayové manželství neohrožují, říká polský kněz. Ať církev do věcí státu nezasahuje

Polskem nadále hýbe kontroverzní omezení potratů, které vyhlásil tamní ústavní soud. Polské ženy podle něj nemohou podstoupit interrupci ani v případě, že plod nemá šanci na přežití. Polský kněz Zbigniew Jan Czendlik opatření kritizuje, CNN Prima NEWS řekl, že by církev neměla zasahovat do státních záležitostí. V rozhovoru se rozpovídal i o krizi manželství.

Polky jsou zklamané a naštvané, říká po zákazu potratů novinářka Olivia Kortas

Olivia Kortas je polsko-německá novinářka, která mapovala dění ve válečných zónách od Afghánistánu přes Sýrii až po Kurdistán. Poslední tři roky žije ve Varšavě, kde se mimo jiné věnuje masivním protestům proti novému zákonu znemožňujícímu potraty. „Lidé jsou zklamaní, mají vztek,“ popisovala náladu polské společnosti v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Argentina zlegalizuje potraty. Jde o první velkou latinskoamerickou zemi

Argentina coby dosud největší latinskoamerická země zlegalizuje interrupce. Tamní senát dnes schválil zákon umožňující potraty do 14. týdne těhotenství bez udání důvodu. Ukončení těhotenství bude možné i po tomto časovém období, pokud bude ohrožen život matky nebo žena otěhotněla po znásilnění. Středeční rozhodnutí by mohlo udat tón pro posun v případě interrupcí v konzervativní Latinské Americe, píše agentura Reuters.

Jak ve středověku. Ostrava pranýřuje polskou vládu za brutální rozhánění protestů žen

Na demonstrace proti zákazu potratů reaguje polská policie stále agresivněji, útočí pepřovými spreji a s pomocí štítů zatlačuje ženy do „kotlů“, aby je zastrašila. Česká vláda dění příliš nekomentuje, městská galerie PLATO v Ostravě se ale postavila za protestující a nazvala Polsko „středověkou konzervou“. Primátorem Ostravy je přitom Tomáš Macura z vládní strany ANO.

S lyžařskými brýlemi na očích. I tak pokračují v Polsku protesty kvůli zákazu potratů

V centru Varšavy se opět sešla demonstrace proti zpřísnění interrupčního zákona. Policie vyzývá demonstrantky, které zablokovaly centrum města, k rozchodu, organizátorky odpovídají z reproduktorů, že shromáždění je legální. „Neposlouchejte ty lži, že se v Polsku nesmí lidé shromažďovat. Policie lže,“ prohlásila organizátorka protestu Marta Lempartová podle listu Gazeta Wyborcza. Demonstrantek podle deníku rychle přibývá, stejně tak příslušníků pořádkových sil.

reklama