CNN Prima News potrat

potrat

Výpis příspěvků ke štítku „potrat“

Politiky detailně informuje o své menstruaci. Žena svérázně protestuje proti zákazu potratů

9. listopadu 2022 00:53

Republikáni v Americe chtějí omezit právo na potrat. Mnohým lidem se to ale nelíbí, a tak se rozhodli bojovat po svém. Například bývalá kandidátka do Kongresu Dara Fayeová republikánům volá a informuje je o své menstruaci a gynekologických obtížích. Vysvětluje, že když politici hodlají zasahovat do života žen, budou mít jistě potřebné lékařské vzdělání.

Zákonodárci v Západní Virginii schválili zákaz potratů. Výjimek bude jen pár

14. září 2022 08:02

Zákonodárci v americké Západní Virginii v úterý schválili zákon, který až na několik výjimek zakazuje potraty. Jde o další stát, který se chystá podobný zákon zavést poté, co ústavní soud letos zrušil federální právo na ukončení těhotenství. Republikánští zákonodárci v Západní Virginii doufají, že nový zákon povede k uzavření poslední potratové kliniky v tomto státu.

Vězení kvůli interrupcím? Budeme v šoku, až se to stane první ženě, varuje Biden

2. července 2022 16:14

Nedávné zrušení federálního práva na interrupci, které přineslo rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, může mít závažné následky. Americký prezident Joe Biden varoval, že kvůli takzvané potratové turistice může Američankám hrozit i vězení. „Myslím si, že mnoho lidí nevěří, že se něco takového bude dít. Ale ono bude,“ řekl Biden během svého viedohovoru s některými demokratickými guvernéry.

Zákaz potratů v Česku? Šlo by o návrat do středověku, nedopustíme to, slibují poslanci

30. června 2022 05:49

Návrat do středověku, temnoty a krok zpátky. Tak někteří čeští poslanci reagovali na rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu, který v pátek zrušil právo na interrupce. Každý stát USA nyní může v této otázce postupovat, jak chce. Dotázaní zákonodárci se v anketě CNN Prima NEWS shodli, že něco podobného v Česku nedopustí a legislativu se měnit nechystají. Někteří si ale uvědomují, že jde o nelehkou a etickou otázku.

Benda k potratům: Pro zabíjení dětiček ruku nezvednu, nastavení společnosti ale toleruji

28. června 2022 11:43

Je správné, že jednotlivé státy USA mohou rozhodovat, jak přistoupí k potratům, řekl v Novém dni na CNN Prima NEWS poslanec ODS Marek Benda. Reagoval tak na verdikt amerického Nejvyššího soudu, který v pátek zrušil právo na interrupce a každý stát nyní může v této otázce postupovat, jak chce. S legislativou v Česku ohledně umělého přerušení těhotenství Benda spokojený není, toleruje ale, že ve společnosti panuje jiná nálada.

Nejdřív vasektomie, jinak nohy neroztáhneme. Ženy v USA volají po sexuální stávce

28. června 2022 11:21

Zejména mladé ženy v USA pobouřilo rozhodnutí nejvyššího soudu odvolat federální právo na potrat. Některé dívky proto vyšly do ulic demonstrovat. Určitá část protestujících hodlá reagovat vlastními opatřeními, ženy například chtějí vyhlásit sexuální stávku nebo zatrhnout intimní hrátky manželům, kteří nepodstoupili vasektomii.

Velké firmy v USA reagují na zákaz potratů. Lidem proplatí cestu do shovívavějších států

28. června 2022 06:29

Páteční verdikt nejvyššího soudu v USA, který zvrátil precedent, který na federální úrovni povoloval potraty, rozpoutal neklid v politice, mezi lidmi i v ředitelství velkých firem. Řada předních amerických společností rychle přispěchala se zárukou, že svým zaměstnancům proplatí interrupci ve státech, kde zůstanou legální.