Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy zařadilo sofistikované řešení ANeT-WebTime z produkce společnosti ANeT-Advanced Network Technology, která je od prosince 2022 součástí Asseco Solutions. Toto řešení je v podstatě docházkovým systémem, avšak svou funkcionalitou hranice běžných docházkových systémů významně překračuje.

Portál oslovil výrobce i prodejce IT s žádostí, aby zaslali své tipy na produkty, které jsou podle jejich názoru výjimečně zajímavé – ať už funkcionalitou, pojetím, nebo třeba finanční dostupností. Z množství tipů, které se v redakci sešly, pak odborníci vybírali ty opravdu pozoruhodné – ty, které mohou se vší zodpovědností nabídnout svým čtenářům. Tedy produkty, které inovativně řeší určitý problém, poskytují zajímavé inovativní funkce nebo jsou nabízeny s neobvykle dobrým poměrem ceny a výkonu.

Více o řešení ANeT-WebTime

Jeho tvůrce produkt standardně označuje jako „docházkový systém“, ale tato hranice je již dávno překročena. Informační systém ANeT-WebTime v poslední verzi 14 totiž neposkytuje jen “očekávané” funkce docházkového systému, ale další rozsáhlé funkcionality, sahající od oblasti práce se zakázkami, přes oblast HR, až po oblast WorkForce managementu. Navíc je dostupný ve verzi on-premise i jako čistého cloudové řešení SaaS. Tedy sám klient volí nejenom rozsah funkcí, ale i model nasazení, který mu nejlépe vyhovuje.

„Pokud bychom chtěli vyjmenovat všechny výhody tohoto produktu, bylo by to skutečně na dlouho, proto zmíním jen ty nejvýznamnější,“ říká Karel Kallab, obchodní ředitel společnosti ANeT.

Velmi důležitou výhodou je zejména nepřeberné množství docházkových funkcí, včetně plné podpory aktuální legislativy od plánování, až po potvrzování pracovních listů. Dále pak maximální podpora paperless, jako například elektronické schvalování požadavků – typicky na dovolenou, elektronické seznamování s plánem, nebo elektronický podpis pracovního listu. Související mobilní aplikace SelfService pak slouží nejen pro podporu informovanosti koncového klienta, ale i pro zjednodušení a zpříjemnění práce managera. Pro větší firmy je výhodný nadstavbový produkt ANeT-PlanPlus, který umožňuje plánování lidských zdrojů s použitím umělé inteligence. Systém tak umí automaticky naplánovat lidi na požadovanou práci dle jejich kvalifikace a dle kapacitních potřeb firmy. Plánuje v souladu se zákoníkem práce a umožňuje volit různé plánovací strategie.

„Za zmínku stojí například také možnost práce s agenturami, sledování odpracované doby na zakázkách, workflow služebních cest, hlídání termínů a další. Navíc související hardware – docházkové terminály jsou též vyvinuty i vyrobeny v Česku, což v dnešní době není až tak samozřejmé,“ doplňuje Karel Kallab.

Řešení ANeT-WebTime je produktem nejen pro zákazníky systémů HELIOS z produkce Asseco Solutions, do nichž je plně integrován, ale i pro systémy jiné.

SLEDUJTE: Jiří Hub - Výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Asseco Solutions v pořadu Interview PLUS na CNN Prima NEWS

Tagy: