CNN Prima News pozvánka

pozvánka

Výpis příspěvků ke štítku „pozvánka“

Metaverse Festival se blíží. Ukáže, jak umělá inteligence a virtuální světy změní životy

Kdy se přestěhujeme do virtuálních světů? Co přinese lidstvu metaverse a jak mohou lidé těžit z umělé inteligence? Nejen na tyto otázky odpoví pražský Metaverse Festival 2023, který všem technologickým nadšencům, podnikatelům i odborníkům z branže představí nejnovější trendy ve virtuální i rozšířené realitě. Jedinečná celodenní akce, která láká na vystoupení expertů z oboru či interaktivní zónu, je už prakticky za rohem – vše se odehraje ve středu 7. června v Le Royal na pražských Vinohradech.

Karel III. boří tabu, při korunovaci poruší tradici. Zvolil elegantní řešení, říká expert

Vyřizování účtů, nebo jen nový způsob vlády. I tak se mluví o korunovaci britského krále Karla III. Už teď je jasné, že podporu panovníka získají hlavně pracující členové královské rodiny. Žádnou úlohu tak nemá ani princ Harry, ani Andrew. Zato následník trůnu William se korunovace účastní s celou rodinou. Už je zároveň i jisté, kdo na korunovaci dorazí z ciziny – panovník dokonce porušil tradici.

Poláci na 80. výročí vypuknutí 2. světové války nepozvali Rusko ani Srbsko. Německo naopak vyšle prezidenta i kancléřku

Až 250 hostů ze 40 zemí světa se má v Polsku zúčastnit 80. výročí vypuknutí druhé světové války. Pozvánku dostala i německá kancléřka Angela Merkelová nebo americký prezident Donald Trump. Pozváni naopak nebyli například ruský prezident Vladimir Putin nebo srbská hlava státu Aleksandar Vučić. I z toho důvodu se zřejmě akce nezúčastní další hlavy států postsovětských republik, informují zahraniční média.