reklama

Muž nechal postiženého chlapce v rozpáleném autě. Nemohl přežít, uvnitř bylo 70 °C

Teprve devítiletý chlapec zemřel v americkém Utahu po více než dvou hodinách strávených v rozžhaveném autě. Pracovník ústavu pro mentálně postižené děti, kam chlapce převážel, ho nechal napospas teplotám, které uvnitř vozu dosahovaly téměř 70 stupňů Celsia. Případ vyšetřuje policie.

reklama

Chlapec byl v péči ústavu Roost Service, když ho pracovník zařízení pro mentálně postižené děti nechal ve středu 21. července více než dvě hodiny v autě. Teploty v tento den však podle Národní meteorologické služby dosahovaly až 35 stupňů Celsia, region totiž zachvátila vlna veder.

Poručík Josh Cristensen uvedl, že okna u auta byla zavřená, stejně tak dveře, a motor vozidla byl vypnutý, píše agentura AP.

Pracovník chlapce našel ve voze po více než dvou hodinách bez známek života, okamžitě volal na tísňovou linku. Pomoc však byla zbytečná, chlapec zemřel. Policie nyní tragickou smrt chlapce vyšetřuje. Řeší i to, zda bylo dítě připoutané, jestli byl vůz uzavřen dětskou pojistkou nebo jestli chlapec nemohl vystoupit kvůli svému postižení. Prověřují i možné obvinění z trestného činu.

Totožnost chlapce vzhledem k jeho věku nebyla zveřejněna. Policisté opětovně vyzývají k ostražitosti. V horkých dnech se mohou teploty v uzavřeném voze každou minutou zvyšovat o jeden stupeň Celsia. Už patnáct minut v autě tak může mít fatální následky. Chlapec, který zemřel v Utahu poté, co strávil uvnitř vozu více než dvě hodiny, byl vystaven zhruba 70 stupňům Celsia.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama