reklama

Praha září, světla mají svůj festival

Nenechte si zítra a v následujících třech dnech ujít návštěvu Prahy. Neujde vám tak jedinečný Signal Festival, festival světel, který se po roční pauze opět vrátí a rozsvítí budovy a ulice v Praze.

reklama

Osmý ročník Signal Festival se v minulém roce nemohl konat kvůli pandemii covidu. Devátý ročník se však odehraje. Letošní podzim se tak můžete těšit na rozsvícené budovy i instalace v centru hlavního města.

Kdy se festival koná?

9. ročník festivalu světel Signal Festival bude probíhat v Praze od čtvrtka 14.10. do neděle 17. 10. 2021.

Na co se letos můžete těšit?

Tématem letošního Signal Festivalu je „plán C“, jenž symbolizuje postupné překonání pandemické situace a nabírání zkušeností, které nám pomáhají při ozdravování celé planety.

Letošní program je skutečně pestrý, nabídne hned 4 festivalové trasy, 3 v ulicích Prahy a jednu virtuální. Novou trasou je letos trasa „Holešovice“, která doplní oblíbený Karlín a kouzelné Staré Město. Těšit se rovněž můžete i na unikátní projekt virtuální galerie, která se bude konat ve veřejném prostoru Signal AR.

Celkem vás čeká až 12 lokací a 15 uměleckých děl v ulicích Prahy a 6 uměleckých děl ve virtuálním prostoru.

Program Signal Festivalu 2021

Holešovice

 • Průmyslový palác (3D projekce) - Superar od 19 do 24 hodin, každých 20 minut
 • Průmyslový palác - pravé křídlo (Instalace) - Mercedes-Benz Digital Light od 19 až 24 hodin
 • Výstaviště (Instalace) - Impakt od 19 až do 24 hodin
 • Stromovka (Instalace) - Živý les od 19 do 24 hodin
 • Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy (360 stupňová dóm projekce) - Radikální kompromis, která se bude konat od 19 hodin do 24 hodin, každých 30 minut

Karlín

 • Kasárna Karlín (Projekce a levitující objekt) - Archaické aktuality od 19 až 24 hodin
 • Kostel sv. Cyrila a Metoděje (Videomapping) - The Wind od 19 do 24 hodin, každých 15 minut
 • Centrála Kooperativy (Instalace) - Rozkvétání světla od 19 do 24 hodin
 • Hauch Gallery (Instalace) - Unshaped od 19 do 24 hodin
 • Vodní elektrárna Štvanice (Instalace) - Jeff od 19 do 24 hodin

Staré Město

 • Ve stínadlech (Projekce) - View from the Moon od 19 hodin 24 hodin
 • Staroměstské náměstí (Projekce) - The Room of Change od 19 do 24 hodin
 • Slovanský ostrov (Instalace) - S-V-Ě-T-L-O od 19 do 24 hodin

Klementinum

 • (Zvuková instalace) - Změnu klimatu popíráš i ty! od 19 do 24 hodin
 • (Projekce) - Reality Check od 19 do 24 hodin
 • (Projekce) - BirdScape od 19 do 24 hodin
 • (Instalace) - Permafrost od 19 do 24 hodin

Většina akcí z festivalového programu je přitom zdarma. Vstupenky jsou zapotřebí pouze v Průmyslovém paláci, Planetáriu, Hauch Gallery a Anežském klášteře. Ceny za vstup na 3 placené instalace je 300 korun za osobu nebo 850 korun za rodinu, tedy 2 dospělé a dvě děti. Ani letos nebude chybět oblíbený mapping.

V orientaci vám pomůže mapa festivalu

V orientaci vám pomůže mapa festivalu, kterou si můžete stáhnout spolu s novou aplikací. Ta bude ke stažení od přelomu září a října. Spolu s mapou dostane přístup i k programu festivalu. Další informace pak najdete na webu festivalu a pomoci vám může i tištěná mapa.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert
360°

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Kde se vzal ostrý náboj? Asi jde o selhání jednotlivce, říká spoluproducent filmu Jákl
Nehody

Kde se vzal ostrý náboj? Asi jde o selhání jednotlivce, říká spoluproducent filmu Jákl

Celý svět šokovala tragédie, která se odehrála během natáčení amerického westernu Rust v Novém Mexiku. Americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou zastřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchinsovou a postřelil režiséra filmu Joela Souzu. V rekvizitní zbrani se totiž nacházel jeden ostrý náboj. Ze situace je zdrcený i český producent Petr Jákl, který na tvorbě filmu spolupracuje.

Zeman by nekomunikoval přes žalmy, tvrdí Forejt. Zkritizoval Mynáře, Kruliše i Ovčáčka

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt nešetřil kritikou na adresu současné Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Nejvíc podle něj selhává komunikace, kancléř Vratislav Mynář navíc podle něj překročil pomyslnou hranici a koná aktivisticky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že si sám není jistý, jestli již druhým týdnem hospitalizovaný prezident Miloš Zeman o těchto krocích vůbec ví.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch upravil pravidla pro nošení respirátorů. V práci je nemusíte mít pořád

„Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 metru,“ upřesnil své dřívější nařízení ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na Twitteru. Takový případ podle něj nastává například tehdy, když si kolegové šeptají drby na kávě. V původním středečním nařízení ale takové výjimky nebyly. Vojtěch oznámil, že od pondělí 25. října lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos na pracovišti jen v případě, že sedí v kanceláři zcela sami.

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

Zastřelený pes na Náchodsku? Obyvatelé se bouří, policie případ odložila

Adršpachem na Náchodsku rezonuje případ údajné střelby v obci z konce léta. Zůstal po ní na ulici mrtvý pes jedné z obyvatelek. Háček je v tom, že ho pohřbila bez pitvy, kterou po ní požadovala policie. Ta teď případ odkládá s tím, že střelbu nelze potvrdit, takže není co vyšetřovat. Proti tomu se bouří jak řada obyvatel obce, tak majitelé psa, kteří mají i fotografii, kudy měl projektil proniknout do těla.

reklama