CNN Prima News Pražská integrovaná doprava

Pražská integrovaná doprava

Výpis příspěvků ke štítku „Pražská integrovaná doprava“

V pražské MHD bude na cestující mluvit Vočko ze Simpsonů. Změna přišla po 30 letech

29. července 2022 14:41

Názvy zastávek a další informace bude v pražských autobusech a tramvajích nově hlásit herec a dabér Jan Vondráček, který po 26 letech vystřídá Dagmar Hazdrovou. V anketě o tom rozhodlo více než 200 tisíc cestujících. Změnu Pražané zaznamenají už letos na podzim. Herec proslul mimo jiné jako hlas Vočka ze seriálu Simpsonovi, propůjčil svůj hlas také Bradleymu Cooperovi nebo Chrisovi O’Dowdovi

Na pražském Opatově spadl mladík pod metro. Utrpěl vážné zranění

6. června 2022 21:51

Ve stanici pražského metra Opatov v pondělí večer spadl jednadvacetiletý muž pod vlak, je vážně zraněný. Linka metra C víc než hodinu nejezdila mezi stanicemi Kačerov a Háje, provoz zajišťovaly náhradní autobusy. Vyplývá to z informací na webu pražského dopravního podniku a mluvčí pražských zdravotnických záchranářů Jany Poštové.

Poplach na pražském letišti. Zřejmě vzplála pyrotechnika, na místě zasahovala policie

12. dubna 2022 09:42

Na terminálu 1 pražského letiště v Ruzyni se v úterý ráno v batohu občana Velké Británie vznítila zřejmě při neodborné manipulaci zábavní pyrotechnika. Muž utrpěl popáleniny. Policie o tom informovala na Twitteru a potvrdila to i mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová. Kvůli bezpečnosti byla podle ní evakuována spojovací chodba mezi terminály 1 a 2.

Padá to jako Zeman a influenceři na pracáku. Z problémů Facebooku si střílí i Češi

5. října 2021 09:11

Pondělní několikahodinový výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram ochromil stovky milionů uživatelů. Ti nelenili a přešli na konkurenční platformu – Twitter, který z nárůstu příchozích velmi těžil. Stejně jako vtipálci, kteří se začali do Facebooku, Instagramu a služby WhatsApp humorně strefovat. Twitter se proto začal plnit nejrůznějšími kolážemi. A ani Češi nezaháleli. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala ty nejlepší.

Obyvatelce Prahy vadí kolony v hlavním městě. Hřibův poradce se jí vysmál a čelí kritice

5. září 2021 09:39

Rozkopaná Praha se sice stala terčem vtipů, samotný průjezd hlavním městem v posledních dnech už rozhodně legrační není. Množství rozkopaných silnic a uzavírek nutí řidiče vyrážet na cesty s velkým předstihem. A do zpěvu není ani vedení magistrátu. Naposledy to nejen od občanů schytal poradce primátora Zdeňka Hřiba a šéf Pirátů na Praze 8 Martin Štěrba.

Babiš kritizoval zdražení MHD a koupil si lístek. Senioři jezdí zdarma, setřel ho dopravce

2. srpna 2021 10:49

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném nedělním videu na sociálních sítích kritizoval zdražení pražské MHD. Zároveň si koupil jízdenku a prošel terminálem směrem do metra. Dopravní podnik ho ale na Twitteru upozornil, že senioři nad 65 let jezdí po metropoli zdarma. „Jízdenku jste si kupovat nemusel,“ podotkl dopravce ironicky.

Úleva pro řidiče. D11 na Prahu je opět průjezdná, v opačném směru ji otevřou až ráno

26. července 2021 06:10
Aktualizováno

Dálnici D11, která byla od sobotního odpoledne uzavřená kvůli demolici mostu na okraji Prahy, byla v pondělí vpodvečer znovu otevřená ve směru do hlavního města. Původně měly bourací práce skončit v neděli ráno, zkomplikovalo je ale velké množství výztuže nezanesené v dokumentaci. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který stojí za velkým zdržením.

Stanice metra Muzeum byla téměř hodinu uzavřena kvůli odloženému batohu

9. června 2021 11:26
Aktualizováno

Stanice metra Muzeum v Praze byla ve středu před polednem pro cestující na linkách A i C téměř hodinu uzavřena. Policisté obdrželi informaci o odloženém batohu v podchodu u metra a zjišťovali, zda v něm není nástražný výbušný systém. Na místo vyslali pyrotechnika se psem, výbušninu batoh neobsahoval, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.