CNN Prima News Pražská integrovaná doprava

Pražská integrovaná doprava

Výpis příspěvků ke štítku „Pražská integrovaná doprava“

Klíčová kolej do Prahy byla mimo provoz kvůli poruše. Vlaky nejezdily, nebo končily předčasně

Aktualizováno

Porucha trakčního vedení v úseku mezi stanicemi Dobřichovice a Praha-Radotín komplikovala v pátek dopoledne provoz vlaků mezi Prahou a Berounem. Vlaky jezdily od noci zhruba do 10:30 po jedné traťové koleji ze dvou. Některé osobní vlaky linky S7 mezi pražským hlavním nádražím a Řevnicemi, případně Radotínem a Berounem, České dráhy (ČD) zrušily, dálkové spoje nabíraly zpoždění. V 10:35 Správa železnic (SŽ) dokončila opravné práce na trolejovém vedení, v úseku se tedy začalo opět jezdit bez omezení dvoukolejně, sdělil mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

V centru Prahy vykolejila tramvaj, narazila do zábradlí. Provoz byl po hodině obnoven

Na křižovatce ulic Lazarská a Spálená v centru Prahy v úterý odpoledne vykolejila tramvaj, narazila do zábradlí. Nikdo nebyl zraněn. Uvedl to policejní mluvčí Richard Hrdina. Provoz tramvají byl v místě zcela přerušen zhruba půl hodiny. Další částečná omezení, jež se týkala celkem deseti linek, se podařilo odstranit zhruba po hodině. Vyplývá z informací na webu dopravního podniku.

V pražské MHD bude na cestující mluvit Vočko ze Simpsonů. Změna přišla po 30 letech

Názvy zastávek a další informace bude v pražských autobusech a tramvajích nově hlásit herec a dabér Jan Vondráček, který po 26 letech vystřídá Dagmar Hazdrovou. V anketě o tom rozhodlo více než 200 tisíc cestujících. Změnu Pražané zaznamenají už letos na podzim. Herec proslul mimo jiné jako hlas Vočka ze seriálu Simpsonovi, propůjčil svůj hlas také Bradleymu Cooperovi nebo Chrisovi O’Dowdovi

Padá to jako Zeman a influenceři na pracáku. Z problémů Facebooku si střílí i Češi

Pondělní několikahodinový výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram ochromil stovky milionů uživatelů. Ti nelenili a přešli na konkurenční platformu – Twitter, který z nárůstu příchozích velmi těžil. Stejně jako vtipálci, kteří se začali do Facebooku, Instagramu a služby WhatsApp humorně strefovat. Twitter se proto začal plnit nejrůznějšími kolážemi. A ani Češi nezaháleli. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala ty nejlepší.