CNN Prima News přednost

přednost

Výpis příspěvků ke štítku „přednost“

Hasiči bojují při výjezdech s řidiči. Nedávají jim přednost, blokují cesty, zmatkují

21. srpna 2021 17:26

Hasiči po celé republice mají problémy s nepozorností řidičů. Když pospíchají k zásahu, mají na silnicích přednost. Často se ale setkávají s tím, že to řidiči nerespektují už při výjezdu z požární stanice. Podobné problémy mají ale také při průjezdech křižovatkou nebo při zácpách. Pár neukázněných řidičů zachytila kamera.

Krajský policejní šéf dostal přednostně vakcínu. Pokyn zadal očkovací koordinátor

29. ledna 2021 18:02

Plukovník Jaroslav Vild, ředitel plzeňské krajské policie, potvrdil Seznam Zprávám, že se nechal přednostně očkovat proti koronaviru. Zatímco Vild situaci odmítl komentovat, mluvčí policie Pavla Burešová uvedla, že krajské ředitelství policie požádal 9. ledna krajský koordinátor očkování o seznam klíčových pracovníků policie, kteří by podle kapacity očkovacího centra mohli být případně vakcinováni. Mezi nimi byl i plukovník. Kvůli protekčnímu očkování už řada lidí ve svých funkcích skončila.

Přednostní očkování využil i starosta Blanska. Patřím do ohrožených skupin, tvrdí

25. ledna 2021 23:16

V posledních týdnech se objevilo hned několik případů, kdy se známé osobnosti či politici v Česku i ve světě rozhodli využít přednostní očkování, přestože nepatří do skupiny osob starších 80 let či mezi zdravotníky, kteří vakcínu proti koronaviru potřebují nejvíce. Nově vyšlo najevo, že takto se zachoval i starosta Blanska a radní pro dopravu Jihomoravského kraje Jiří Crha (ODS).

Nechal se přednostně očkovat, rezignace by ale podle šéfa VZP Kabátka byla nezodpovědná

21. ledna 2021 12:02

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek by považoval svou rezignaci za nezodpovědný krok. Motivy k přednostnímu očkování prý vysvětlí správní radě pojišťovny a bude respektovat její verdikt. Kabátek tak reagoval až den poté, co web iRozhlas.cz informoval, že se šéf VZP nechal přednostně očkovat, a také poté, co ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) sdělil, že jeho reakci očekává během čtvrtka.

Další přednostně očkovaný. Blatný očekává, že šéf VZP Kabátek „vyvodí odpovědnost“

20. ledna 2021 17:51
Aktualizováno

Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek se na začátku ledna nechal přednostně očkovat ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady proti covidu. Upozornil na to server iROZHLAS.cz s tím, že Kabátek nepatří do skupin, které se mají přednostně očkovat. „Chtěl jsem chránit svoje okolí,“ reagoval Kabátek. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) očekává během čtvrtka jeho reakci.

Polsko zuří. Vakcínu proti covidu dostaly přednostně celebrity nebo expremiér

3. ledna 2021 17:57

První dny očkování proti koronaviru v Polsku poznamenaly kontroverze. Několik veřejně známých lidí totiž dostalo vakcínu mimo stanovené pořadí. Přednost před ostatními skupinami obyvatel mají zdravotníci, vakcínu už ale dostal například i bývalý premiér Leszek Miller nebo několik herců a hereček. Nyní panují nejasnosti kolem toho, proč se to stalo a zda tito lidé měli na očkování nárok.