CNN Prima News přednost

přednost

Výpis příspěvků ke štítku „přednost“

Fotka, z níž mrazí: 14letý mladík jde na koleje, kde ho vzápětí srazí tramvaj. Střet nepřežil

Děsivé záběry ze čtvrteční nehody v Bratislavě, při níž 14letý chlapec nepřežil střet s tramvají, zveřejnili nyní slovenští policisté na svém facebookovém účtu. Školák měl mít podle svědků na hlavě kapuci a v uších sluchátka. Podle mluvčího tamního dopravního podniku Martina Chlebovce se jedná již o třetí nehodu za poslední dva dny, v níž figuruje chodec a tramvajová souprava, ovšem v tomto případě s tragickým koncem. Řidič dopravního prostředku, jenž se nachází v péči psychologů, je postavený mimo službu. O detailech případu píše web Nový čas.

Krajský policejní šéf dostal přednostně vakcínu. Pokyn zadal očkovací koordinátor

Plukovník Jaroslav Vild, ředitel plzeňské krajské policie, potvrdil Seznam Zprávám, že se nechal přednostně očkovat proti koronaviru. Zatímco Vild situaci odmítl komentovat, mluvčí policie Pavla Burešová uvedla, že krajské ředitelství policie požádal 9. ledna krajský koordinátor očkování o seznam klíčových pracovníků policie, kteří by podle kapacity očkovacího centra mohli být případně vakcinováni. Mezi nimi byl i plukovník. Kvůli protekčnímu očkování už řada lidí ve svých funkcích skončila.

Přednostní očkování využil i starosta Blanska. Patřím do ohrožených skupin, tvrdí

V posledních týdnech se objevilo hned několik případů, kdy se známé osobnosti či politici v Česku i ve světě rozhodli využít přednostní očkování, přestože nepatří do skupiny osob starších 80 let či mezi zdravotníky, kteří vakcínu proti koronaviru potřebují nejvíce. Nově vyšlo najevo, že takto se zachoval i starosta Blanska a radní pro dopravu Jihomoravského kraje Jiří Crha (ODS).

Nechal se přednostně očkovat, rezignace by ale podle šéfa VZP Kabátka byla nezodpovědná

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek by považoval svou rezignaci za nezodpovědný krok. Motivy k přednostnímu očkování prý vysvětlí správní radě pojišťovny a bude respektovat její verdikt. Kabátek tak reagoval až den poté, co web iRozhlas.cz informoval, že se šéf VZP nechal přednostně očkovat, a také poté, co ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) sdělil, že jeho reakci očekává během čtvrtka.

Další přednostně očkovaný. Blatný očekává, že šéf VZP Kabátek „vyvodí odpovědnost“

Aktualizováno

Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek se na začátku ledna nechal přednostně očkovat ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady proti covidu. Upozornil na to server iROZHLAS.cz s tím, že Kabátek nepatří do skupin, které se mají přednostně očkovat. „Chtěl jsem chránit svoje okolí,“ reagoval Kabátek. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) očekává během čtvrtka jeho reakci.

Polsko zuří. Vakcínu proti covidu dostaly přednostně celebrity nebo expremiér

První dny očkování proti koronaviru v Polsku poznamenaly kontroverze. Několik veřejně známých lidí totiž dostalo vakcínu mimo stanovené pořadí. Přednost před ostatními skupinami obyvatel mají zdravotníci, vakcínu už ale dostal například i bývalý premiér Leszek Miller nebo několik herců a hereček. Nyní panují nejasnosti kolem toho, proč se to stalo a zda tito lidé měli na očkování nárok.