CNN Prima News preference

preference

Výpis příspěvků ke štítku „preference“

Bašta je za zenitem. Babišovi ale může ve volbách hodně uškodit, shodli se experti

7. ledna 2023 21:48

Prezidentský kandidát SPD Jaroslav Bašta sice v předvolebních průzkumech nepatří mezi favority, přesto by mohl značně uškodit šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Petr Fischer. Politolog Lukáš Valeš však doplnil, že Bašta již patří mezi politiky za zenitem a na prezidentský mandát podle něj nemá fyzickou sílu.

Exkluzivní průzkum v boji o Hrad. Nerudová by ve druhém kole drtivě porazila Babiše i Pavla

18. prosince 2022 12:35

Druhé kolo prezidentských voleb by suverénně ovládla Danuše Nerudová. Ukazuje to nejnovější model agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Pokud by se postavila proti Andreji Babišovi, získala by 57 procent hlasů. V případě, že by se v boji o Hrad utkala s Petrem Pavlem, obdržela by 56 procent hlasů. V modelu, kdy by se Nerudová do druhého kola nedostala, by naopak slavil Pavel. Babiše by porazil za podpory 53 procent voličů.

Exkluzivně: Babiš by do druhého kola prošel těsně před Nerudovou. Volily by ho spíše ženy

18. prosince 2022 11:10

První kolo prezidentských voleb by s 30,1 procenta hlasů vyhrál Andrej Babiš. Druhá by se umístila Danuše Nerudová s 26,5 procenta a třetí Petr Pavel s 23 procenty hlasů. Ukazuje to nejnovější model STEM pro CNN Prima NEWS. Zbylí prezidentští kandidáti se umístili hluboko za favority pouze s jednotkami procent.

Vláda by měla přidat. Deštník proti drahotě je spíše lodí, do které zatéká, říká expert

8. června 2022 12:43

Možný propad preferencí ODS nelze vyloučit, ale porovnávat dva průzkumy různých agentur není vypovídající. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli redaktor Hospodářských novin Ondřej Leinert a komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. První jmenovaný ale podotkl, že vláda by měla zabrat zejména při řešení ekonomické krize.

Chtějí na Hrad, ale s kampaní váhají. Nebyli hned druhý den v terénu, překvapuje Kubáčka

7. června 2022 12:53

I když do prezidentských voleb v Česku zbývá více než sedm měsíců, kandidátům, kteří chtějí případně porazit Andreje Babiše, už pomalu ujíždí vlak. V Novém dni na CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček s tím, že i kdyby se Babiš nakonec rozhodl neucházet se o Hrad, jeho objíždění republiky mu pomůže ve sněmovní práci. Naopak, pokud opravdu bude kandidovat generál Petr Pavel, měl by podle Kubáčka co nejdříve prokázat kompetenci v jiných než bezpečnostních tématech.

Piráti už nejsou. ODS je dominantní v tématu války, říká Zlámalová. Pustila se do Jurečky

2. června 2022 16:17

ODS je v tématu války dominantní a velmi silná, zato v ekonomických otázkách má obrovské rezervy. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekla analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová. Ostatní vládní strany podle ní nemají osobnosti, které dokáží v současné době komunikovat nejrůznější problémy. Pustila se například do Pirátů a šéfa lidovců, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky.

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

2. června 2022 07:32
Aktualizováno

V lednu 2023 v ČR probíhají prezidentské volby. Mezi největší favority patřili a nakonec i postoupili muži, kteří s ohlášením účasti v boji o Hrad dlouho otáleli – expremiér Andrej Babiš a bývalý generál Petr Pavel. Další favoritka, ekonomka Danuše Nerudová, nakonec z prvního kola nepostoupila. To, jak se přesouvala podpora jednotlivých prezidentských kandidátů, zaznamenaly agentury. Připravili jsme pro vás kompletní vývoj preferencí v přehledných grafech.

Volby by vyhrála koalice Spolu, ANO ale posiluje. Fiala přetahuje voliče Starostům

10. dubna 2022 14:34

Sněmovní volby by podle březnového volebního modelu agentury Kantar CZ vyhrála koalice Spolu. Uskupení tvořené ODS, lidovci a TOP 09 by dalo hlas 31,5 procenta voličů. Druhé by skončilo s 29 procenty hlasů hnutí ANO a na třetím místě by skončila koalice Pirátů a STAN s 15,5 procenta hlasů. Kdyby do voleb nešly koalice, ale jednotlivé strany, vyhrálo by ANO před ODS. Obě strany přitom oproti předchozímu průzkumu posílily.

Babiš už není favorit sázkařů. Jak válka ovlivnila šance kandidátů na prezidenta?

8. března 2022 05:44

Do třetí přímé volby prezidenta České republiky zbývá rok a Češi pomalu začínají přemýšlet nad svými favority. Mezi ty se dlouhodobě řadí především dvě jména: bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a armádní generál Petr Pavel. Kromě volebních průzkumů, které agentury postupně vyhodnocují, si lidé na budoucí hlavu státu sází. Jak válka na Ukrajině zamíchala kurzy? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled kandidátů, kteří mají v boji o Hrad největší šanci.