reklama
CNN Prima News preference

preference

Výpis příspěvků ke štítku „preference“

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

7. prosince 2021 13:32

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Pirátům se kampaň nepovedla. Zalekli se toho, že by mohli vládnout, míní komentátor

5. října 2021 10:59

Koalici PirSTAN podle průzkumů v posledních měsících výrazně klesla podpora. Z podrobných volebních modelů zabývajících se jednotlivými stranami vyplývá, že negativní trend postihl více Piráty než STAN. Podle politického komentátora Petra Fischera strana Ivana Bartoše podlehla tlaku různých manipulací a dezinformací i častým mediálním útokům od premiéra Andreje Babiše (ANO).

Volební průzkumy PŘEHLEDNĚ: U kterých agentur se daří hnutí ANO či koalici Spolu?

4. října 2021 13:49

Předvolební dění se často točí kolem vývoje preferencí politických stran. Agentury se skrze průzkumy snaží co nejpřesněji ukázat, jak by dopadly volby, pokud by se konaly v daném měsíci. Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledné interaktivní grafy, ze kterých je vidět, jak se za poslední rok a půl před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 měnily preference u jednotlivých stran i agentur.

Na souboji Babiše s Bartošem v Ústeckém kraji vydělá šéf ANO, shodují se novináři

5. srpna 2021 23:38

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny se blíží. Jeden z nejzajímavějších střetů proběhne v Ústeckém kraji, kde se proti sobě postaví šéf Pirátů Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš (ANO). V pořadu 360° se šéfkomentátor Deníku Martin Komárek a šéfredaktor týdeníků Echo Dalibor Balšínek shodli, že výhodu získává Babiš. Kraj je podle nich tvořen hlavně voliči hnutí ANO.

Šlachtovi jsem nevěřil. Děsím se, že Přísaha bude ve vládě, říká komentátor

4. července 2021 13:58

Podle předvolebních průzkumů opět posiluje hnutí ANO, naopak ČSSD nebo KSČM se postupně propadají. Pro komentátora Petra Kamberského jsou překvapením zejména rostoucí preference hnutí Přísaha pod vedením Roberta Šlachty, které se pohybuje nad pětiprocentní hranicí potřebnou pro vstup do Sněmovny. Na téma průzkumů nebo vlivu prezidenta Miloše Zemana na říjnové volby debatoval ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS kromě Kamberského ještě politolog Ladislav Mrklas.

Piráti stále ve vedení, Přísaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS

14. června 2021 16:31

Koalice Pirátů a hnutí STAN má nadále nejlepší preference ze všech politických subjektů, které budou v říjnu usilovat o vstup do Poslanecké sněmovny. Druhé místo patří podle průzkumu společnosti Phoenix research, který vznikl exkluzivně pro CNN Prima NEWS, hnutí ANO premiéra Andreje Babiše a třetí pozici drží koalice Spolu. Průzkum ukazuje také nadále sílící potenciál hnutí Přísaha bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty.

Volby by vyhráli Piráti a STAN. ANO je v průzkumu až třetí, Přísaha sílí

4. června 2021 17:20

Pokud by se v květnu konaly sněmovní volby, zvítězila by v nich koalice Pirátů a STAN s 23,7 procenty. Proti dubnu však její preference spíš klesají. Naopak koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) si polepšila, s 23,1 procenty by na třetí místo odsunula hnutí ANO (22,1 procenta). Sílí rovněž Přísaha Roberta Šlachty, hnutí se blíží k pětiprocentní hranici vstupu do Sněmovny. Pod ní se stále vyskytuje ČSSD s 4,1 procenty. Průzkum zveřejnila agentura Ipsos.

Mladí se zastávají Feriho: Možná to bylo celé trochu jinak. Nesuďme nikoho bez důkazů

29. května 2021 08:18

Nebudeme nikoho soudit, dokud nebude k dispozici více důkazů. Hodně mladých lidí zaujalo tento postoj ke kauze exposlance TOP 09 Dominika Feriho, který čelí nařčení z údajného sexuálního obtěžování. U mnohých prý nebude mít aféra vliv na jejich rozhodování v nadcházejících říjnových volbách. V anketě, kterou připravili reportéři CNN Prima NEWS, si můžete poslechnout názory některých z nich.

Matovičovi roste (staro)nový rival. Na Slovensku vede teprve měsíc stará strana

7. listopadu 2020 07:42

Slovenský premiér Igor Matovič a jeho hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) si v průzkumech vedou čím dál hůře. Přesto, že hnutí v letošních únorových volbách zvítězilo s poměrně výrazným náskokem, tak nyní by podle průzkumů skončilo druhé. Kuriózní je, že aktuálně v nich vede strana, která vznikla teprve v září a nemá ještě zvolené ani předsednictvo.

Biden zvyšuje náskok nad Trumpem, ukázaly průzkumy po první televizní debatě

5. října 2020 11:26

Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden podle dvou nových průzkumů provedených po první prezidentské televizní debatě zvyšuje celostátní náskok nad svým sokem a úřadujícím prezidentem Donaldem Trumpem. Podle šetření společnosti Ipsos zveřejněném agenturou Reuters vede demokrat o deset procentních bodů, průzkum deníku The Wall Street Journal (WSJ) a televize NBC poukazuje dokonce na čtrnáctibodový náskok, což je nejvíce od začátku letošního roku.

reklama