CNN Prima News preference

preference

Výpis příspěvků ke štítku „preference“

Porazíme ANO v eurovolbách. Okamura a Fico jsou trojští koně Ruska, říká kandidát Spolu Talíř

Koalice Spolu se popere s hnutím ANO o vítězství v evropských volbách. Předpokládám, že uspějeme. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl František Talíř (KDU-ČSL), který na kandidátce Spolu bude krýt záda lidoveckému lídrovi Tomáši Zdechovskému. Zastupitel Jihočeského kraje se kromě jiného rozpovídal také o nelichotivých preferencích KDU-ČSL i o vnímání koalice Spolu či rizicích kroužkování. Některé evropské politiky pak označil jako trojské koně Ruska.

Propaganda vlády mě uráží. Měl bych problém najít tři důvody, proč volit TOP 09, řekl Kalousek

Vládní propaganda, která ukazuje na černou zeď a tvrdí mi, že ta zeď je bílá, mi nejenom vadí, ale také mě trochu uráží, uvedl v podcastu Chuť moci bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Jako příklad zmínil vládní závazek snižovat strukturální deficit rozpočtu o jedno procento HDP ročně, čehož prý Fialův kabinet dosáhl tzv. konsolidačním balíčkem. „Počítat umíme všichni, tak víme, že to není pravda,“ řekl Kalousek, který se rozpovídal i o preferencích lidovců nebo o tom, proč by měl dnes problém vyjmenovat tři dobré důvody k hození hlasu TOP 09.

EXKLUZIVNĚ: ANO boduje u seniorů, pětikoalice u vzdělaných. Až čtvrtina lidí volit nepůjde

Hnutí ANO dominuje předvolebnímu modelu. Největší podporu nachází u seniorů a lidí s nižším vzděláním, vládní strany naopak dokážou oslovit vysokoškolsky vzdělané i mladé. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. V české společnosti ale panuje nejistota a nerozhodnost – třetina voličů si není jistá, zda půjde nakonec k urnám odevzdat svůj hlas. Pětina až čtvrtina Čechů by pak aktuálně možnost volit nevyužila.

Rozpočet nemá sestavovat umělá inteligence. Rusnok zkritizoval automatický růst výdajů

Rozpočtová politika má odrážet preference voličů, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok spolu s varováním, že významné výdaje se postupně automatizují, vlivem čehož by celý systém „běžel tak nějak sám“. Pronesl rovněž, že v takovém případě může převzít všechny propočty pouze několik lidí z ministerstva či v budoucnu umělá inteligence. Ekonomický odborník mimo jiné upozornil, že toto směřování je zcela neefektivní a schází mu vize, která by podporovala konkrétní oblasti.

Bašta je za zenitem. Babišovi ale může ve volbách hodně uškodit, shodli se experti

Prezidentský kandidát SPD Jaroslav Bašta sice v předvolebních průzkumech nepatří mezi favority, přesto by mohl značně uškodit šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Petr Fischer. Politolog Lukáš Valeš však doplnil, že Bašta již patří mezi politiky za zenitem a na prezidentský mandát podle něj nemá fyzickou sílu.

Exkluzivní průzkum v boji o Hrad. Nerudová by ve druhém kole drtivě porazila Babiše i Pavla

Druhé kolo prezidentských voleb by suverénně ovládla Danuše Nerudová. Ukazuje to nejnovější model agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Pokud by se postavila proti Andreji Babišovi, získala by 57 procent hlasů. V případě, že by se v boji o Hrad utkala s Petrem Pavlem, obdržela by 56 procent hlasů. V modelu, kdy by se Nerudová do druhého kola nedostala, by naopak slavil Pavel. Babiše by porazil za podpory 53 procent voličů.

Chtějí na Hrad, ale s kampaní váhají. Nebyli hned druhý den v terénu, překvapuje Kubáčka

I když do prezidentských voleb v Česku zbývá více než sedm měsíců, kandidátům, kteří chtějí případně porazit Andreje Babiše, už pomalu ujíždí vlak. V Novém dni na CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček s tím, že i kdyby se Babiš nakonec rozhodl neucházet se o Hrad, jeho objíždění republiky mu pomůže ve sněmovní práci. Naopak, pokud opravdu bude kandidovat generál Petr Pavel, měl by podle Kubáčka co nejdříve prokázat kompetenci v jiných než bezpečnostních tématech.

Piráti už nejsou. ODS je dominantní v tématu války, říká Zlámalová. Pustila se do Jurečky

ODS je v tématu války dominantní a velmi silná, zato v ekonomických otázkách má obrovské rezervy. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekla analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová. Ostatní vládní strany podle ní nemají osobnosti, které dokáží v současné době komunikovat nejrůznější problémy. Pustila se například do Pirátů a šéfa lidovců, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky.