reklama

Premiér je zoufalec a nevzal si prášky. Gazdík se zostra brání útokům Babiše

Končící premiér Andrej Babiš (ANO) se pustil do kandidáta na ministra školství ze STAN Petra Gazdíka. Podle Babiše Gazdík nezvládne resort řídit. Někdejší šéf Starostů si však nařčení nenechal líbit a nebral si servítky. „Babiš je zoufalec,“ reagoval pro CNN Prima NEWS.

reklama

Babiš kritizoval Gazdíka v rozhovoru pro deník MF DNES, který spadá do jeho svěřenských fondů. Prohlásil, že dosavadní šéf resortu Robert Plaga (za ANO) bude fakticky dělat ministra dál, protože v resortu zůstane jako náměstek. „A to je dobře, protože bude zabezpečena kontinuita naší vlády. Pochybuji, že by pan Gazdík resort bez pana Plagy zvládl,“ prohlásil Babiš.

Na otázku, proč si to Babiš myslí, premiér odpověděl: „Pan Gazdík je sice profesí učitel, ale rozhodl se raději živit politikou. Ostatně jako všichni ve STAN. Nejdříve se přisáli na Kalouska, pak chtěli jít s Bělobrádkem a teď podvedli Piráty a vyšplhali se po jejich zádech do Sněmovny.“

Gazdík si útok nenechal líbit a zostra se do premiéra v demisi pustil. „Je úsměvné tohle slyšet od člověka, který je vzor neschopnosti a má na rukou krev 30 tisíců mrtvých pro své politické zájmy a neschopnost řídit pandemii,“ připomněl Gazdík dopady koronaviru.

„Pan Babiš opět blábolí. Od člověka jeho typu mě to nepřekvapuje. Pan Babiš je zoufalec a měl by se snažit spíš řídit epidemii než kupovat horu Říp. Pan Babiš si po ránu asi nevzal dostatek prášků,“ prohlásil Gazdík v reakci pro CNN Prima NEWS.

Jestli Plaga zůstane, není zatím jasné

Dodal, že nevidí důvod, proč by ministerstvo školství nezvládl řídit. Zdůraznil, že když byl radním pro školství na Zlínsku, kraj se posunul z 8. místa na druhé, co se týče kvality vzdělávání. Poznamenal také, že jestli Plaga zůstane na ministerstvu, není jasné.

„S panem Plagou jsem o tom nemluvil. Pan Plaga je svým povoláním odborným náměstkem pro vysoké školy. Dle zákona o státní službě je to jeho rozhodnutí, nemám možnost ho odvolat ani ve funkci potvrdit,“ dodal Gazdík. S Plagou však mají dobré vztahy.

Gazdíka, který je původní profesí učitel, nominovalo hnutí STAN na post ministra školství do vlády Petra Fialy (ODS). Starosty a nezávislé vedl Gazdík v letech 2009 až 2014 a opět v letech 2016 až 2019. Hnutí poté převzal Vít Rakušan.

Gazdík byl mezi lety 2013 a 2017 místopředsedou Sněmovny, poslancem je od roku 2010. Od roku 2008 je zastupitel Zlínského kraje, mezi lety 2016 až 2020 byl také radním kraje. Dříve starostoval v obci Suchá Loz.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama