reklama
CNN Prima News ministerstvo školství

ministerstvo školství

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo školství“

Gazdík: Babiš má strach, že půjde do vězení. Za naší vlády se pandemie zlepší během týdnů

6. prosince 2021 05:28

Za nové vlády se situace ohledně pandemie zlepší během několika týdnů, slibuje kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN). V rozhovoru pro CNN Prima NEWS odmítl, že by budoucí kabinet skákal podle prezidenta Miloše Zemana. Gazdík se opřel i do končícího premiéra Andreje Babiše (ANO) a nastínil, co by chtěl ve školství změnit.

Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

6. května 2021 13:26
Aktualizováno

Kritizovaná rotační výuka by měla skončit nejpozději koncem května. CNN Prima NEWS to řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Premiér Andrej Babiš (ANO) během čtvrtečních interpelací zmínil 17. květen. Proti rotační výuce vystupuje opozice. Upozorňuje na to, že vláda slibovala, že děti a školy budou prioritou, ale místo toho rozvolňuje manikúru, pedikúru či tatérské salony.

Zdravotníkům by pomohlo otevřít školy, říká Blatný. Rozhodnutí je přitom na něm

8. ledna 2021 19:22

V nemocnicích chybí personál a situace je velmi kritická. Důvodem je vysoký počet zdravotníků, kteří se nakazili covidem. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by pomohlo i to, kdyby se otevřely školy a zdravotníci by nemuseli hlídat své děti. Jenže o tom, že školy zůstávají zavřené, rozhoduje právě ministerstvo zdravotnictví. Sestřičky a lékaři navíc mohou využít školy, které zůstaly otevřené právě pro děti zdravotníků.

Sledujte ŽIVĚ HLAVNÍ ZPRÁVY: Robert Plaga přiblíží plánované kroky ve školství

23. prosince 2020 18:33

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Život se kvůli koronaviru změnil snad každému. Pro žáky základních, středních i vysokých škol ale může znamenat významný zásah do profesní budoucnosti. Jak bude školství reagovat na složitou situaci, nám přiblíží ministr školství Robert Plaga. Nejen o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama