CNN Prima News ministerstvo školství

ministerstvo školství

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo školství“

Spolupracoval s obviněným v kauze Dozimetr. Končí náměstek ministra školství Štábl

15. srpna 2022 20:01

Náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl, který spolupracoval s jedním z obviněných v kauze Dozimetr, skončí na ministerstvu školství 19. srpna. Deníku N to potvrdil ministr Vladimír Balaš (STAN). Štábla pověřil bývalý ministr Petr Gazdík (STAN) i dočasným řízením Cermatu. Během pondělí byl kvůli stejné kauze odvolán i náměstek pro informační a komunikační technologie Všeobecné zdravotní pojišťovny Tomáš Knížek.

Gazdík: Babiš má strach, že půjde do vězení. Za naší vlády se pandemie zlepší během týdnů

6. prosince 2021 05:28

Za nové vlády se situace ohledně pandemie zlepší během několika týdnů, slibuje kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN). V rozhovoru pro CNN Prima NEWS odmítl, že by budoucí kabinet skákal podle prezidenta Miloše Zemana. Gazdík se opřel i do končícího premiéra Andreje Babiše (ANO) a nastínil, co by chtěl ve školství změnit.

Maturity po roce pandemie: Studenti se zlepšili v češtině, propadlo jich jen pět procent

7. června 2021 14:53

U státní maturity se letos studenti výrazně zlepšili v didaktickém testu z češtiny. Propadlo jich 4,9 procenta, tedy o 9,3 procentního bodu méně než loni. Z matematiky propadlo letos 16,8 procenta studentů, o 0,8 procentního bodu méně než před rokem. Kvůli výuce na dálku ministerstvo školství v matematice snížilo hranici úspěšnosti testu z 33 procent na 27 procent, jinak by byl zřejmě podíl neúspěšných větší.

Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

6. května 2021 13:26
Aktualizováno

Kritizovaná rotační výuka by měla skončit nejpozději koncem května. CNN Prima NEWS to řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Premiér Andrej Babiš (ANO) během čtvrtečních interpelací zmínil 17. květen. Proti rotační výuce vystupuje opozice. Upozorňuje na to, že vláda slibovala, že děti a školy budou prioritou, ale místo toho rozvolňuje manikúru, pedikúru či tatérské salony.

Středoškoláci se vrací na praktickou výuku. Ze začátku budou především opakovat látku

26. dubna 2021 09:01

Žáci středních škol a studenti posledního ročníku vysokých škol se v pondělí vrací k praktické výuce, která se kvůli opatřením proti COVID-19 konala naposledy před Vánoci. Návrat do laboratoří, dílen či ateliérů se bude týkat zhruba 130 tisíc mladých lidí. Učit se budou s povinnými respirátory a testováním na covid. Zároveň se v některých krajích kompletně otevřou školky, kde výskyt nově nakažených COVID-19 klesl pod 100 na 100 tisíc lidí za sedm dní.