reklama
CNN Prima News ministerstvo školství

ministerstvo školství

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo školství“

Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Aktualizováno

Kritizovaná rotační výuka by měla skončit nejpozději koncem května. CNN Prima NEWS to řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Premiér Andrej Babiš (ANO) během čtvrtečních interpelací zmínil 17. květen. Proti rotační výuce vystupuje opozice. Upozorňuje na to, že vláda slibovala, že děti a školy budou prioritou, ale místo toho rozvolňuje manikúru, pedikúru či tatérské salony.

Zdravotníkům by pomohlo otevřít školy, říká Blatný. Rozhodnutí je přitom na něm

V nemocnicích chybí personál a situace je velmi kritická. Důvodem je vysoký počet zdravotníků, kteří se nakazili covidem. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by pomohlo i to, kdyby se otevřely školy a zdravotníci by nemuseli hlídat své děti. Jenže o tom, že školy zůstávají zavřené, rozhoduje právě ministerstvo zdravotnictví. Sestřičky a lékaři navíc mohou využít školy, které zůstaly otevřené právě pro děti zdravotníků.

Sledujte ŽIVĚ HLAVNÍ ZPRÁVY: Robert Plaga přiblíží plánované kroky ve školství

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Život se kvůli koronaviru změnil snad každému. Pro žáky základních, středních i vysokých škol ale může znamenat významný zásah do profesní budoucnosti. Jak bude školství reagovat na složitou situaci, nám přiblíží ministr školství Robert Plaga. Nejen o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18:55.

Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude

Zatímco většina lidí zůstává v nejistotě, jestli se v pondělí otevřou obchody a další služby, alespoň někteří rodiče si mohou částečně oddechnout. Podle ministerstva školství platí, že od pondělí 30. listopadu se do lavic vrátí žáci 1. a 2. stupně ZŠ, fungovat bude prezenční i rotační výuka. Počkat si ale budou muset středoškoláci. Ti v lavicích neusednou ani v případě, že vláda v Česku vyhlásí 3. stupeň systému PES.

Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají

Maturanti se ve středu vrátili do škol, mohou se ale učit jen v uzavřených skupinách. To se těžko dodržuje, a tak mají studenti posledních ročníků středních škol některé přednášky prezenčně a některé on-line. Podle zástupců škol jsou nařízení ministerstva nedomyšlená a kritizují je i sami studenti. Znepokojuje je také situace kolem maturit a přijímacích zkoušek. Studenti ani učitelé jejich podobu stále neznají.

Návrat dětí do speciálních škol zůstává nedořešený

Do českých škol se příští týden vrátí zhruba 40 - 60 procent dětí. Takový je odhad ministerstva školství a podobná data uvádí i jednotlivá města. Deváťáci a maturanti chodí na konzultace už od minulého týdne a děti na prvním stupni usednou do lavic už 25. května. To ale neplatí pro žáky s vážnějším zdravotním postižením ze speciálních škol.

reklama